Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

True Stalker, un mod de mult asteptat pentru Stalker Call of Pripyat

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Pai cam aici gresesc cei care fac anumite mod-uri.Un joc ca sa fie placut trebuie sa-l joci de placere si sa aiba un story relaxant.Aici nu inteleg unii producatori.Ala Anomaly si daca dai pe Easy mode-tourist ,mori din 2 muscaturi de caine,e sub orice critica.Ca sa nu mai spun ca l-au complicat cu 1001 de chestii cu iteme diferite.Acolo in mod-ul ala trebuie sa omori anumite animale ,sa le gatesti ca sa mananci de exemplu.Ai recipient de cari anumite artefacte sa nu te iradiezi si tot felul de chestii care te fac sa zici PAS....e groaznic

Dar iti spun eu ca True Stalker este ce trebuie fata de alte mod-uri,adica respecta modul de poveste fara alte complicatii

#38
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023

View PostBursul, on 22 ianuarie 2024 - 12:56, said:

Cand aveam timp era o placere sa ma joc, sa explorez, sa stau la taclale. Acum vreau totul pe repede inainte. Am cumparat acum cativa ani primele 3 jocuri, am zis  "sa le rejoc linistit". Doar primul l-am terminat si ala rapid, ca stiam care-i treaba, mi s-a parut destul de usor. Alealalte doua nici macar nu le-am instalat. Din cate tin minte parca al doilea mi-a placut cel mai mult.

al-2-lea din seria originala s-a numit Clear Sky si incepi din mlastina cu col. Lebedev.Si mie mi-a placut ala ,prin simplu fapt ca pe acea versiune nu mai aveai grija sa mananci si sa bei apa ca sa nu mori.Pe Clear Sky scosese chestia asta si era oarecum mai relaxant.La ultima  parte din serie, Call of Pripyat ,au reintrodus mancatul si bautul apei pt. supravietuirePosted Image

La Stalker 2 au amanat iarasi data de lansare ca spuneau ca in martie-aprilie 2024 va aparea sigur.Acum au schimbat data, ca pe 5 sept. 2024 va aparea sigur....mai e de asteptat,si cand vine 5 sept. o sa-l amane pt 2025 si tot asaPosted Image

#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
La Call of Pripyat parca se defectau/uzau repede armele, aia nu mi-a placut.

#40
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Desi seria Stalker este unul dintre cele mai realiste jocuri in legatura cu supravietuitul,intr-adevar chestia cu weapon jammed e chiar sub orice critica si pe mine ma enerveaza.Daca ar fi sabie sau cutit ai intelege ca se strica repede,dar ca arma chiar nu inteleg nici eu absurditatea asta ca te musca un caine de 2 ori si mitraliera sau pusca e la 50% condition.

...

De fapt m-a enervat,ca le-am terminat pe toate,in afara de Anomaly care nu-l voi juca,pt ca ma depaseste total si vorba ta chiar nu am nervi sa stau sa-l inteleg.

Edited by -SunRise-, 22 January 2024 - 14:19.


#41
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012

View PostBursul, on 22 ianuarie 2024 - 13:37, said:

La Call of Pripyat parca se defectau/uzau repede armele, aia nu mi-a placut.


Pentru asta il aveai pe Cardan, sau Nitro, dar eu imi reparam armele mereu la Cardan, 2 sticle de vodka si aveam si o reducere 60 % :D

In Call of Pripyat pana si anomaliile iti distrugeau din calitatea armelor. in Clear Sky doar armura.

Cat despre Anomaly, si eu il evit, l-au complicat rau. baga grind la greu pentru o arma noua de exemplu,  si afla ca dupa 30 de gloante trase, si mai dai cu ea si intr-o anomalie, deja arma ti-e distrusa.

In vanilia games aka jocurile originale, damage-ul la arme e fair enough,  si in Metro Exodus degradarea armelor e una bine gandita :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate