Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cuplurile si relatiile dintre barbat si femeie in lumea islamica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#1
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006
Am fost recent in Istanbul si plimbandu-ma pe strazile de acolo am observat multe cupluri de tineri de origine turca. Ma intreb cum decurge dinamica relatiilor dintre ei avand in vedere dogmele impuse de islamism. Sunt foarte putine putine informatii despre viata si obiceiurile lor de cuplu sau sexuale deoarece islamicii nu discuta aceste detalii fiind un subiect tabu. Oare cum este viata lor sexuala? Ce practici/fantezii sunt acceptate? In intimitatea caminului femeia pastreaza capul acoperit si atitudinea de supunere fata de sot? Femeia initiaza vreodata raporturile sexuale? Exista termenul de libidou "ridicat" la femeile musulmane? Adulterul stiu ca e considerat foarte grav pentru ambele sexe, dar barbatilor turci se vede clar ca le sclipesc ochii la vederea femeilor nonislamice imbracate atragator, nu pare ca s-ar da in laturi din a merge mai departe. Daca le place ca femeia sa fie atragatoare de ce isi obliga sotiile sa se acopere din cap pana in picioare. Ar fi interesante informatii, povesti sau picanterii legate de acest subiect de la persoane cu relatii/cunostinte mai apropiate de zona musulmana.

Edited by catalin22, 17 October 2023 - 14:52.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
E o mare diferenta dintre turci si afghani. Si cica amandoi sunt islamici.

#3
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 03.02.2010

 catalin22, on 17 octombrie 2023 - 14:48, said:

  islamicii nu discuta aceste detalii fiind un subiect tabu.
Pe scurt, ei tac și fac. Ai noștri mai mult se laudã.

#4
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

 catalin22, on 17 octombrie 2023 - 14:48, said:

Am fost recent in Istanbul si plimbandu-ma pe strazile de acolo am observat multe cupluri de tineri de origine turca. Ma intreb cum decurge dinamica relatiilor dintre ei avand in vedere dogmele impuse de islamism. Sunt foarte putine putine informatii despre viata si obiceiurile lor de cuplu sau sexuale deoarece islamicii nu discuta aceste detalii fiind un subiect tabu. Oare cum este viata lor sexuala? Ce practici/fantezii sunt acceptate? In intimitatea caminului femeia pastreaza capul acoperit si atitudinea de supunere fata de sot? Femeia initiaza vreodata raporturile sexuale? Exista termenul de libidou "ridicat" la femeile musulmane? Adulterul stiu ca e considerat foarte grav pentru ambele sexe, dar barbatilor turci se vede clar ca le sclipesc ochii la vederea femeilor nonislamice imbracate atragator, nu pare ca s-ar da in laturi din a merge mai departe. Daca le place ca femeia sa fie atragatoare de ce isi obliga sotiile sa se acopere din cap pana in picioare. Ar fi interesante informatii, povesti sau picanterii legate de acest subiect de la persoane cu relatii/cunostinte mai apropiate de zona musulmana.

Prefera femeile neepilate si mai grase.
If that matters for you..

Edited by Moinesti72, 17 October 2023 - 15:01.


#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Bro' ... lumea islamica NU inseamna doar Turcia
Asa cum exista mai multe confesiuni crestine = exista mai multe confesiuni islamice si ... vorba aia - cate bordeie, atatea obicee
In linii mari ... sexul oral este acceptat ... DA - exista libidou ... exista preludiu ... satisfacerea sexuala este prioritara in mariaj ... masturbarea este permisa ... etc.

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Fiecare musulman practica religia intr-un mod diferit, la fel cum si noi in crestinism avem confesiuniile noastre. Turcii in vestul tarii sunt mult mai europeni si mai deschisi la minte, pe cand in partea estica (Anatolia) sunt mult mai radicali. Dar turcii as zice ca sunt cei mai soft musulmani dintre toti.

Atunci cand barbatul este foarte religios, cel mai important lucru este ca femeia sa fie virgina. Cand paraseste casa, este obligata sa isi acopere parul (turcii nu impun acoperirea fetei, cum o fac arabii), si sa nu se imbrace mulat pe corp. Acasa isi da baticul jos si poarta haine normale. Sex se practica doar dupa nunta, inainte de nunta se practica foarte mult sex oral, dar si anal. La arabi li se mai spune si "king of anal", iar in acelasi timp actul sexual homosexual este foarte des intalnit, dar un lucru extrem de tabu. Multi barbati neinsurati, dar intr-o relatie, intretin relatii sexuale cu alti barbati, deoarece cu partenera este posibil abea dupa casatorie.

Femeile sunt foarte supuse, cuvantul barbatului este lege pentru ele. Ele se ocupa cu casa, copii, educatie, iar barbatul in general (in cazurile fericite), aduce banul acasa. Adulterul este foarte dur pedepsit, dar in acelasi timp des practicat.

Varul meu a fost in Iran si mi-a povestit ca existau petreceri private unde veneau si barbati si femeie, se consuma alcool sau se fumau tigari. Iar pentru intretinerea relatiilor sexuale se zbura in tari vecine arabe.

Cunosc si un caz cu o austriaca, care s-a convertit pentru un tip din Kuweit, care o folosea ca pe un obiect sexual si o punea sa faca multe lucruri si o mai si agresa sexual, etc.

Cazuri si cazuri.

Edited by business11, 17 October 2023 - 15:14.


#7
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

 business11, on 17 octombrie 2023 - 15:13, said:

Femeile sunt foarte supuse, cuvantul barbatului este lege pentru ele. Ele se ocupa cu casa, copii, educatie, iar barbatul in general (in cazurile fericite), aduce banul acasa. Adulterul este foarte dur pedepsit, dar in acelasi timp des practicat.
Eu sunt convins ca musulmanii de la noi practica destul de des adulterul. Stiu caz real de turc din Bucuresti care statea si avea copil cu o romanca, l-a prins "nevasta" cu o pustoaica in centru vechi intr-un pub. Nu s-a intamplat nimic, omu are un magazin unde vinde aur.
Legat de "nevasta" romanca, nu erau casatoriti legal dar stateau impreauna de mai bine de 10 ani. O lasa destul de libera, femeia se imbraca chiar sexy si provocator, bea la greu, petreceri, iesiri, etc.
Detalii despre viata lor intima nu am, dar stiu ca tipa la un moment dat l-a inselat si ea pe el, deci nu era asa "taur in pat" sau "barbatul ideal" cum ii lauda cineva mai sus pe musulmani in detrimentul compatriotilor nostri.

Edited by catalin22, 17 October 2023 - 15:35.


#8
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 Moinesti72, on 17 octombrie 2023 - 15:01, said:

Prefera femeile neepilate si mai grase.


@neaceasca ??? Posted Image

Edited by dalu364, 17 October 2023 - 15:57.


#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
turcoaica cu care am avut o relatie de 8 luni, in facultate, acum s-a pocait, se pozeaza pe instagram doar in hijab Posted Image desi era destul de deschisa la minte acum vreo 14 ani, mânca toate tipurile de carne si la propriu si la figurat.

Edited by laffin, 17 October 2023 - 16:02.


#10
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 business11, on 17 octombrie 2023 - 15:13, said:

Fiecare musulman practica religia intr-un mod diferit, la fel cum si noi in crestinism avem confesiuniile noastre. Turcii in vestul tarii sunt mult mai europeni si mai deschisi la minte, pe cand in partea estica (Anatolia) sunt mult mai radicali. Dar turcii as zice ca sunt cei mai soft musulmani dintre toti.

Atunci cand barbatul este foarte religios, cel mai important lucru este ca femeia sa fie virgina. Cand paraseste casa, este obligata sa isi acopere parul (turcii nu impun acoperirea fetei, cum o fac arabii), si sa nu se imbrace mulat pe corp. Acasa isi da baticul jos si poarta haine normale. Sex se practica doar dupa nunta, inainte de nunta se practica foarte mult sex oral, dar si anal. La arabi li se mai spune si "king of anal", iar in acelasi timp actul sexual homosexual este foarte des intalnit, dar un lucru extrem de tabu. Multi barbati neinsurati, dar intr-o relatie, intretin relatii sexuale cu alti barbati, deoarece cu partenera este posibil abea dupa casatorie.

Femeile sunt foarte supuse, cuvantul barbatului este lege pentru ele. Ele se ocupa cu casa, copii, educatie, iar barbatul in general (in cazurile fericite), aduce banul acasa. Adulterul este foarte dur pedepsit, dar in acelasi timp des practicat.

De acord, si mie mi s-a parut asta, ca turcii sunt cei mai soft si mai deschisi la minte. Probabil avantajul apropierii mai mare de Europa, sunt iesiti mai mult, nu sunt in zone extremiste ca alte natii.
Cat despre aia "foarte credinciosi" de omoara cu pietre daca se produce adulter, sau care au pretentia ca femeia sa fie fata mare...in timp ce o ia in cur si in gura, iar barbatii se mozolesc pe cocosei de caca intre ei ca ii mananca in cur si la propriu si la figurat, nu mi se pare decat o mare ipocrizie. Ei, de fapt, nu sunt religiosi neaparat, dar fenteaza religia si dogmele lor extreme. Atat femeile cat si barbatii, prin prisma celor expuse de tine mai sus.
Interesant...bine ca crestinii ie rai...

 lely, on 17 octombrie 2023 - 14:59, said:

Pe scurt, ei tac și fac. Ai noștri mai mult se laudă.

Eeehhh, asta cu tacutul si facutul sau cu laudatul, e relativa si tine de bun simt si indivizi, nu de tara. Ca or avea-o mai mare, posibil, iar cat conteaza asta, sa ziceti voi, femeile, cum vi se pare.

Edited by Magicwisewolf, 17 October 2023 - 17:27.


#11
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

 lely, on 17 octombrie 2023 - 14:59, said:

Pe scurt, ei tac și fac. Ai noștri mai mult se laudă.
Foarte multi barbati ti-au dat like pentru aceasta afirmatie
Sa intelegem ca ei au urcat deja sculele in pod?Posted Image

#12
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Turcii ne-au batut de mult la capitolul emigrari in Europa, eu merg de peste 25 ani in TR, au evoluat enorm o parte, dar au ramas dedicati Coranului (si ala in litere arabe). Cei tineri inca stau cu parintii si bunicii de aici preconceptiile invechite, barbatul trebuie sa castige suficient sa intretina o familie, nevasta are grija de casa si copii si inca se mai cumpara viitoarea mireasa ( ca la noi la rromi), daca esti avut mai poti tine 2-5 femei pe langa casa ta, adica construiesti cate un apt. pt fiecare "sotie" si daca asiguri tot necesarul nu se supara nimeni (nici aia cu acte) Ca religie sunt siiti, suniti, sufiti, alawiti.. unii mai habotnici sau fanatici mai rau... vezi atentatele din Taksim!
PS femeile frumoase care le vedeti in TR nu au origini arabe, asiatice, multe radacini provin de la noi . Sunt si multi turci , aici ma refer la culoarea pielii si conformatia fetei, ortodocsi ca ideie. Pt. mine mai bine au valul pe fata turcoaicele Posted Image

Edited by crischir, 17 October 2023 - 18:18.


#13
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Am o cunostinta turc din stambul si are peste 35 ani necasatorit si a zis ca se insoara cu o romanca, intrebarea mea De ce, doar castigi bine ? el : sunt frumoase, harnice , nu trebuie sa le intretii si sa le cumperi Posted Image si accepta casatoria mixta ea ortodoxa si el musulman.

Edited by crischir, 17 October 2023 - 18:28.


#14
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Tot va mirati de turcii dar de Ataturk n-ati auzit? nu era el, la fel erau ca ailalti, se chinuie acuma Erdogan sa-i aduca pe calea "cea buna", sper sa nu reuseasca!

Edited by Ion_Bumbu, 17 October 2023 - 19:39.


#15
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Aproape 50 % dintre turcaleti nu vor asta, dar.. fiecare isi urmeaza religia.
PS sunt altii care au reusit si isi omoara femeile ca nu au voal pe fata... Culmea sunt in lumea araba femei extremiste si f. vocale, va aduceti aminte de protestele din F ? Un exemplu bun il gasiti in "Toate panzele sus" Posted Image

Edited by crischir, 18 October 2023 - 07:12.


#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Eu am un prieten turc foarte bun si m-a luat prin Turcia imediat dupa covid.

Am fost in Istanbul, Ankara, Erzincan si bubuia Tinderul pe acolo. Cica ele religioase, de unde ca imediat cum parasesc casa parinteasca sunt moderne la fel ca si noi. Exista si un numar de femei si barbati conservativi, religiosi, dar sincer sa fiu am impresia ca din ce in ce mai putini. Atat in Ankara cat si in Istanbul mai peste tot poti sa cumperi alcool, in special berea lor Efes.

#17
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

 business11, on 18 octombrie 2023 - 08:18, said:

Atat in Ankara cat si in Istanbul mai peste tot poti sa cumperi alcool, in special berea lor Efes.
Era plin de Efes in supermarket-uri si acum 16 ani cand am fost prima data in Istanbul. Ce-i drept atunci am vazut mai putine femei musulmane cu capul descoperit decat acum.
Legat de Tinder, e interesant in ce maniera e folosit acolo? Ai un match si iesi la date, exista sanse sa se ajunga la sex? Sunt dispuse femeie lor la aventuri de o noapte/relatii de scurta durata? Sau e doar o modalitate de a intra in contact, a incepe o relatie, casatorie, etc.....

Edited by catalin22, 18 October 2023 - 10:11.


#18
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Ciudat, eu anul asta deabia am gasit niste beri amarate in Laleli la km distanta si alea vandute pe sub masa ..bine era si ramadan, cel mai bine te duci la ultra all inclusivePosted Image
Femeile musulmane se vand greu si in aur, de ce crezi ca europencele au mai multe sanse ? Cele cu aspect apropiat de araboaice sunt bulgaroaice, albaneze.. cam ce e la paralela de sub 42 Posted Image, in cateva luni invata si limba.
PS am prieteni si colaboratori in stambul de 20 ani, niciodata eu si nevasta nu le-am vazut familiile live, desi sunt f. deschisi la comunicare, moderni. Am o cunostinta de incredere si e kurd dar e total diferit de restul fanaticilor .

Edited by crischir, 18 October 2023 - 12:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate