Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Cum zboara porcul...de Craciun!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#55
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005
"Civilizatiile" care trageau apa in desert  erau de fapt un orasel oleaca mai rasarit, iar un jurul lui un imens pustiu arid.

Fara apa nu rezista nimeni in prezent pe suprafete mari, caci singura metoda ar fi sa desalinizezi apa sarata si s-o transporti in cantitati uriase la distante mari.

Chestie care necesita mult mai multa energie decat ne permitem s-o producem cu metodele actuale.

Edited by Phobos, 04 November 2023 - 23:05.


#56
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postpasilla, on 04 noiembrie 2023 - 22:56, said:

Daca ai stiinta o rezolvi, daca nu..... apelezi la preoti.
Sigur vrei sa dezvoltam subiectul ! Imi fac incalzirea Posted Image ! Nu avem fondurile lui soros !

#57
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
Voi sunteti reali? O ajuns Romania sa se planga ca aoleo, ramanem fara apa la porumb deoarece n-a plouat??? A fost plina tara de culturi diverse toata vara! Aia n-o aflat ca au ramas fara apa, sau cum?

Edited by edy_wheazel, 04 November 2023 - 23:02.


#58
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postedy_wheazel, on 04 noiembrie 2023 - 22:57, said:

O secat toate raurile si s-o golit toate barajele din tara? O secat Dunarea? S-o stricat arma aia meteo?
''O secat'' ! Nu s-a stricat , doar trimit precipitatiile in alta parte !
Ori te faci ca nu intelegi ori....sa nu spun rau...nu intelegi !

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 23:03.


#59
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Bani sunt cacalu, important e sa stii cum sa ii accesezi.

Constat ca subiectul a fost deviat cu succes. Felicitari!

Edited by pasilla, 04 November 2023 - 23:05.


#60
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPhobos, on 04 noiembrie 2023 - 22:59, said:

"Civilizatiile" care trageau apa in desert  erau de fapt un orasel oleaca mai rasarit, iar un jurul lui un imens pustiu arid.

Da, amaratii aia din Petra (de exemplu) erau un catun ce-au tras apa sa aiba si ei macar la toaleta.

#61
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005
Sa facem doar un exercitiu de imaginatie, Bihorul are aprox. 7500 km patrati. Sa luam o simpla ploaie, cum se spune uneori "va ploua 30 de litri pe metru patrat"
La suprafata Bihorului asta ar insemna 225 de milioane de metri cubi de apa pe care natura ni-i pune pe tava, la singura ploaie si doar intr-un judet.
Adica 20% din capacitatea lacului Bicaz, al doilea cel mai mare lac de acumulare din Romania. Lac care apropo, daca nu mai ploua, ii scade si lui dramatic nivelul.
Deci, iti urez bafta sa inlocuiesti precipitatiile naturale prin metode artificiale, la nivel de tara, un an intreg.

Edited by Phobos, 04 November 2023 - 23:10.


#62
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAlltrack, on 04 noiembrie 2023 - 23:02, said:

''O secat'' ! Nu s-a stricat , doar trimit precipitatiile in alta parte !

Io de fapt in curios sa aflu mai multe detalii despre arma aia meteo. O foloseste Busu?

#63
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostPhobos, on 04 noiembrie 2023 - 22:59, said:

"Civilizatiile" care trageau apa in desert  erau de fapt un orasel oleaca mai rasarit, iar un jurul lui un imens pustiu arid.

Fara apa nu rezista nimeni in prezent pe suprafete mari, caci singura metoda ar fi sa desalinizezi apa sarata si s-o transporti in cantitati uriase la distante mari.

Chestie care necesita mult mai multa energie decat ne permitem s-o producem cu metodele actuale.
Exista metode actuale , sarea deja e destul de scumpa dar NU SE DORESTE ! Trebuie sa fim saraci si sa ajungem la creditele sociale , cuminti si aliniati !

View Postpasilla, on 04 noiembrie 2023 - 23:03, said:

Bani sunt cacalu, important e sa stii cum sa ii accesezi.

Constat ca subiectul a fost deviat cu succes. Felicitari!
Banii sunt hartie de sters la c...r si se dau cu conditia sa te autodistrugi si sa ajungi la plua aluia care te imprumuta !
Eu stiu ca atunci cand te imprumuti ar trebui sa faci ce vrea plua ta cu ei , NU ce vrea imprumutatorul !

View Postedy_wheazel, on 04 noiembrie 2023 - 23:05, said:

Io de fapt in curios sa aflu mai multe detalii despre arma aia meteo. O foloseste Busu?
Cea mai simpla chestie pentru unul care nu intelege nimic e sa faca mistouri ffff ieftine ! Sau e platit de onegeuri...nu e nevoie sa gandeasca !

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 23:10.


#64
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAlltrack, on 04 noiembrie 2023 - 23:10, said:

Eu stiu ca atunci cand te imprumuti ar trebui sa faci ce vrea plua ta cu ei , NU ce vrea imprumutatorul !

S-o vazut asta la creditele cu buletinu'. Bere, seminte, pacanele, ca nu intreba nimeni ce faci cu ei. :D

Quote

Cea mai simpla chestie pentru unul care nu intelege nimic e sa faca mistouri ffff ieftine ! Sau e platit de onegeuri...nu e nevoie sa gandeasca !

Dude, n-am auzit niciodata de arma meteo!!!!

#65
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postedy_wheazel, on 04 noiembrie 2023 - 23:12, said:

S-o vazut asta la creditele cu buletinu'.
Dude, n-am auzit niciodata de arma meteo!!!!
Se vede si acum cu panouri solare pe terenuri agricole ! O sa mancam kilowati !
Daca nu ai auzit , care e problema mea ! Nici de chemtrails nu ai auzit ???

#66
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005

View Postedy_wheazel, on 04 noiembrie 2023 - 23:12, said:

Dude, n-am auzit niciodata de arma meteo!!!!

Inseamna ca n-ai citit destul. Posted Image



Benign Weather Modification BARRY B. COBLE, Major, USAF School of Advanced Airpower Studies

THESIS PRESENTED TO THE FACULTY OF THE SCHOOL OF ADVANCED AIRPOWER STUDIES, MAXWELL AIR FORCE BASE, ALABAMA, FOR COMPLETION OF GRADUATION REQUIREMENTS, ACADEMIC YEAR 1995–96.

...

Military Applications of Weather Modification

Introduction

The  US  military  virtually  ignores  current  techniques  of  weather  modification.  The  purpose  of  this  chapter  is  to  examine  possible  benefits  to  the  military  of  using  existing  civilian  and  military-unique  weather  modification  technology.  This  chapter  reviews  current  civilian  efforts  in  weather  modification  with  potential  for  military  applications.  It  addresses  possible  weather  modification  applications  
or  techniques  that  are  unique  to  military  operations  but  are  not  yet  being  researched.  The  final  section  examines  the  feasibility  and  efficacy  of  using  weather  modification  for  military operations.

This  chapter  reviews  current  civilian  efforts  in  weather  modification  with  potential  for  military  applications.  It  addresses  possible  weather  modification  applications  or  techniques  that  are  unique  to  military  operations
  but  are  not  yet  being  researched.  The  final  section  examines  the  feasibility  and  efficacy  of  using  weather  modification  for  military operations.

https://media.defens...ODIFICATION.PDF

Edited by Phobos, 04 November 2023 - 23:23.


#67
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
@Phobos
Nu te chinui cu ei , sunt useristi adica autisti/lobotomizati pe 3 lei de la onege din pacate astia sunt promovati ! Daca ii ducea capul , nu erau acolo !

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 23:23.


#68
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAlltrack, on 04 noiembrie 2023 - 23:18, said:

Daca nu ai auzit , care e problema mea ! Nici de chemtrails nu ai auzit ???

Ba da, le-au adus in discutie niste handicapati de la AUR, pare ca nu mai vazusera asa ceva. Au legatura cu arma aia meteo?

View PostPhobos, on 04 noiembrie 2023 - 23:18, said:

Inseamna ca n-ai citit destul.
Military Applications of Weather Modification

Si unde scrie de arma aia domnu' Alex Jones? Au folosit-o americanii sa-i sece putu' lu' Alltrack ca erau invidiosi pe legumele lui?

#69
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005
Dar tu crezi ca daca cineva poseda o astfel de arma si o foloseste, o sa vina sa-ti dea raportul in presa, cu link, ca sa poti sa dai share, sa raspandesti vestea cea mare?

Nu vrei si specificatiile tehnice ale echipamentelor? :D

Edited by Phobos, 04 November 2023 - 23:28.


#70
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postedy_wheazel, on 04 noiembrie 2023 - 23:23, said:

Ba da, le-au adus in discutie niste handicapati de la AUR, pare ca nu mai vazusera asa ceva. Au legatura cu arma aia meteo?
Nu votez AUR , eu le-am tot vazut cu ochii mei , nu mestec rahaturi primite de la onege fara sa gandesc ! Fac parte din arma meteo !
E public si chiar pentru cei mai prosti de pe planeta https://ro.wikipedia...oi_meteorologic

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 23:29.


#71
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPhobos, on 04 noiembrie 2023 - 23:25, said:

Dar tu crezi ca daca cineva poseda o astfel de arma si o foloseste, o sa vina sa-ti dea raportul in presa, cu link, ca sa poti sa dai share, sa raspandesti vestea cea mare?

Io cred ca tu te-ai jucat cam mult Red Alert. Posted Image

View PostAlltrack, on 04 noiembrie 2023 - 23:27, said:

Nu votez AUR , eu le-am tot vazut cu ochii mei , nu mestec rahaturi primite de la onege fara sa gandesc ! Fac parte din arma meteo !

Si eu le-am vazut. Nu a secat nici o fantana.

Edited by edy_wheazel, 04 November 2023 - 23:28.


#72
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,093
  • Înscris: 23.09.2005
Acuma, eu personal nu prea m-am gandit ca starea climatica de azi ar fi urmarea unei manipulari meteo, dar ce sa zic, nu zic nici ca n-ar fi posibil, din punctul meu de vedere sansele sunt de jumi-juma, cum s-ar zice ca am putea da cu banul... Posted Image

[ https://cdnb.artstation.com/p/assets/images/images/052/459/869/original/jovo-arezina-coin-flip.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 04 November 2023 - 23:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate