Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Zvonuri - iphone 16

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Noi mockup-uri: https://www.iclarifi...-changes-images

Edited by kvlq, 27 March 2024 - 13:07.


#20
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,618
  • Înscris: 29.05.2011
Da și eu spun mereu ca nu iau noul iPhone când apare și tot îl iau. Sper insa sa ma abțin la 16 Pro Max.

#21
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,825
  • Înscris: 31.10.2010
Dacă readuc violetul ăla misto de pe 14PM și arată la fel de bine, îl schimb. Deși și natural titanium mi se pare foarte sexi față de negru (le am pe ambele în familie, chiar e mai altfel) :D

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Cica la 16 Pro/ Pro Max aduc butonul de pozat, cum are Sony. Ceea ce mi se pare o idee superba si as face upgrade doar pentru asta

https://www.macrumor...o-step-shutter/

#23
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010

View Postdorurad, on 27 martie 2024 - 22:54, said:

Dacă readuc violetul ăla misto de pe 14PM și arată la fel de bine, îl schimb. Deși și natural titanium mi se pare foarte sexi față de negru (le am pe ambele în familie, chiar e mai altfel) Posted Image

Nu vor aduce nicio culoare din trecut, sunt 99% sigur de asta.
E chiar unul dintre cele mai importante strategii de marketing. Asta vezi usor si daca te uiti la seriile trecute.

Edited by kvlq, 27 March 2024 - 23:31.


#24
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Butoanele de volum merg amandoua ca butoane de facut poza.  La orice iphone contemporan.

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Doar ca ai avea camera in aceiași parte cu butoanele ceea ce este foarte deranjant. Camerele îs fix acolo unde Tre sa ai grip dacă vrei sa folosești butoanele de volum.

Pe lângă asta, nu sunt în doi pași (focus > shutter).

#26
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Prefer sa ating ecranul ca sa ii spun telefonului unde sa focalizeze. Nu sa focalizeze unde are el chef.

Oricum iphone e focalizat pe ce crede el ca e subiectul. Nu are nevoie de buton in doi pasi.

Dar ma rog, daca simti ca trebuie sa dai 1800 de euro strict pe butonul ala de camera, so be it.

Edited by abac, 28 March 2024 - 01:16.


#27
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 18.07.2018

View PosttheEvilPhilantropist, on 27 noiembrie 2023 - 11:30, said:

Îți spun eu cît. Mult și bine. Atîta timp cît pe client nu-l interesează frecvența ecranului, această să-i spun... funcție, va continua să fie vîndută doar celor care și-o doresc, dispuși să dea banul pentru ea.  Da da, știu, sînt androide ieftine cu 10 lei care au frecvență dinamică la 3000hz. Irelevant.
Exact. Pe mine mă mulțumește cei 60 Hz, sincer. La ce îmi trebuie 120? O să consume baterie mai repede.

#28
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Discutiile astea sunt extrem de subiective. Fiecare alege ce-i convine si ce-i place.
Eu nu m-as mai intoarce niciodata la 60Hz. Nici pe iPhone, nici pe macbook, monitor etc. Pentru altii, nu conteaza. La fel cum pentru mine split-screen pe un display de 6.1" nu inseamna nimic si n-as folosi vreodata.

Edited by kvlq, 30 March 2024 - 21:26.


#29
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Se pare ca iPhone 16 va adunce imbunatatiri majore la camere: 48MP Ultra Wide camera fata de 12MP in prezent( iPhone 15Pro), vom primi camera tetraprism si pe varianta Pro (=>zoom optic 5x , digital 25x , la fel ca pe iPhone 15PM) , o camera principala noua de la Sony cu performante imbunatatite in lumina scazuta si anti-reflective coating.


https://9to5mac.com/...amera-features/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate