Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cred ca e un bug de windows, cer un sfat.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Hello, am luat pc-ul asta la 2500 lei https://www.emag.ro/...41/pd/DNP7D7YBM Toate bune si frumoase, am pus gta v, am setat din control panel nvidia refresh rate pe rezolutie customizata 75hz, cand ies din joc sa lucrez ceva si revin hopa ca refresh rate se modifica la 59hhz desi am salvat setarea, asta se intampla doar daca miximizez jocul sa lucrez ceva. O alta chestie este ca aud in orice joc un mic carait la placa video, e normal, sau e coil noise?

Edited by EmyBoss7, 23 November 2023 - 18:19.


#2
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 23.09.2017

 EmyBoss7, on 23 noiembrie 2023 - 18:13, said:

O a chestie este ca aud in orice joc un mic carait la placa video, e normal, sau e coil noise?

Caraitul se aude de obicei de la hdd. Coil whine de la placa video se aude ca un suierat prelung si fin (sssssfffssssfffs)

Aici poti auzi un coil whine

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kVBzDKLpEuc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alex342, 23 November 2023 - 18:18.


#3
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

 alex342, on 23 noiembrie 2023 - 18:16, said:

Caraitul se aude de obicei de la hdd. Coil noise de la placa video se aude ca un suierat prelung si fin (sssssfffssssfffs)
nu exista hdd, doar un ssd nvme, am ascultat cu atentie de la ventilator placa video se aude.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,820
  • Înscris: 30.08.2006
Seteaza in windows rezolutia de 75Hz. Cauta driverele de monitor si instaleaza-le.
[ https://beebom.com/wp-content/uploads/2020/10/windows-10-refresh-rate.jpg?w=730&h=487&crop=1&quality=100 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 23 November 2023 - 18:32.


#5
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
pana la urma am ascultat mai bine si sursa se aude cu carait cand te joci e o njoy bulk de 500w

#6
primiticuANPC

primiticuANPC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.06.2023
As face retur

#7
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 21.07.2011
Ai citit review-urile de o stea de pe emag? Nu prea inspira sa fie un sistem stabil dupa cum explica alti. Mai bine un retur daca mai poti.

#8
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

 NAlexQ, on 23 noiembrie 2023 - 19:32, said:

Ai citit review-urile de o stea de pe emag? Nu prea inspira sa fie un sistem stabil dupa cum explica alti. Mai bine un retur daca mai poti.
e deja ambalat, venit marti, plecat vineri Posted Image))) in concluzie, eject pre-build-uri, am zis sa le dau o sansa, dar nu merita, ce e facut pe piese e sfant, asa ca pc-ul facut de mine acu 6 ani, merge ca-n prima zi si culmea e mai silentios ca asta nou.

Edited by EmyBoss7, 23 November 2023 - 20:55.


#9
primiticuANPC

primiticuANPC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.06.2023
Poate mai merge dupa 6 ani , dar stramb

#10
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

 EmyBoss7, on 23 noiembrie 2023 - 20:53, said:

e deja ambalat, venit marti, plecat vineri Posted Image))) in concluzie, eject pre-build-uri, am zis sa le dau o sansa, dar nu merita, ce e facut pe piese e sfant, asa ca pc-ul facut de mine acu 6 ani, merge ca-n prima zi si culmea e mai silentios ca asta nou.

tot tipmpul computer pe piese facut de mana ta. iei ce vrei , stii ca l ai ansamblat tu. pre built e doar pt cei care nu stiu sa ansambleze un pc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate