Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandare laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Pe intelesul tuturor:
Ei iti dau o cheie de produs. Tu bagi aceea cheie. Si iti spune ca nu e valida. Ca a mai fost activata. Apoi te intreaba daca vrei activare prin telefon. Bifezi si iti da o cheie lunga, care ar trebui sa suni la un numar si sa iti dea alta cheie lunga pe care sa o bagi acolo. Dar ei fac altfel (astia de la Keys Outlet), au un site on line, unde te pun sa bagi cheia asta lunga. In 7 minute iti dau ei alta cheie lunga, o tastezi la office ... si iti spune ca s-a activat!

LE am explicat aiurea, cred ca nu s-a inteles nimic. Mai clar scriu ei aici:  https://help.keysout...16-2019-2021-pc

Edited by Robert_Kiran, 07 February 2024 - 16:40.


#110
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Cred ca am incurcat eu produsele. Ce zici tu aici e doar pt Office. Windows-ul merge activat fara artificii.

#111
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Da numai Office e asa. Windows are cheie care merge direct.

#112
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Robert_Kiran, Windows 11 poate fi folosit o perioada de evaluare fara licenta? Vreau sa comand un laptop si vine fara Windows, dar nu stiu daca o sa-l pastrez. Depinde daca o sa-mi placa sau nu. Si ma gandeam sa-i pun un Windows 11 fara sa mai activez licenta.

#113
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Sincer nu stiu. Ce stiu sigur e ca nu isi face nici un update pana nu ii bagi cheia!

#114
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 13.11.2006

View Posthabanero, on 11 februarie 2024 - 12:52, said:

Robert_Kiran, Windows 11 poate fi folosit o perioada de evaluare fara licenta? Vreau sa comand un laptop si vine fara Windows, dar nu stiu daca o sa-l pastrez. Depinde daca o sa-mi placa sau nu. Si ma gandeam sa-i pun un Windows 11 fara sa mai activez licenta.

Este mai ieftina licenta de win11 pro retail, decat transportul laptopului pe care vrei sa il iei...

https://www.cel.ro/l...GRoC7nsQAvD_BwE

Edited by DY2, 11 February 2024 - 13:27.


#115
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
funcționează Windows foarte bine fără activare, își face inclusiv update. Singurele limitări sunt la personalizare : teme, culori, desktop image etc

Dacă cumperi un laptop fără Windows și nu ești hotărât să îl păstrezi, până te decizi nu activa Windows, nu vei avea probleme.

Totuși, dacă îl dai retur, șterge toate informațiile personale, formatează discul și reinstalează, de preferat, sistemul original (Dos, Linux) sau măcar o copie nouă de Windows.


Edited by nei-k, 11 February 2024 - 13:42.


#116
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
nei-k, nu stiu daca o sa vina cu vreun os pe el. Pe site zice ca vine fara sistem de operare. Am fost la un internet cafe sa fac un stick bootabil cu win 11 pe el si voi instala cand vine laptop-ul.
  Nu stiu cate voi avea de sters de pe el. Am 14 zile sa-i fac vant inapoi. Problema este display-ul. Multi zic ca e praf display-ul TN. Mai mult asta va fi testul: sa vad cum se comporta ecranul. Altfel, are 16GB RAM si un CPU destul de bun pentru un buget de 2200 Lei. Deci performantele ar trebui sa fie Ok pentru un sistem pe care nu se va face editare video sau rula jocuri. Chiar ma uitam putin prin Windows cat am facut stick-ul si am vazut ca sistemul nu ocupa mult. Cel mai mult avea directorul Steam din Program Files. Undeva in jur de 400 GB pe un disk de 1T. Bine, fiind PC dedicat jocurilor, e normal sa ocupe atata. Al meu o sa aiba 500 GB discul.
Btw, daca aveti o sugestie de laptop undeva pana in 2500 Lei care credeti ca e mai bun decat ce am de gand sa iau eu, astept variante.
  Asta e laptop-ul:

https://www.pcgarage...os-pure-silver/

Am uitat sa-i raspund lui DY2, dar daca citea topicul cu atentie si-ar fi dat seama ca a raspuns aiurea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate