Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

True Stalker, un mod de mult asteptat pentru Stalker Call of Pripyat

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
a fost bug din cauza ca am jucat pe prima versiune v 1.0. Am instalat ultimul patch 1.4 si am trecut fara probleme.Am ajuns departe si cu un artefact pe mine..e super jocul.Joc non-stop,am uitat de responsabilitati de absolut tot.Joc non-stop,si-mi place si povestea,daca stai si citesti absolut toate dialogurile sa intelegi si povestea in sine, il joci cu alta placere,uiti de tot Posted Image

Singurul lucru care nu-mi place la acest mod e faptul ca nu ai masina sa traversezi zonele mai repede si in siguranta.Este singurul minus cu care nu ma pot impaca,dar asta e ,nu poti sa le ai pe toate.Baietii de la dezowave cu versiunea Lost Alpha au avut cea mai buna idee cand au implementat masina in joc.

Attached Files


Edited by -SunRise-, 13 January 2024 - 17:45.


#20
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
am ajuns in Yantar...de abia de acum incepe suspansul cu adevaratPosted Image

Attached Files



#21
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
gata,in Yantar am dat in Sinkhole de alt bug pe v 1.4 si se pare ca mi s-a infundat.Sint intr-o groapa de unde nu mai pot iesi.A mers totul perfect ,imi spunea obiectivele in engleza,si acum la obiective imi arta asta si nici nu  mai pot face nimic.Modurile vietii.....Si ma interesa si pe mine cum e mai incolo,ca era interesant story line-ulPosted Image
Am coborat in acea groapa sa recuperez toate cele 4 PDA-uri si urma sa le decripteze,sa trec la urmatorul obiectiv task.
Modurile astea sint frumoase nimic de zis,dar trebuie sa-ti asumi si sa te astepti ca oricand te poti confrunta cu un bug si aia e s--a dius totul....

Attached Files



#22
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
incearca si tu o salvare mai veche, cu citeva ore in urma si fa lucrurile altcumva...

#23
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
pai am incercat si asa,si cand ajung sa recuperez cel de-a 4-lea PDA,asistentul imi spune sa astept pana decripteaza si ultimul PDA si nu mai face nimic.SI nici din groapa aia nu pot iesi,ca-mi spune sa ies si de acolo si am cautat 2 ore incontinuu cum sa ies
Nu mai am nici baterii,sint ultimele care le mai am,si se duc in lanterna imediat,si e un intuneric de nu poti merge 1m fara lanterna.A trebuit sa astept ziua sa bajbai sa gasesc vreo iesire...dar nu gasesc

Si pe youtbe nici nu-l joaca nimeni sa te mai poti ghida de la altiiPosted Image

Am acumulat toate cele 4 PDA-uri,si daca ieseam din Sinkhole,urma sa ma indrept catre  complexul X16....si baterii pt lab -x16 nu mai am ,si nici traderi care sa vanda asa ceva in zona Yantar.....Si partea nasoala este ca nici nu pot parasi Yantar-ul pana nu termin toate task-urile de acolo,adica nu ma lasa sa traversez regiunile sa ma intorc in Cordon sau in Agroprom sa ma aprovizionez de acolo de la traderi de ce am nevoie...
Of of of
Daca stiam cumparam de toti banii baterii,ca se pare ca sint cruciale .In lab x18 am consumat 5 baterii cred.Oricum nu am cum sa ajung in lab x-16 ca sint Stucked aici.Tot ce ma oftica e faptul ca am citit toate dialogurile  si am inteles story lineul si e super interesant.Daca jucam sa nu inteleg nimic doar sa impusc mutantii,nu mai ma ofticam,dar cand intelegi ceva e ca la un film bun,nu te mai desparti de el nici sa mananciPosted Image

Attached Files



#24
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
vai,pana la urma am dat de unul Ivanovich si se pare ca pot continua story...dar am bajbait 2 ore pana l-am gasit in SInkhole
Doamne ajuta,

Attached Files



#25
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Caracterul principal cu care incepi story line-ul ca si stalker pe nume Axe, este gasit spanzurat la Podul daramat in Cordon,iar tot echipamentul sau l-am gasit in Mill in urma unui S.O.S signal.Am tot sperat ca in a -2 parte a povestii cand am inceput ca militar cu numele de Zhuravlyov sa ma pot intalni cu Axe.Dar din pacate...Posted Image
Cei care doresc sa joace acest mod True Stalker , chiar ii indemn sa o faca.Povestea este chiar reusita,chiar l-au facut super.Cinste celor de la AP PRO!! Si pe langa story line o singura data nu a dat crash in desktop ca varianta originala.Chiar si versiunea Lost Alpha de la dezowave mai dadea crash-uri

trist.

Attached Files

  • Attached File  axe.jpg   212.3K   8 downloads

Edited by -SunRise-, 17 January 2024 - 22:41.


#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Mi-ati facut chef de Stalker. Diseara il dau jos poate reusesc sa-l instalez.  Open AL se instaleaza separat sau cum?

#27
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Mai am un pic si-l termin.Sint in a 3-a parte a povestii la capitolul 9-FATE OF THE STALKER,in rolul profesorului Dubinin.Se pare ca stalkerul Axe a fost omorat si spanzurat la Podul daramat de catre mercenarul Termite pt. ca a fugit cu un artefact si nu l-a inapoiat profesorului Dubinin
Vai daca as putea toate muntitia as decarca-o in chelia aia a lui.Sper ca jocul sa se termine asa cum sper.Sa-l pot omora pe acest mercenar Termite!!!

Attached Files


Edited by -SunRise-, 18 January 2024 - 14:33.


#28
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002

View PostBursul, on 18 ianuarie 2024 - 12:28, said:

Open AL se instaleaza separat sau cum?

e in kitul de instalare

#29
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
L-am terminat.Pe cat de  frumos si captivant era story line-ul pe atat de stupid si sec s-a terminat totul.Ori au lasat continuare ori asa se termina fara logica.Cam asa sint majoritatea jocurilor.Final endingurile sint sub orice critica,spulbera absolut totul.
Militarul Zhuravlyov se intalneste cu profesorul Dubinin in Institutul de cercetare si incearca sa-l convinga ca nu e bine ce face cu acel artifact cu care crede ca va gasi leac pt toata omenirea.De fapt cu acel artifact raspandeau toata boala in intreaga omenire provocand mutatii si radiatii pe toti subiectii care erau testati, ajutand mercenarii.Am avut 2 tipuri de Final ending
1. sa merg impreuna cu profesorul si cu toata echipa mercenarilor sau
2. sa-l duc in fata justitiei pe profesor pt tot ce a gresit.Cel putin asta am inteles din poveste.
Am ales punctul 2,si dupa ce ma bat cu mercenarii si incerc sa ajung la profesor,ajung intr-o camera si bang lovitura de la Termite care alege sa nu ma omoare,dar in schimb pleca cu profesorul si restul mercenarilor printr-un portal,dupa care militarul Zhuravlyov,care de fapt nu era militar curat ci tot un fel de stalker ramane cu un subiect de test in camera....si aia e tot
Stupid sfarsit...voiam sa-l omor pe Termite pt tot ce a facut !

Spor la jucat! Pe mine sfarsitul m-a dezamagit total. sec

Attached Files


Edited by -SunRise-, 18 January 2024 - 17:00.


#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Am instalat cu chiu cu vai, nu mergea OpenAL

Acum nu merge sa salvez Posted Image

#31
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Incearca sa il rulezi ca "as administrator" si asigurate ca ai ultimul patch.

#32
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
se poate instala pe versiunea din steam?

Edited by arg, 20 January 2024 - 13:50.


#33
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Nu, este mod standalone, dezvoltat pe un alt engine numit OpenXray-engine, un fel de x-ray 1.5 modificat (cel prezent in Call of Pripyat).

#34
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Fac o pauza. In primele 10 minute am murit de vreo 20 de ori. Tot eram iradiat, cred ca de la primul artefact si muream intr-o veselie. Mi-am folsit medkiturile, bautura, bandajele, mancarea ca sa supravietuiesc.
Chiar nu mai am timp si rabdare sa citesc tot, sa o iau de la inceput samd.

#35
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023

 Bursul, on 22 ianuarie 2024 - 12:20, said:

Fac o pauza. In primele 10 minute am murit de vreo 20 de ori. Tot eram iradiat, cred ca de la primul artefact si muream intr-o veselie. Mi-am folsit medkiturile, bautura, bandajele, mancarea ca sa supravietuiesc.
Chiar nu mai am timp si rabdare sa citesc tot, sa o iau de la inceput samd.

Ai pus artefacte din alea de inceput, care majoritatea au +2 radiation,daca citeai nu mureai incontinuu.Si daca il puneai din greseala,trebuia sa-l dai jos si sa consumi un anti radiation care costa destul de mult la Sidorovich.

Daca asta este greu ,sa vezi cum e mod-ul Anomaly..te ia durerea de cap cat de complex l-au facut pe ala:)
Fiind un fan inflacarat al seriei Stalker,am incercat sa joc si mod-ul Anomaly cateva minute si m-am lasat.Ala chiar nu e pt oricine.Recunosc ca pt mine in nici un caz nu este.L-au facut mult prea greu si complex.La ala chiar trebuie sa stai 24/7 ,numai asta sa faci ca sa intelegi mecanismul intregului joc, si sa-l joci de placere.Ala e crima efectiv.
Cateodata ce e mult nu e bun.Unele mod-uri sint exagerate.

#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Cand aveam timp era o placere sa ma joc, sa explorez, sa stau la taclale. Acum vreau totul pe repede inainte. Am cumparat acum cativa ani primele 3 jocuri, am zis  "sa le rejoc linistit". Doar primul l-am terminat si ala rapid, ca stiam care-i treaba, mi s-a parut destul de usor. Alealalte doua nici macar nu le-am instalat. Din cate tin minte parca al doilea mi-a placut cel mai mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate