Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

HP Laserjet CP1025 - toner original vs. toner compatibil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Salutare tuturor. Detin imprimanta din titlu care este o imprimanta laser color (stiu, nu ma intrebati de ce am luato). In prezent folosesc un HP InkJet Ink Tank 515 din motive economice. Urmand o perioada in care voi avea un volum mai mare de printare am descis sa o repun pe rol pe cea laser. Ce imi recomandati sa achizitionez cartuse toner originale sau cele compatibile? Este o diferente extrem de mare dintre acestea. Functioneaza bine si cu cele compatibile? Ma gandesc sa nu am probleme si sa trebuiasca sa o duc in service daca utilizez compatibile. Multumesc de sfaturi

#2
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Eu am luat, tot pentru HP (dar monocrom) toner si imaging unit de la Ataline Prosistem pe emag.

In afara de pret (au fost de 10 ori mai ieftine fata de HP) nu am observat nici o diferenta (de viteza sau de calitate) fata de cele originale.

La cele compatibile, mai ales la cele color, iti asumi un risc in ceea ce priveste calitatea pentru ca sunt mult marci si firme care vand asa ceva si nu stii niciodata ce cumperi. Dar, tinand cont ca un set complet compatibil costa putin mai mult de jumatate din pretul unui singur cartus original, eu zic ca nu ai ce pierde.

pe emag sunt cateva seturi cu review-uri foarte bune pentru imprimanta ta la sub 200 ron.

#3
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
https://support.hp.c...ument/c02474857

La cea laser poti folosi cartuse compatibile/aftermarket. Alea originale sunt prea scumpe. Nu le schimbi toate odata. Se pot refila/incarca alea originale, nu e greu!

Edited by cipinet, 25 November 2023 - 15:31.


#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Daca nu imprimi cataloage, poze sau alte chestii sofisticate (oricum nu este o imprimanta pt asa ceva) nu vei observa diferente.
Diferenta este doar de pret. Un set de cartuse originale costa in jur de 1300 de lei iar un set de compatibile in jur de 180 Lei.
https://www.buzzprin...atalog/q/CP1025

#5
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Multumesc tuturor de sfaturi. Voi comanda un set de cartuse toner aftermarket sa vedem cum se comporta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate