Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Parchet umflat incalzire in pardoseala

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
50DRG

50DRG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.02.2023

 mikaell, on 08 noiembrie 2023 - 09:54, said:

pai constructorul nici nu trebuia sa-ti spuna asa ceva, e de la sine inteles ca trebuia sa dea cu hidroizolatie de la inceput
sau poate s-a gandit ca nu vei face dus walk in si nu va fi nevoie - din motive financiare
la mine omul cand a venit s-a uitat si din start mi-a spus ca aici trebuie hidroizolatie, de altfel in orice bloc nou e obligatoriu sa faci, indiferent ce vei instala ulterior
plus ca e vorba de casa nu de bloc

#20
bogdanhbc

bogdanhbc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 23.05.2013
in curand ma apuc si eu de baia de la parter unde voi avea dus walk in.

Ce hidroizolatie se foloseste si de care banda trebuie pusa la colt?

Multumesc

#21
50DRG

50DRG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.02.2023

View Postbogdanhbc, on 09 noiembrie 2023 - 09:12, said:

in curand ma apuc si eu de baia de la parter unde voi avea dus walk in.

Ce hidroizolatie se foloseste si de care banda trebuie pusa la colt?

Multumesc
din ce am citit eu se da cu Ceresit CL51 si banda este ceresit CL152 , poti cauta pe net tutoriale de la ei cum se face, merita sa dai si o amorsa inainte pentru lipirea prafului etc, hidroizolatia se face pana la 1.5m pe peretele cu dusul ( peretii) si banda perimetrala la colturi, se dau 2 maini de hidroizolatie una vertical una orizontal si cam asta e tot .  ai aici un video de la ei explicativ [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cPKff43RecQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] sper c anu incalc vreo regula cu postarea lui, din ce am inteles sika este recomandata mai mult dar eu aici doar prefer ceresit ca brand ca am fost mai multumit

#22
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,951
  • Înscris: 17.10.2003
Eu am dat cu Mapei Mapegum. Banda nu mai știu de care, ceva ce se găsea la Leroy în momentul ala. Am dat doar în zona dusului, podeaua plus cei doi pereti cam cu o juma de metru dincolo de unde vine sticla.

LE: am găsit poza, și banda tot Mapei.

Edited by akeem, 09 November 2023 - 14:38.


#23
50DRG

50DRG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.02.2023

View Postakeem, on 09 noiembrie 2023 - 14:36, said:

Eu am dat cu Mapei Mapegum. Banda nu mai știu de care, ceva ce se găsea la Leroy în momentul ala. Am dat doar în zona dusului, podeaua plus cei doi pereti cam cu o juma de metru dincolo de unde vine sticla.

LE: am găsit poza, și banda tot Mapei.
da sunt mai multe branduri, aici e strict de preferinta cred , in esenta cam toate fac acelas lucru, de sika am auzit cuvine de lauda si multe recomandari ( am mers pe ceresit strict ca preferinta de brand ca am mai lucrat cu materialele lor si am fost multumit )

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate