Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Cuplurile si relatiile dintre barbat si femeie in lumea islamica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 14.05.2008
Initiatorul pare ca vrea sa stie mai mult despre sex, ons, relatii etc  decat despre religie. Cred ca trebuie mutat pe aria corecta Posted Image

Ca si religie, islamul, la fel ca si celelalte (cel putin cele de care am auzit eu, ca poate o fi vreo religie de nisa care se axeaza pe orgii Posted Image ), nu accepta sexul (de orice fel) inainte de casatorie. Ca sunt unii care cred ca au gasit ei cum sa fenteze "sistemul" inseamna doar ca de fapt nu sunt credinciosi practicanti (fiecare in credinta lui) nu ca ar permite religia respectiva "altfel de sex"  ca si alternativa pana la casatorie

#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postcatalin22, on 18 octombrie 2023 - 10:11, said:

Era plin de Efes in supermarket-uri si acum 16 ani cand am fost prima data in Istanbul. Ce-i drept atunci am vazut mai putine femei musulmane cu capul descoperit decat acum.
Legat de Tinder, e interesant in ce maniera e folosit acolo? Ai un match si iesi la date, exista sanse sa se ajunga la sex? Sunt dispuse femeie lor la aventuri de o noapte/relatii de scurta durata? Sau e doar o modalitate de a intra in contact, a incepe o relatie, casatorie, etc.....

Da bere, raki-ul lor si cateva alte bauturi le gaseam la discretie. Bine nu am fost acolo ca sa beau alcool doar ca le vedeam in meniu.
Religioasele cu siguranta ca nu stateau pe tinder pentru initierea relatiei sau a casatoriei. Ca alea sunt "vandute" barbatiilor de familiile lor, sau se cunosc la evenimente religioase sau familiare.

In Erzincan, eram seara afara la o terasa fumam o narghilea cu prietenul, cand am avut un match. Tipa si ea cu niste prieteni in oras, imi scrie ea sa ne vedem. A venit la terasa unde stateam eu si dupa ce am vorbit putin a zis ca se intoarce la prietenii ei si daca vreau sa ne revedem mai tarziu sa ii scriu, ca o sa fie in oras. I-am dat mesaj pe la 2 noaptea si fata a fost foarte motivata. Si in Istanbul am avut matchuri dar nu am mai avut timp sa ma vad cu ele.

#21
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Alea cu care ai avut "matchuri" sigur nu erau de a lor Posted Image

#22
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Am ezitat in a le face testul ADN la fata locului, acum nu stiu ce sa zic.

#23
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
La o anumita varsta iti dai seama doar dintr-o privire Posted Image
PS apropo, ce buruiene erau in narghilea ?

Edited by crischir, 19 October 2023 - 12:58.


#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Tu si cu Romeo Fantastik. O chema Fatma, nume turcesc, ce naiba sa cred acum.

#25
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
De ce ai numele "business" ca utilizator ?

#26
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
........

Edited by zexelica, 19 October 2023 - 18:30.


#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postcrischir, on 19 octombrie 2023 - 14:09, said:

De ce ai numele "business" ca utilizator ?

nu iti mai dau raspunsuri ca observ ca trollezi si esti un membru din 2023. te salut o zi buna

#28
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Multi homosexuali sunt in lumea araba, ca nu au bani pt. femei.. au si transsexuali.. , ce e greu de inteles sa ai o identitate si infatisare falsa ? Ca ideie nu te lega de fete musulmane ca iti taie gatul tacsu', sotul sau nevasta cu nr. 1Posted Image chiar daca nu e masa.
PS si eu pot sa imi zic Ioana in loc de Ion in f. multe cazuri. Ai vazut vre'un act de identitate ? Asta ca sa excludem teste medicale Posted Image

Edited by crischir, 20 October 2023 - 09:21.


#29
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postbusiness11, on 20 octombrie 2023 - 08:15, said:


nu iti mai dau raspunsuri ca observ ca trollezi si esti un membru din 2023. te salut o zi buna

Nu trebuie sa te superi, e destul de corect cum a pus problema.
Ti-a aratat buletinul tipa si ala era numele ?
Poate era real, poate nu.
Oricum nu conteaza, ca nu te-ai dus cu ea ca sa ii faci CV-ul si arborele genealogic... Posted Image

PS : poate colegul este cineva "reincarnat" pe SP, ca sunt o gramada pe care ii stiam dupa un nume de utilizator si apoi apar cu altul in urma unor evenimente nefericite, caci se mai intampla sa iei si BAN...

#30
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Nu ma supar, dar nu vad relevanta.
Fact este ca in Turcia multe persoane nu sunt strict religioase, exista multe persoane care traiesc dupa principiile vestice. Totusi nu vorbim de Arabia Saudita aici.

#31
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

View Postcrischir, on 20 octombrie 2023 - 09:08, said:

Multi homosexuali sunt in lumea araba, ca nu au bani pt. femei.. au si transsexuali..
Poate nu au bani pentru mai multe neveste. Nivelul de trai e mai scazut ca la noi pentru 90% din populatie, asta nu inseamna ca se fut in cur de saraci.

Edited by catalin22, 20 October 2023 - 09:36.


#32
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Ce vorbesti colega ? Avem si noi f. multi dar nu se vad .. Singurul avantaj la noi europenii e ca nu cumperi fata , ca au alta orientare sexuala e alta problema ! E plina Europa de de ei .La arabi e mostenire..
Problema e ca sigur nu stii cum arata un act de identitate din arabia, de citit nici atat mai ales daca e in litere arabe .
Da multi musulmani traiesc in stil vestic in TR dar Coranul e mai presus, ce ai ca experienta sigur daca era femeie nu era musulmanca sa se "arunce" la un oarecare.

Edited by crischir, 20 October 2023 - 09:41.


#33
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023

View Postcatalin22, on 20 octombrie 2023 - 09:34, said:

Poate nu au bani pentru mai multe neveste. Nivelul de trai e mai scazut ca la noi pentru 90% din populatie, asta nu inseamna ca se fut in cur de saraci.

Am zis mai sus ca stiu un barbat din stambul, musulman, de 35 ani care castiga peste 5 000$/ luna si prefera sa se insoare cu o romanca...

Edited by crischir, 20 October 2023 - 09:53.


#34
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

View Postcrischir, on 20 octombrie 2023 - 09:51, said:

Am zis mai sus ca stiu un barbat din stambul, musulman, de 35 ani care castiga peste 5 000$/ luna si prefera sa se insoare cu o romanca...
5000$ in Istanbul inseamna un salariu foarte bun. Salariul mediu la ei este mult mai mic decat la noi. E un caz aparte, poate are o pozitie de top management, a calatorit, a vazut alta luma si a iesit din zona normelor impuse de religie si familie cand esti mic. Nu imi spune ca femeia romanca daca te miroase ca ai bani e usor de intretinut: X6, genti de firma, pantofi, Maldive, etc....

Edited by catalin22, 24 October 2023 - 07:33.


#35
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Daca tragi linie la o populatie stabila in stambul de 19 milioane, intradevar mare, da ca si la noi media venitului in B e mai mare..

#36
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Salariu medie in Istanbul este de 4872usd pe AN (!!!), iar in Bucuresti de 18744 usd pe an.

Vorbim totusi de un salariu de 4 ori mai mare. Deci 5000usd pe luna inseamna ca este CEO al unei companii uriase.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate