Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Oprire/Stationare in fata portii (nelamuriri)

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,234
  • Înscris: 19.03.2007

View Postbograd, on 31 octombrie 2023 - 11:50, said:

Deci daca il gasesc pe unul parcat aiurea, in loc sa sun la politie, ma duc la judecatorie?
Eu am scris cum va fi luata decizia in instanta, pe ce baza, nu am afirmat ca merg direct la tribunal. Ca sunt cazuri si cazuri, unele ajung in instanta.

Edited by titoo, 31 October 2023 - 12:07.


#38
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Auzi parcare pe trotuar cu distanta de 1 metru pentru pietoni. Unde ati vazut asta? Din cate am invatat eu, parcarea pe trotuar este permisa doar daca este parcare amenajata cy locuri marcat. Nu unde ti se scoala tie

#39
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 28.05.2004
art. 142
"Se interzice oprirea voluntară a vehiculelor:"
lit.n) "pe trotuar, dacă nu se asigură spaţiu de cel puţin 1 m pentru circulaţia pietonilor;"

#40
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Pai una e oprire voluntara si alta e parcare.

View Postbograd, on 01 noiembrie 2023 - 09:40, said:

art. 142
"Se interzice oprirea voluntară a vehiculelor:"
lit.n) "pe trotuar, dacă nu se asigură spaţiu de cel puţin 1 m pentru circulaţia pietonilor;"

Art. 179. – Parcarea vehiculelor este permisa numai în locurile special destinate acestui scop, semnalizate prin indicatoare sau marcaje. In aceste locuri vehiculele vor trebui asezate unul lânga altul, conducatorii lor având obligatia sa respecte si celelalte reguli stabilite pentru stationare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate