Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Pareri flip

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
Andreea_Taran

Andreea_Taran

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.02.2023
Ma gândesc sa mi schimb iph 11 ele luat anul trecut cu altceva și nu știu ce sa aleg
Am prins un deal bun și vrea sa mi dea sora mea 2600 de lei pe el

Ma gândeam la un S10+/P30 pro de pe flip(deși sunt destul de vechi)sau ceva care sa fie cel puțin egal cu actualul. Ma uitam și la S22 si S23 la Altex , noi




#2
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Evaluarea online e diferită de cea pe care o primești după inspectarea telefonului. Mult. Cam cu 400 de lei mai puțin decât cea inițială.

#3
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Vezi cât obții pe telefon și pe site-ul celor de la “yzzy”. Am auzit ca sunt serioși.

#4
PeRuZzI

PeRuZzI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.12.2005
Eu unul sunt multumit de ei pe partea de vanzare. Am trimis la ei pana acum 2 telefoane, un iphone x si un iphone 12 pro.

Ambele au fost platite fix cat mi-au spus la evaluarea mea.

#5
cenzunet

cenzunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 13.06.2007

 cata32, on 16 octombrie 2023 - 13:01, said:

Evaluarea online e diferită de cea pe care o primești după inspectarea telefonului. Mult. Cam cu 400 de lei mai puțin decât cea inițială.
Daca minti cand ti-l evaluezi singur si defapt telefonul prezinta probleme, da, vei primi mai putin.
Eu am vandut 5 telefoane pe flip si in 2 situatii am primit mai mult decat evaluarea initiala (nu cu mult, +30-50 ron), iar pentru restul de 3 am primit fix cat a fost evaluarea online.

#6
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005
Pai …initiatoare vrea sa cumpere de pe flip un telefon nu sa vanda .

@Andreaa_Taran : mergi pe S23 daca ai banii pt el , nu se compara cu S22/P30/S10+

#7
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
S23 Ultra 1Tb = 6000 pe flip. 7100 nou la emag. Pe oleics cam 6200, cu garantie si sigilat. Cam tot pe-acolo se invart preturile...
S23 simplu de 128, 3500 nou, 3100 pe flip...
Pentru 400 lei diferenta eu as prefera sa mi-l iau nou...

Edited by 2Unlimited, 16 October 2023 - 13:56.


#8
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut. Am cumparat anul trecut un telefon de pe flip si a fost OK, chiar si cand l-am trimis in service ( dupa 2 luni aparuse niste pete pe ecran ) s-au miscat repede.

#9
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001

 mihailco, on 16 octombrie 2023 - 13:33, said:

Pai …initiatoare vrea sa cumpere de pe flip un telefon nu sa vanda .


Trebuia să mai aștepți cu răspunsul. După 10 pagini despre cum au vândut colegii telefoanele pe flip, mergea la fix postarea ta.  Posted Image

Edited by badmania98, 16 October 2023 - 14:26.


#10
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

 Andreea_Taran, on 16 octombrie 2023 - 12:32, said:

Ma gândesc sa mi schimb iph 11 ele luat anul trecut cu altceva și nu știu ce sa aleg
Am prins un deal bun și vrea sa mi dea sora mea 2600 de lei pe el
Nu ai prins niciun deal. Sora ta vrea sa te ajute. Iphone 11 m-a costat 2400 acum 2 ani. Nou.

#11
bestdba

bestdba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.10.2006
Atentie mare la Flip. Am incercat sa le vand un telefon in stare f buna. Mie mi-au zis ca ecranul are probleme de burnin si merita mult mai putin decat ma asteptam. Mi-au mai zis ca are memorie 256, nu 128, cum am declarat eu. Overall pretul era mult mai mic decat ma asteptam din cauza ecranului, chiar daca era mai mult storage. Noroc ca am avut notate toate seriile si nu au avut cum sa ma pacaleasca. Dar am pierdut 2-3 saptamani incercand sa-i contactez. E foarte greu sa iei legatura cu ei in caz de probleme. Am ajuns la concluzia ca incearca sa pacaleasca clientii. E foarte multa reclama dar in spate sunt un mare SCAM.
Urmatorul telefon l-am vandut in 2 zile pe olx, la un pret mult mai bun decat Flip (+400lei, Samsung S21U). Recomand OLX, vinzi mai repede si la pret mai bun.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iphone 11 nou e mai putin decat iti da sora ta pe el sh :))
Cum sa iei s10? O sa fie inferior lui iphone in prezent. As zice sa te uiti la altceva. Vezi ca s-urile de la samsung stau prost cu bateria.

#13
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008

 cenzunet, on 16 octombrie 2023 - 13:22, said:

Daca minti cand ti-l evaluezi singur si defapt telefonul prezinta probleme, da, vei primi mai putin.
Eu am vandut 5 telefoane pe flip si in 2 situatii am primit mai mult decat evaluarea initiala (nu cu mult, +30-50 ron), iar pentru restul de 3 am primit fix cat a fost evaluarea online.
Nu s-a pus problema de mințit.
A fost trimis telefonul impecabil și s-a afirmat că are display dezlipit. Telefon aflat în garanție, trimis la Samsung și au zis că ăia de la Flip au verificat alt telefon, că altă explicație nu au.
Telefonul este ireproșabil, husă UAG din prima zi și protecție pe ecran, la fel. Și cu lupa dacă te uiți nu-i găsești vreun defect.

#14
Andreea_Taran

Andreea_Taran

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.02.2023
Totuși ma uit și pt un aparat foto…Nikon 7100 găsit pe olx
https://www.olx.ro/d...px-IDhnJNm.html

Ma gândeam fie un s23, fie iau aparatul asta ca pt poze m ar interesa telefonul și un telefon mai ieftin de folosit de zi cu zi

Sâmbătă merg sa văd de camera daca se dovedește a fi o alegere inspirata

Edited by Andreea_Taran, 16 October 2023 - 16:25.


#15
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,142
  • Înscris: 27.02.2018
Ia S23, că scoate oricum poze și videouri îndeajuns de bune ca să nu mai ai nevoie și de cameră foto/video separată.
Telefoanele de top din ziua de azi se achită cu brio de sarcinile astea, mai ales că și prețul lor a crescut constant de-a lungul anilor.

#16
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Anul trecut am trimis 2 Huawei p30 la ei, fara cutie si incarcator, au evaluat un pret, dupa ce au primit si testat telefoanele, au pus un pret mult mai mic.
Am refuzat ofertele lor, au platit curierul si au returnat telefoanele in cutii noi cu sigla flip, la fel cum le-am trimis, deci au fost seriosi pana la un punct.

#17
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Cred ca uitati un lucru... Flip este o afacere! Eu trebuie sa castige bani, asa ca cumpara, verifica, vand in profit. Si iti ofera o garantie... acum ca mai mereu este vina utilizatorului...
Fiecare are de ales cand cumpara sh:
- OLX fara garantii, dar mai ieftin
- Flip cu garantie, dar mai scump.

#18
axel114

axel114

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.07.2007
Hai sa va povestesc ce am patit eu cu Flip :) Am luat un iphone8 argintiu ca nou. A ajuns, toate bune si frumoase, telefonul era impecabil, cerusem si baterie noua, deci bateria era 100%. Observ ca desi telefonul era alb(argintiu) inelul din jurul butonului era auriu. Ma uit mai atent si pe cutia in care venise, scria gold. Zic ok, au reparat telefonul si au luat butonul de la unul gold. Na, cum iphone 8 nou nu mai gasesti de multi ani, inteleg, asta e. Totusi ar fi trebuit sa puna un inel argintiu nu auriu. Vorbesc la ei la suport, o domnisoara amabila imi zice sa dau retur si voi primi banii inapoi. Nici o problema, dar eu tot vreau un telefon argintiu. Mi se spune ca data viitoare cand comand, sa scriu pe chat la ei, sa ii rog sa verifice telefonul inainte de trimitere. Zic ok, nimeresc aceeasi domnisoara dupa ce am dat o noua comanda. Verifica telefonul si imi confirma ca de aceasta data este argintiu tot.  A apucat sa soseasca al doi-lea telefon inainte sa chem eu curierul pentru primul. Il desfac si soc si groaza! tot alb cu argintiu si inel auriu. Ma uit pe cutie, tot gold scria si pe aceasta. Acum stau pe masa cu doua cutii pregatite maine pentru curier: ambele telefoane impecabile, argintii cu inel buton auriu. Mi se pare o experienta de toata jena.  Ori oamenii aia care au verificat a doua oara, au probleme oftalmologice, ori pur si simplu isi bat joc de clienti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate