Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Sfat achizitie telefon

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018

View PostPietreNeispirescu, on 28 decembrie 2023 - 19:12, said:

Nu trebuia decât să scrii dns.adguard.com la DNS privat in setări, amice.
Vad ca pana acuma parca apar mai putine reclame, sa vedem. Nu stiam de chestia cu DNS, mersi ca mi-ai spus, am mai invatat ceva. Dar ce legatura are cu reclamele ? Ca sa inteleg cum merge, trece totul pe la aia si filtreaza si nu da voie sa scape reclamele ?

#74
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,828
  • Înscris: 30.08.2006
Da dar nu tot continutul. La dns se face interogare si nu trece traficul prin el. O pagina de internet contine o multime de legaturi catre alte resurse de pe internet cum ar fi poze, reclame, video, link-uri. Toate aceste adrese sunt convertite de dns in adrese ip si retrimise browserului. Cele care contin directionari catre reclame primesc un refuz de la dns. Astfel browserul nu mai primeste adresa ip, sa zicem de la adresa google advertising si caseta care trebuia sa contina reclama ramane goala sau dispare complet. Unele publicatii online au reclamele postate pe propriu server si nu au cum sa fie eliminate prin filtrarea dns. Browserul memoreaza aceste ip-uri corespunzatoare numelor de domenii si apeleaza la serverul dns doar cand are nevoie. Va face cereri catre dns mai ales la adresele la care nu a primit ip si la care nici nu va primi raspuns daca sunt de la site-urile de advertising.

#75
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
Am inteles, mi se pare ca nu blocheaza si reclamele de pe youtube, ci doar ce poate de pe browser. Sincer nici nu prea am observat daca block sau nu, nu realizez pe browser.

#76
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Nu are cum să le blocheze pe cele din YouTube. Acolo ori cumperi YouTube premium, ori găsești alternative gen Vanced sau alte aplicații de YouTube modificate.

#77
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
Pai asa ma gandeam si eu ca pe youtube n-ar avea cum sa blocheze. Nu stiam ca exista variante de youtube modificate, Vanced si care ar mai fi ?

#78
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Revanced, newpipe, revanced extender, skytube

#79
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
O sa instalez sa vad daca merge pe tel. Si sunt aceleasi clipuri ca pe youtube ? Sau au clipurile lor ?

#80
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Este youtube fara reclame .

#81
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
sau te uiti pe youtube din brave. de cand folosesc brave parca nu prea am mai vazut reclame

#82
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
Am mai instalat din alea si parca nu mai au reclame, de ex playtube.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate