Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Probleme HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#91
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 04.09.2018
Pai primu are viteza cam de doua ori si ceva mai mare fata de al doilea. Deci primu SSD NVME si al doilea SATA zici.
La mine la fisiere mici trage ca dracu HDD. Si mari trage cu un maxim 180 MB/s

#92
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,641
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMinettoMatoi, on 04 noiembrie 2023 - 02:28, said:

Pai primu are viteza cam de doua ori si ceva mai mare fata de al doilea.
Pai cat o tine cu viteza mare? Dupa 30% pana la final isi da duhul ori celalalt o tine constata (si destul de mare pt. SATA) tot pana la final. Ideea era ca daca-i NVME nu e neaparat cea mai buna, trebuie studiat un pic ce poate fiecare in functie de nevoile tale.

Edited by neagu_laurentiu, 04 November 2023 - 08:22.


#93
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,492
  • Înscris: 28.09.2008
@MinettoMatoi la prima vedere cred ca iti dai seama ca e SMR dupa dimensiunea la buffer.
64 mb e cmr
256 mb e smr


#94
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 04.09.2018

View Postneagu_laurentiu, on 04 noiembrie 2023 - 08:19, said:

Pai cat o tine cu viteza mare? Dupa 30% pana la final isi da duhul ori celalalt o tine constata (si destul de mare pt. SATA) tot pana la final. Ideea era ca daca-i NVME nu e neaparat cea mai buna, trebuie studiat un pic ce poate fiecare in functie de nevoile tale.
O tine cu viteza mare cat o tine, nu stiu exact, pana da de fisiere mici si multe. Ambele HDD fac la fel. Dar aia e.

mariusixy, mi-am cat seama ca e smr, merg asa ca nu stiu daca era cmr mergea altfel cand da de fisiere mici si multe.
Oricum ma descurc, ca nu trag gramezi de date zilnic, am gresit eu, trebuia sa trag des si mai putin, si asa nu simteam problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate