Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

S.T.A.L.K.E.R. Gamma mod - unele lucruri bune chiar sunt gratis!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Acum cativa ani, niste fani ai seriei au scos "S.T.A.L.K.E.R. Anomaly", un joc gratis unde ai toate hartile din serie (daca nu ma insel si unele noi) si poti juca cu oricare factiune, inclusiv cele la care nu aveai acces in jocu' de baza cum ar fi Monolith sau Bandits. Anu' trecut pe Discord a aparut un mod pack "Gamma", care contine (varianta mea) 421 de moduri optimizate. Noroc cu kinderu' ca io nu am Discord :D Jocu' ii ... awesome! :D
In primu' rand ii foarte greu, ii Elden Ringu' survival shooterelor. Caracteristici:

- trebuie sa mananci, sa bei, sa dormi.
- monstrii si inamicii te cam sparg in prima faza, trebuie sa iti alegi cu grija confruntarile.
- toate obiectele au greutate (evident ca poti cara doar o limita maxima), inclusiv munitia.
- toate obiectele ce folosesc baterii, le consuma (inclusiv PDA-ul). Trebuie sa ai grija sa nu ramai fara baterie in PDA sau mai ales noaptea in lanterna, ca esti mancat (la propriu, monstrii nocturni is nasoli).
- ai o gramada de tipuri de medicamente, unele pre si altele post, adica aplici un bandaj cand esti ranit (pre) si iei un Ibuprofen (post).
- medicamentele au si efecte negative, unele iti fac sete, altele foame, altele te ametesc.
- nu poti sa cumperi arme si armuri. Toate le gasesti in stash-uri sau ce mai kilaresti pe acolo (trebuie sa il kilaresti tu, altfel nu poti sa-i iei din inventaru' mortului ca-i agiti pe ceilalti stalkeri).
- armele se uzeaza. Nu doar starea generala, dar si partile componente. Astfel poti avea o arma in stare 100% dar teava (pe care nu o poti schimba usor) sau componentele (vreo 3-4) sa aiba diferite grade de uzura. Componentele (mai putin teava) le poti schimba usor, daca gasesti ceva ce se potriveste.
- sistemul de reparare si intretinere al armelor si armurilor este foarte (accent pe "foarte") stufos. Ai o gramada de variante si posibilitati, dar dupa ce reusesti sa prinzi miscarea (cu ajutoru' a zecilor de tutoriale de pe youtube) ii chiar foarte misto.
- ai o multime de arme, de calibre (si variante de munitie) diferite. Mult mai multe decat in jocu' de baza.
- dupa zeci de ore de joc nu am intalnit bug-uri sau crash-uri.Poti sa optimizezi grafica si gameplay-u' intr-o gramada de variante. Atmosfera ii foarte misto, cea consacrata.
- ai un main storyline si o gramada de misiuni alternative. Nu te plictisesti pe hartile alea.
- fiecare NPC are nume, apartine de o factiune, se anunta decesele, etc. Ii mai misto decat NPC-uri generice.

Sunt mai multe chestii de amintit, da' cred ca va puteti face o idee. Anyway, pe mine (care sunt fan al jocurilor originale) ma tine ocupat. Vedem ce iasa (si cand iasa) din S.T.A.L.K.E.R. 2.

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ai o viață interesantă, măcar tu ți-ai găsit calea  😁

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://miro.medium.com/v2/resize:fit:720/format:webp/1*8xraf6eyaXh-myNXOXkqLA.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trebuia sa-l fi scos acum 10 ani. Acum n-am timp nici sa-l instalez.

#4
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.11.2023
Ai si autovehicule de condus ca in Stalker Lost Alpha?Acolo trebuie sa umpli si canistrele de combustibil

#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 Bursul, on 25 noiembrie 2023 - 21:49, said:

Trebuia sa-l fi scos acum 10 ani. Acum n-am timp nici sa-l instalez.

Ai dreptate, dureaza ceva timp sa instalezi tot pachetu' ala. :D

#6
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

 Bursul, on 25 noiembrie 2023 - 21:49, said:

Trebuia sa-l fi scos acum 10 ani. Acum n-am timp nici sa-l instalez.

Adica ai progresat. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate