Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dezbatere intre cei mai mari influenceri ai lumii

* - - - - 9 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

 Neaceasca85, on 11 decembrie 2023 - 13:19, said:

Elon Musk da
In ultima perioada a cam luat-o rau pe ulei

#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
influențătorii :P trebe aleși după pollul omenirii, că ar fi fost influentățați de influențători
că dacă îi categorisim după câți proști sunt abonați la diareele lor... :(

#21
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021

 AlexEn, on 11 decembrie 2023 - 12:57, said:

Ce este un influentar?

Personaje care te influenteaza.

Acesta este un eveniment istoric pentru ca include toate fauna la un loc.
Fiecare om este influentat de cineva.De exemplu softpedia este in general influentata de musk,facebook si altii de fratii tate si alex jons.
Eu personal nu sunt influentat de nimeni dar ca mine sunt foarte putini, de aceea exista atat de mult conflict in lumea asta.
O dezbatere intre acesti influentari de talie mare este un lucru pozitiv pentru ca fanii lor sunt expusi si la alte puncte de vedere. Fanii Musk sunt de obicei hipsteri idealisti,si daca il vad pe musk ca vorbeste cu fratii tate care sunt un fel de anti-hipsteri poate ca se lamuresc si fanii musk atunci ca idolul lor e preten cu dusmanul,si se mai detensioneaza relatia dintre fani

#22
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 10.11.2013
Musk e un om complicat dar care a reusit multe, prin munca.
Fratii tate sunt doi borfasi cu papagal care s-au ajuns pe forte propii, nu neapărat si cinstit. Nu mi place de ei, dar mie nu-mi plac multi oameni oricum.
Alex Jones e un vadim American mai putin cult, care spune multe- unele reale si ignorate de presa mainstream, altele niste tâmpenii crunte pe care le preia presa mainstream ca să-i discrediteze opiniile reale.
Desi vad o moda ca să-i urăști pe astia 4, mai repede as asculta un podcast cu ei decat cu aia care nu stiu ce este o femeie.  Doar ca eu fiind mai practic, prefer sa trollez pe twitter si să-mi oup timpul cu ceva productiv.

#23
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Da Putin de ce a lipsit?

#24
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
De ce trebuia deschis un topic cu asa ceva ?

#25
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 13:53, said:


Eu personal nu sunt influentat de nimeni dar ca mine sunt foarte putini, de aceea exista atat de mult conflict in lumea asta.


:D

#26
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
Influentepari.
Ce subiect au dezbatut?

Edited by Sef-chenko, 11 December 2023 - 14:21.


#27
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Adică sunt sub influență?

#28
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

 Sef-chenko, on 11 decembrie 2023 - 14:21, said:

Influentepari.
Ce subiect au dezbatut?
Prostia alora care ii asculta ...

#29
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

 Bursul, on 11 decembrie 2023 - 13:26, said:

Musk e influenţăr, daca trage un partz, pietele fac valuri. De ceilalti nu stiu ce sa zic ...

Si ce concluzii au tras?
Pietele, ca pietele, da' la lanurile de rapita te-ai uitat?
Nici nu mai puteai sa faci un selfi.

#30
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 17.08.2022
A fost maxim o intalnire.
De dezbatut, respectivii nu prea au ce dezbate ca nu au nici opinii si nici domenii comune....
Musk si-a adus masca si in Israel, dupa ce a dat cu flit,  a vrut sa o dreaga.....
Cine il ia in seama? Nu i s-a solicitat nici macar un interviu, macar la Radio Soparlele Negevului

Ceilalti doi (de fapt 3) teoreticieni ai conspiratiei si cavaleri ai apocalipsei,

De fapt au fost mai multi si ca vezi,,,,ce a interesat....Gaza si Israel.....


Attached File  musk.jpg   75.56K   17 downloads


 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 13:53, said:

Personaje care te influenteaza.


Care ar vrea sa te influenteze....ca daca esti cu picioarele pe pamant nu are spor

Edited by vio69c, 11 December 2023 - 14:59.


#31
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,551
  • Înscris: 30.08.2017

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 12:56, said:

Mi se pare un eveniment istoric,e foarte rar sa aduni oameni de acest calibru impreuna


Dintre aia 3, doar Musk poate fi numit "influencer".

Ceilalti doi...un bataus devenit proxenet de succes iar celalalt un propagandist care presteaza pentru cine da mai mult. Ambii cu succes la cei pentru care scoala a fost acea cladire pe langa care treceau in drum spre bar.

Ca idee, ce frumos plange aici Alex Jone la Soloviov in emisiune (minutul 30). Ti se rupe sufletul Posted Image

https://twitter.com/...801450312835161

Edited by george_alexandru, 11 December 2023 - 14:55.


#32
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 13:53, said:

Eu personal nu sunt influentat de nimeni dar ca mine sunt foarte putini, de aceea exista atat de mult conflict in lumea asta.


fairy tales....nu recunosti sau nu esti in stare sa fii obiectiv, dar de influentat ai fost si esti in continuare de multe chestii facute si spuse de oameni.

Edited by smoke, 11 December 2023 - 15:37.


#33
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 12:56, said:

Elon musk, Fratii Tate si Alex Jons
Mi se pare un eveniment istoric,e foarte rar sa aduni oameni de acest calibru impreuna
Pai si s-au adunat sau urmeaza ?
Sau clipu' ala de pe youtube cu iconite de influenceri este toata treaba ?

Adica intreb, s-au adunat pe undeva fizic la un loc sa discute sau s-au spart doar asa in figuri cu iconite ?
... ca eu as fi curios sa-i vad la un loc, interactionand fizic, la o masa ceva, de vorbe aruncate prin net nu sunt curios.

#34
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Eu nu stiu de ce este nevoie in ziua de azi de "influentari". Astia doar preiau niste informatii si apoi sa le dau mai departe. Daca oamenii ar citi (orice) nu au ar mai avea nevoie de astia pentru informatii ce sunt deja expirate. Legat de depopulare, documentele au fost deja desecretizate, de mult timp.

A fi model s-ar numi ceea ce se numeste astazi "influentar". Un om ce face ceea ce face pentru ca asa e el. Nu pentru bani, sau faima. Ala face ceea ce stie, si altii il urmeaza de buna voie. Nici nu au nevoie sa fii mediatizati, oamenii vin singuri la tine.. asta insemna sa actionezi ca model. Astia fac totul pentru bani, in viata reala sunt exact opusul a ceea ce arata.

Era cineva ce a scris ca el nu influentat. Cum iti dai seama daca esti sau nu?
Daca tu esti la fel ca ceilalti prin gandire, comportament, pasiuni, preferinte.. cam esti influentat. Nu-ti seama, dar esti.

#35
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023

 caiuscorneliu, on 11 decembrie 2023 - 13:49, said:

Deși inițial părea un om de afaceri cu țiglele pe casă, cu viziune, interesat de tehnologie și chestii avangardiste pentru umanitate, acum se vede că e doar un panglicar, e un personaj nociv.
Spui asta pentru ca ti s-a inoculat ca acum trebuie sa il urasti pentru ca Musk s-a prins ca a fost folosit si acum a rupt lantul.
Vezi raspunsul lui cand l-a intrebat intr-un interviu unul de ce nu cedeaza atacurilor evreilor impotriva lui... si el a zis ceva de genul ca n-au decat sa il atace, el nu va ceda la santajuri financiare din partea evreilor si ca toate aceste atacuri nu va face decat sa isi dea seama omenirea ca trebuie luptat impotriva sistemului.

Atat Musk cat si Fratii Tate si Alex Jones sunt tintele sistemului care incearca din rasputeri sa ii arda pentru nesupunere, doar ca nu prea le iese, oricat ii ataca sistemul, ei tot nu sunt doborati, si deja sistemul ii transforma usor usor in martirii care vor avea potential sa puna mana pe sabie si sa taie raul de la radacina.

Ce nu inteleg odiosii care au acaparat puterea si se cred "alesii" zeitatilor in fata carora trebuie sa se supuna toti si totul este ca intotdeauna vor cadea, ba chiar in propria sabie faurita pentru a fi folosita pe cei ce refuza sa se supuna.
Orice reactie are o contrareactie care va egaliza.

#36
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 12:56, said:

Observati ca nu a participat nici o femeie la dezbatere
Cum ?
Cobra nu e muiere?

 dtd234, on 11 decembrie 2023 - 13:53, said:

Personaje care te influenteaza.

Acesta este un eveniment istoric pentru ca include toate fauna la un loc.
peste Summit G7 ?
https://en.wikipedia.../49th_G7_summit

Habar nu ai ce influenteaza lumea.
Exista lume dincolo de internet.

https://www.weforum....l-meeting-2023/

zic si eu, astia stranuta si saraceste o tara

Edited by MarianG, 11 December 2023 - 17:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate