Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Roxen-Cenusa

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2ZRnyVGuMwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deja 2 piese noi care imi plac, asta e o performanta. Roxen e o voce buna, dar refrenul aici e manelistic.

Cum vi se pare? Are 6 luni piesa dar Kiss TV si Kiss FM acum au aflat de ea. Eu in frizerie ca era televizorul pe Kiss TV desi de regula e pe Youtube mix.

#2
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 06.01.2005
M-am saturat de muzica asta cantata din varful buzelor ca de mere padurete. Toate fufele fara voce sunt cantarete dar una nu are un refren in care sa si foloseasca plamanii, tuturor le cad vorbele pe genunchi cand canta.
Zic ca n-am pierdut nimic daca nu am auzit "piesa" in ultimele 6 luni  cum nici nu am castigat ceva daca am auzit o azi

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Prea multa tristete constat eu.

Am fost nevoit sa ascult si radio in drum spre si dinspre Moieciu BV, pentru ca telefonul era ocupat cu Waze-ul, asa este pe unde nu stiu drumul si orasul (Pitesti), ca in rest doar Youtube pun.

Si constat ca muzica actuala e de 3 tipuri: manelizata, cu vaicareli triste si ciorbe reincalzite. Mai multe remake-uri de piese vechi ca oricand. E clar, productia muzicala e la pamant.

#4
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,038
  • Înscris: 30.12.2012

View PostNeaceasca85, on 30 octombrie 2023 - 12:02, said:

Are 6 luni piesa dar Kiss TV si Kiss FM acum au aflat de ea.
Cam asa este la Kiss... te saturi de anumite piese la alte radiouri iar dupa incep sa dea si ei melodia ca na ei vor sa faca studiu de piata intai...

#5
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Eu nu am înțeles de ce nu își da drumu dimineața Posted Image

"Vіѕеlе mеlе dіn nоарtе
Dіmіnеаtа nu-mі dаu drumul"


Unui coleg de munca, i-am stricat plăcerea de a asculta aceasta piesa Posted Image

#6
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,017
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image  Slabă de tot piesa, pseudo-cântăreața e probabil ''sus-ținută'' Posted Image de cineva dubios sau poate chiar de ceva grup de interese dubios. Posted Image
Posted Image Jale mare, kitsch manelomaniacal total, muzică total editată, nimic natural, ''talent digital'', Hahahaha Posted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 30 October 2023 - 13:16.


#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Melodia e o manea modernă nu îmi place deloc, totuși fata asta are o voce specială, nu e deloc lipsită de talent.

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View Postblogeranonim, on 30 octombrie 2023 - 13:09, said:

Eu nu am înțeles de ce nu își da drumu dimineața Posted Image

"Vіѕеlе mеlе dіn nоарtе
Dіmіnеаtа nu-mі dаu drumul"


Unui coleg de munca, i-am stricat plăcerea de a asculta aceasta piesa Posted Image
Da, da, acolo m-am gandit cand am auzit versul :drac:

View PostDigix, on 30 octombrie 2023 - 13:23, said:

Melodia e o manea modernă nu îmi place deloc, totuși fata asta are o voce specială, nu e deloc lipsită de talent.
E o voce buna care canta comercial slab pentru bani probabil. Toti vrem sa ne folosim talentul la bani.

Piesa cu care a inceput in 2020 avea versuri dragute "Hai zi-mi cum iti canta dragostea, zi-mi cum iti danseaza inima". Era mai simpatica cu acel aparat dentar. Posted Image

#9
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
cred ca fata se referea la mers la toalata sa faca un nr 2 si nu reuseste, ca e constipata. nu de alta, dar femeile cam sufera de constipatie.....
stii cum se spune, ca sa faci pipi e singurul vis care se poate implini in realitate :D

Vіѕеlе mеlе dіn nоарtе
Dіmіnеаtа nu-mі dаu drumul
Саutа ѕа іmі аrаtе
Сіnе ѕunt ре dіnаuntru


Ghici ce e pe dinauntru?

#10
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

View PostNeaceasca85, on 30 octombrie 2023 - 12:02, said:

Cum vi se pare?
O mizerie de doi bani. Am mai auzit-o in Uber. Ceva cu focul din cenusa.

#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
E o metafora faina sa faci focul din cenusa. Un fel de Pasarea Phoenix. Posted Image

#12
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postgelublabla, on 30 octombrie 2023 - 12:09, said:

M-am saturat de muzica asta cantata din varful buzelor ca de mere padurete. Toate fufele fara voce sunt cantarete dar una nu are un refren in care sa si foloseasca plamanii, tuturor le cad vorbele pe genunchi cand canta.
Zic ca n-am pierdut nimic daca nu am auzit "piesa" in ultimele 6 luni  cum nici nu am castigat ceva daca am auzit o azi

Tu vrei asa ceva, nu? Posted Image

Eh, de-astea e greu, nu oricine poate.

Sunt putini care au cu adevarat voce.

Pe Lisa Gerard cand o asculti la volumul potrivit, te trec fiori.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hR4JOxzgXvA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostTheStarkestTruthMatters, on 30 octombrie 2023 - 13:13, said:

Posted Image  Slabă de tot piesa, pseudo-cântăreața e probabil ''sus-ținută'' Posted Image de cineva dubios sau poate chiar de ceva grup de interese dubios. Posted Image

Ciudat ca zici asta, exact asta mi-a venit si mie in cap cand am auzit-o de la inceput... :D

Edited by Phobos, 30 October 2023 - 15:42.


#13
misike1

misike1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 07.11.2010
Piesa asta de la Alexia iti place Neaceasca?
Pacat ca e copiata dupa piesa unei cantarete din Armenia, Rosa Linn - Snap, cantata la Eurovision 2022
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zUqxUSuCoQQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Sa copiezi dupa o piesa facuta publica la Eurovision nu mi se pare ok. Nu o stiu pe Alexia ca artista. Am mai vazut eu pe Iuliana Beregoi sau pe Olga Verbitski, dar pe asta nu.

In schimb am o piesa pierduta, de la Kiss FM in 2009, artista sigur se numea Alexa, si nu gasesc deloc melodia, era in engleza "Why do you keep telling me lies;...you don't deserve to baby...". Ufff, prea putin imi mai amintesc din ea, stiu ca eram bolnav-racit-gripat atunci si unele piese ce mi-au placut cand eram bolnav mi-au ramas in minte, alt exemplu de genul asta, cum sa le zic, flu songs, este Rihanna cu S & M din martie 2011, mama ce gripa am tras atunci. Posted Image

#15
Claudiu0909

Claudiu0909

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 12.06.2007

View PostDigix, on 30 octombrie 2023 - 13:23, said:

Melodia e o manea modernă
A aparut si varianta "clasica", a scos Florin Bora reinterpretarea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SZqv7rSbimA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Like ul e pe

View PostClaudiu0909, on 30 octombrie 2023 - 18:09, said:

A aparut si varianta "clasica"
Like-ul e strict pentru tine, deloc pentru manea!

#17
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

Vizualizare mesajNeaceasca85, pe 30 octombrie 2023 - 12:02, a scris:

dar refrenul aici e manelistic.

Mai repede "gen" muzica indiana.

Vizualizare mesajDigix, pe 30 octombrie 2023 - 13:23, a scris:

totuși fata asta are o voce specială,

Efectilii de studio, maica, efectilii... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate