Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Televiziune online Romania dar nu IPTV

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
crysty1507

crysty1507

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2007
Salut,
Mă uit de câteva zile după o aplicație cu posturi românești online.Momentan folosesc aplicația folclor TV(replai TV)dar în ultimul timp de jumătate de an începe să devină mai neglijată mai cu seamă nu pot vedea programele din urmă,sa derulez,să pun pauză să înregistrez sau să văd alte filme din vechi din arhiva lor.Caut ceva asemănător acestui folclor tv dar nu am găsit decât de gen IPTV (care este complicat puțin deoarece nu poate fii folosit de exemplu daca te duci in vacanta și stai la un hotel),testez momentan Focus sat dar și el are hibe pe lângă faptul că nu are in grilă câteva posturi tv importante.Daca aveți ceva alternative la acest folclor tv sau alte sugestii de tv online va rog lăsați aici părerea dvs.Multumesc

#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Sweet TV. :)

#3
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005

View Postcrysty1507, on 16 octombrie 2023 - 12:00, said:

Salut,
Mă uit de câteva zile după o aplicație cu posturi românești online.Momentan folosesc aplicația folclor TV(replai TV)dar în ultimul timp de jumătate de an începe să devină mai neglijată mai cu seamă nu pot vedea programele din urmă,sa derulez,să pun pauză să înregistrez sau să văd alte filme din vechi din arhiva lor.Caut ceva asemănător acestui folclor tv dar nu am găsit decât de gen IPTV (care este complicat puțin deoarece nu poate fii folosit de exemplu daca te duci in vacanta și stai la un hotel),testez momentan Focus sat dar și el are hibe pe lângă faptul că nu are in grilă câteva posturi tv importante.Daca aveți ceva alternative la acest folclor tv sau alte sugestii de tv online va rog lăsați aici părerea dvs.Multumesc


https://rds.live dar nu e tocmai "cuser".

Edited by wertyck, 16 October 2023 - 12:20.


#4
crysty1507

crysty1507

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2007

View PostKLM2009, on 16 octombrie 2023 - 12:04, said:

Sweet TV. Posted Image
Mersi..am vazut aici pe forum despre sweet tv...inca mai "sap" sa vad avantaje/dezavantaje

View Postwertyck, on 16 octombrie 2023 - 12:19, said:

https://rds.live dar nu e tocmai "cuser".
Interesant...foarte bun daca esti la munca sau calatoresti...e destul de ok din cate vad

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Focus Sat este singura aplicatie online care ofera grila integrala. Telekom sau Digi nu au grila integrala.

Am avut Focus Sat dar nu mi-a placut foarte mult. Am trecut la IPTV.

#6
crysty1507

crysty1507

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2007

View Postbusiness11, on 16 octombrie 2023 - 13:24, said:

Focus Sat este singura aplicatie online care ofera grila integrala. Telekom sau Digi nu au grila integrala.

Am avut Focus Sat dar nu mi-a placut foarte mult. Am trecut la IPTV.
ce vrei sa spui prin grila integrala?Da IPTV este ok dar pacat ca trebuie setata la fiecare device sau TV,plus ca nu o poti folosi in alta locatie

#7
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 10.03.2023
Tvsatgo. Merge doar in aplicatia lor. Au canalele importante din Romania si merge oriunde cu pauza, replay. Poti sa o testezi gratuit.

#8
crysty1507

crysty1507

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2007

View PostDaniel1122, on 16 octombrie 2023 - 13:48, said:

Tvsatgo. Merge doar in aplicatia lor. Au canalele importante din Romania si merge oriunde cu pauza, replay. Poti sa o testezi gratuit.
ok o sa incerc sa vad cum este.mersi

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postcrysty1507, on 16 octombrie 2023 - 13:32, said:

ce vrei sa spui prin grila integrala?Da IPTV este ok dar pacat ca trebuie setata la fiecare device sau TV,plus ca nu o poti folosi in alta locatie

Adica majoritatea nu au toate posturile tv, in special cele principale (Antena, ProTv, Prima, KanalD), doar la Focus Sat am vazut momentan (dar nici eu nu au avut mereu, le-au bagat de curand).

#10
crysty1507

crysty1507

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.10.2007

View Postbusiness11, on 16 octombrie 2023 - 14:08, said:


Adica majoritatea nu au toate posturile tv, in special cele principale (Antena, ProTv, Prima, KanalD), doar la Focus Sat am vazut momentan (dar nici eu nu au avut mereu, le-au bagat de curand).
Am inteles...banuiam ca asta vrei sa zici dar am vz ca nu are antenele si prima..astea din ce ma interesa ..probabil sunt mai multe lipsa de pe focus sat...ok mersi poate  gasesc altceva mai bun ca si focus

#11
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

View Postbusiness11, on 16 octombrie 2023 - 14:08, said:


Adica majoritatea nu au toate posturile tv, in special cele principale (Antena, ProTv, Prima, KanalD), doar la Focus Sat am vazut momentan (dar nici eu nu au avut mereu, le-au bagat de curand).

Iti merge si in Austria sau este geolocalizat?

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Focus Sat merge in Austria, dar si in Belgia, Irlanda, Italia, Franța, Germania, Grecia, Olanda, Spania sau Suedia.

Aici poti vedea in functie de locatie, ce canale sunt disponibile: https://livetv.focus...lType=available

#13
dragosh82

dragosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 18.12.2004
oare de ce ce piratii cu iptv au preturi mai mari decat distribuitori oficiali si legali ?

#14
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pentru ca oferta lor cuprinde grila tuturor operatorilor din ro la un loc + extern.

#15
Urasc_maneaua

Urasc_maneaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2010
Incearca aplicatia Acasa tv. Nu are treaba cu postul tv. cu acelasi nume.
https://play.google....asalatv.romania

Edited by Urasc_maneaua, 16 October 2023 - 22:57.


#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

 dragosh82, on 16 octombrie 2023 - 15:53, said:

oare de ce ce piratii cu iptv au preturi mai mari decat distribuitori oficiali si legali ?

Gama larga de programe. Eu platesc 8EUR pe luna si am cred ca vreo 8 tari diferite (bine, nu ca m-as uita la ele) + filme si seriale la greu si astfel nu mai am nevoie de Amazon Prime si Netflix.

#17
TechGuy

TechGuy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.10.2021

 Urasc_maneaua, on 16 octombrie 2023 - 22:55, said:

Incearca aplicatia Acasa tv. Nu are treaba cu postul tv. cu acelasi nume.
https://play.google....asalatv.romania
Interesant! Exista cumva și aplicație pentru android tv?

#18
Urasc_maneaua

Urasc_maneaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2010
Nu știu, din păcate. Cand am cumpărat un televizor ultima data m-am ferit de cele cu Android. Nu aveam nici un motiv anume dar așa am considerat pe moment, prin urmare nu știu mai nimic legat de androidul tv.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate