Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Taylor Swift

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgiuliani, on 17 octombrie 2023 - 08:54, said:

E chestie de gusturi iar eu ascult muzica pentru melodie si pt modul cum e  produsa muzica acolo pe scena nu pt dans, iar MJ era mai mult dans.
MJ era mai axat pe show in concerte ... dar la muzica de pe albume, mi se pare mult mai ascultabil decat Taylor Swift :D Nu imi displace stilul lui Taylor in mod special, e ok, dar nici nu am auzit ceva care sa ma faca sa imi doresc sa o adaug in playlist, am mii de piese prin playlist-uri de toate genurile, Taylor Swift nu am inca nimic. Si, desi prefer de departe muzica de dinainte de 2000, am si muzica noua pop, adica am Billie Eilish, Lady Gaga, Ed Sheeran, etc. Adica daca ma uit la topul Billboard 50 all-time al artistilor, am 80% din artistii aia in playlist-uri, dar Taylor Swift desi e in top 10 Billboard artists all time, nu am.

#20
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
E o tipa cu foarte mult bun simt. Eu o stiu de cand a intrat Kanye West peste ea sa spuna ca nu merita premiul.
In replica, multi ani mai tarziu, ea a replicat cu bun simt, insa facand aluzie la ce i s-a intamplat ei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RvaakT52RjQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.youtube....rts/Uot5ncZ2vQM

Edited by 2Unlimited, 17 October 2023 - 11:14.


#21
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008

View PostBursul, on 16 octombrie 2023 - 22:39, said:

..Se pare ca tanti Swift bate recorduri dupa recorduri, iar filmul cu concertul ei are mare succes prin cinematografe.

E relativ usor sa bati recorduri acum in cinematografe la ce gunoaie se dau drept filme.
Macar la chestia cu Swift se duc parintii cu copii, presupun si multe fete si femei ... deci se aduna rapid numere mari de spectatori.
Unii multi s-au saturat de poponauti, lesbience si sirene de culoare ca 'mari actori' in filme cretine.

Iar pt mine MJ e total alt nivel decat Swift, urmeaza comparatia MJ cu Antonia :)

#22
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postutopium, on 17 octombrie 2023 - 11:06, said:

MJ era mai axat pe show in concerte ... dar la muzica de pe albume, mi se pare mult mai ascultabil decat Taylor Swift Posted Image Nu imi displace stilul lui Taylor in mod special, e ok, dar nici nu am auzit ceva care sa ma faca sa imi doresc sa o adaug in playlist, am mii de piese prin playlist-uri de toate genurile, Taylor Swift nu am inca nimic. Si, desi prefer de departe muzica de dinainte de 2000, am si muzica noua pop, adica am Billie Eilish, Lady Gaga, Ed Sheeran, etc. Adica daca ma uit la topul Billboard 50 all-time al artistilor, am 80% din artistii aia in playlist-uri, dar Taylor Swift desi e in top 10 Billboard artists all time, nu am.

Eu o vad cam in stilul lui Ed Sheeran, muzica pop care mai are si ceva versuri pe acolo. Mai auzi si o chitara, o toba, nu doar playbackuri.
Mie mi se pare o muzica antrenanta cand conduc, de exemplu, mel asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B1jYllE0T-k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Blank Space si Anti Hero mi se par doua piese chiar bune.

Edited by giuliani, 17 October 2023 - 11:38.


#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Nu stiu de ce face comparatie cu MJ. Se poate compara succesul, insa influenta pe care a avut-o MJ in muzica, dans, spectacole, societate nu are comparatie.

#24
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Cam asa este. MJ a fost un urmas demn al lui Elvis, pe care l-a depasit in ceea ce priveste show-ul, prin efecte si dans. Nu cred ca vom avea curand un alt MJ.

#25
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View Post2Unlimited, on 17 octombrie 2023 - 10:35, said:

Am urlat aproape 10 minute in acelasi timp cu alti 100.000 de oameni in timp ce MJ statea nemiscat si nu incepuse muzica...
Cica s-au vandut 90.000 de bilete, insa s-a intrat si cu japca...

offtopic: noi din 89 încoace, doar urlăm... Posted Image

MJ a traversat finalul unei generații în muzică; a avut geniul să pună pe primul loc „show”-ul
tanti taylor este prinsă-n mijlocul unui curent care devine din ce în ce mai anost, iar ea are geniul să iasă-n evidență

io nu fac niciodat' (în muzică) comparații de genul: ăla-i mai..., iar ăla-i mai...
sunt stiluri și artiști care-ți plac și alții care nu... ATÂT

pe cine nu se poate desprinde de un stil sau de un curent, îl deplâng!

io-s uimit că-s doar 7 note muzicale!

Edited by gushpi, 17 October 2023 - 12:28.


#26
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Postgushpi, on 17 octombrie 2023 - 12:21, said:

io-s uimit că-s doar 7 note muzicale!
decat!

+ un semiton + o octava ...  ceva acolo, sa placa ochiului.

in rest bagi toba, mane!

Edited by Alex432, 17 October 2023 - 12:40.


#27
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View Post2Unlimited, on 17 octombrie 2023 - 11:13, said:

E o tipa cu foarte mult bun simt.
Si mie mi se pare la fel ... ca imagine, imi place de ea. Si stilul mi se pare ok. Atat ca nu am retinut melodii de-ale ei, dar nici nu am fost expus prea mult la muzica ei ca sa imi ramana in cap. O sa ma uit probabil la documentarul de pe Netflix, ca in ultima vreme m-am tot uitat la diverse documentare despre diverse persoane care au ajuns celebre (Beckham, Arnold, etc), in fiecare am vazut chestii interesante.

View Postgiuliani, on 17 octombrie 2023 - 11:34, said:

Eu o vad cam in stilul lui Ed Sheeran, muzica pop care mai are si ceva versuri pe acolo. Mai auzi si o chitara, o toba, nu doar playbackuri.
Da, e un pop care suna ok. Piesa asta e chiar pop-rock. O sa mai ascult sa vedem daca imi ramane vreo piesa in memorie ... nici fiica-mea care asculta artisti actuali in mare parte (desi stie bine si piese de la Queen/Michael Jackson/etc) nu am vazut sa asculte Taylor Swift.

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgiuliani, on 17 octombrie 2023 - 08:54, said:

In Romania umple Gheboasa stadioanele
Asta e o impresie, a avut si el o scena secundara la Untold unde erau 1.000 de oameni ... n-ar vinde nici macar 1.000 de bilete nici macar cu 50 de lei.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postutopium, on 17 octombrie 2023 - 12:58, said:

O sa mai ascult sa vedem daca imi ramane vreo piesa in memorie ...
Nici o sansa.
Am ultimele 3 albume cu ea. Le-am ascultat o singura data - am si zis de ce - toate suna la fel, o muzica uniforma, placuta sa o asculti dar o uiti instant dupa ce s-a terminat.

Na... Tocmai eram cu playerul in mana testez o pereche noua de casti si am trecut pe muzica ei.
Imi pastrez impresia :D

#30
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Ascult-o pe asta. Daca poti, vizioneaza si clipul. E altceva...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wIft-t-MQuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 17 October 2023 - 15:23.


#31
masterbeta

masterbeta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 08.07.2010

View Post2Unlimited, on 17 octombrie 2023 - 15:22, said:

Ascult-o pe asta. Daca poti, vizioneaza si clipul. E altceva...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wIft-t-MQuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Interesanta piesa, ceva in still Cyberpunk 2077 Posted Image

#32
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmasterbeta, on 17 octombrie 2023 - 18:30, said:

Interesanta piesa, ceva in still Cyberpunk 2077 Posted Image
Si aia au copiat stilul se la altii, mai exact din animeuri japoneze. O combinatie trap cum face The Fat Rat sau cum facea Alan Walker cand era mai putin cunoscut si lucra pentru NCS (No Copyright Sounds).

I se mai spune pop electronic (a nu se confunda cu electropop din anii 80).

Edited by andreic, 19 October 2023 - 13:00.


#33
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
Voi confundați muzica cu videoclipul? Poți sa pui și o manea pe ceva sf.

#34
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007
M-am uitat la documentarul de pe Netflix ... ce sa zic, imi place ca a fost dispusa sa ia atitudine chiar cu riscul de a fi apoi atacata/criticata. La fel ca si in documentarul cu Beckham, e socant sa descoperi cat de multi cetateni americani/britanici sunt batuti in cap (pe Beckham l-au huiduit/scuipat/injurat o gramada vreun an de zile ca a luat un rosu intr-un meci cu Argentina, asta desi pana si cel "faultat" a recunoscut ca a simulat faultul - in caz ca nu era deja evident din reluari).

Edited by utopium, 19 October 2023 - 19:00.


#35
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Între un Nirvana și Pearl Jam, merge și o Taylor Swift pentru relaxare.


#36
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Fapt divers, bodyguardul lui Tailor a plecat la mobilizare in Israel.

[ https://scontent.fotp3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/391648744_351494370737277_8120703046779087802_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=DqK7ihd-9yoAX_24aas&_nc_ht=scontent.fotp3-4.fna&oh=00_AfCRTcUVDDAd4cSTX4Y1VpJcUR6KfBrprT9IFYMNfnBvzg&oe=6536EA3F - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate