Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

V-a placut/va place Depeche Mode?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

 Neaceasca85, on 04 decembrie 2023 - 12:00, said:

Imediat dupa Revolutie, era celebru conflictul dintre fanii Depeche Mode si cei ai Metallica.
Nu stiu cat de real era acel conflict ... mie imi plac ambele, mai mult Metallica, dar mi-a placut Depeche Mode si acum 30 de ani, imi plac si acum.

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

 Neaceasca85, on 04 decembrie 2023 - 12:32, said:



In facultate aveam o seminarista sexy pe gustul meu care adora sa aiba totul negru, de la par la haine si la masina (Peugeot 407). Un coleg imi zicea, bai asta e rockerita cu gothic. Posted Image In iunie 2007 am ramas dezamagit ca era insarcinata. Era asistenta la cea mai grea materie din anul 3, dar stateam la seminar, seara la ultima ora, pentru ea.


Foarte romantic!

[ https://media4.giphy.com/media/l0IyfURyJDqZrXIFG/giphy.gif?cid=ecf05e47ceb3ozvwdryir0sym4qqehl6uxbvhzv4cp5kjh89&ep=v1_gifs_related&rid=giphy.gif&ct=s - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,551
  • Înscris: 30.08.2017
Ascult des DM si am fost la ambele concerte din Bucuresti.

Edited by george_alexandru, 04 December 2023 - 12:50.


#22
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 03.02.2010
Mie mi-au plăcut. În special albumele din anii '80 - '90. Deh, tinerețe...
https://youtu.be/DHf...R0tq4EUJoEyV5nB

Attached Files



#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
Tragedia unei studente. A aflat la 18 ani că tatăl ei a fost depeșar în anii `90 :)

nu am fost propriu zis depeșar, dar imi placea formatia.

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Da, Violator, cel mai bun album al lor, in romana denumirea este haioasa. Exista si cearsaf de pat cu Violator.

#25
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am pe CD si Violator, si Metallica - 91/And Justice for all (tocmai am vrut sa comand recent si Master of Puppets - de fapt credeam ca l-am comandat ca astept niste CD-uri de pe Amazon UK dar se pare ca nu e intre ele - dar il am in cos pe undeva sa-l comand si pe el).

Daca cumpar un album pe CD, inseamna ca imi place suficient de mult.

#26
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

 Fane, on 04 decembrie 2023 - 12:52, said:

nu am fost propriu zis depeșar, dar imi placea formatia.

Adică ascultai melodiile lor, dar nu purtai blugi evazați...

#27
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

 lely, on 04 decembrie 2023 - 12:49, said:

Mie mi-au plăcut. În special albumele din anii '80 - '90. Deh, tinerețe...
https://youtu.be/DHf...R0tq4EUJoEyV5nB

Dacă ăla e vinyl, atunci avem de-a face cu un maniac :D

#28
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 03.02.2010
Ăla nu e un vinyl oarecare. E vinylul MEU! Posted Image

#29
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 03.02.2010
Enjoy the silence...

Attached Files



#30
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Eu sint curios unde (sau pe unde) se spunea "depeșar", cînd eu am știut doar de depeșiști, care da, erau la concurenta cu metaliștii (care iarăși, nu venea doar de la Metallica, ci de la toate "metalele"). Metallica ieșise in fata cu alea doua balade , The Unforgiven și Nothing Else Matters, si au dovedit ca metaliștii ăștia mai stiu si altele, nu doar sa zbiere si sa grohăie. Si de aici si comparația cu Depeche Mode, muzica ascultabila.

#31
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Mi-au placut si inca mai ascult piesele lor. Insa nu-mi plac deloc pantalonii evazati. Sotia, in schimb e innebunita dupa pantalonii evazati. Si acum mai poarta, si spune ca sunt drepti Posted Image

Depeche a fost un concept destul de puternic in anii '90. Rapperi, rockeri, depeshari, si ceva mai putini, fani Michael Jackson. Cam astea erau gastile. Si da, era ceva obisnuit sa fie conflicte intre gasti. Auzeam destul de mult ca se incaierau rockarii cu rapperii. Insa dupa anii '90, inainte nu miscai un deget...
Am fost destul de mult intr-un club dedicat muzicii Depeche Mode. Insa bagau numai cateva piese, restul erau eurodance. Nu aveai cum sa umpli tot playlistul numai cu Depeche.
Aveau un stil aparte si foloseau foarte mult sintetizatorul, de altfel, ei sunt si catalogati ca si o formatie synthpop/electronic, desi, mai tarziu, au inceput sa treaca oarecum spre pop-rock.

Un exemplu de melodie remixata din sintetizator:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6PoXgM5zNgc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 04 December 2023 - 14:07.


#32
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002

 dark, on 04 decembrie 2023 - 13:16, said:



Adică ascultai melodiile lor, dar nu purtai blugi evazați...
tinuta aia nu era tocmai ieftina. geaca de piele, pantofi cu staif. la vremea aia nu eram prea bogati…

dar nu de tinuta e vorba, eu nu ascultam exclusiv depeche. mai eram si nu guns & roses si altele de la vremea aia.

#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
https://dilemaveche....tii-631123.html

#34
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Imi facusem la comanda o pereche de pantaloni largi, 80 cm pe un crac, si 20 centimetri la baza. Mai aveam si o geaca de piele neagra din petice, cumparata de noua din talcioc, si niste ghete Puma, originale, cumparate de la un vecin, care le adusese de dincolo. Plus o sapca neagra cu o emblema metalica in fata, eram un rapper cat se poate de valid. Mai aveam si freza ca Vanilla ICE, pierdut destul de sus la spate, insa cu parul lung in fata, daca nu il tineam in sus imi cadea mai jos de ochi...
Da, dadusem ceva bani, insa ii castigasem cinstit in vacanta la lucrat la camp la fermele Sanpetru...

 utopium, on 04 decembrie 2023 - 12:39, said:

Nu stiu cat de real era acel conflict ... mie imi plac ambele, mai mult Metallica, dar mi-a placut Depeche Mode si acum 30 de ani, imi plac si acum.

Erau reale conflictele intre gasti, insa nu aveau treaba cu muzica propriu-zis. La betie se umfla orezul in noi. Totusi, eu am evitat incaierarile, pentru ca se foloseau sprayuri, bate, sticle, etc...

Edited by 2Unlimited, 04 December 2023 - 14:46.


#35
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Mi-a placut dintotdeauna Depeche Mode.Prima oara am auzit World In My Eyes si Policy Of Truth prin clasa a 9-a sau a 10-a,a fost instantaneu dragoste la prima auditie.
  Dupa atatia ani melodia lor care imi place cel mai mult dar si ca videoclip ramane Depeche Mode - Never Let Me Down Again.[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/snILjFUkk_A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://media.tenor.com/79VkI-cwAWUAAAAd/depeche-mode.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

 2Unlimited, on 04 decembrie 2023 - 14:38, said:

Erau reale conflictele intre gasti, insa nu aveau treaba cu muzica propriu-zis.
sprayuri, bate, sticle, etc...
De unde pina unde (ai văzut tu bătăi de-astea, in afara de misto-uri aruncate de metaliști către depesisti)? Metaliștii aveau ciuda ca Depeche Mode prindea și la fete, si-i făceau gagicari si afemeiati, cînd ei erau bros, cu băutură si rîgîieli. Cu baladele alea rock au crezut ca or sa atragă si ei fete,   da' curu', rideau alea de metaliști, ca nu erau ca-n filme, pe motociclete sa scoale cartierul, ci niste izmenari care credeau ca-s si ei cool ca ăia din Occident.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate