Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Problema mouse wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 10.09.2018
De vreo doua luni am o problema cu un mouse microsoft wireless mobile 3500 care a inceput subit - inca nu stiu de ce - si anume: cand invartesc rotita de scroll daca si apas pe ea (si asta se intampla inevitabil) - acest fapt cauzeaza deschiderea de noi tabs - imagini si / sau link-uri se deschid in noi tab-uri si mi se umple bara de tabs deschise.
De asemenea uneori imi scroleaza foarte repede in sus si in special in jos fara sa-mi dau seama pe ce anume apas de se intampla asta.
Ce setari trebuie sa fac pentru a opri mouse-ul din a mai face asta? Am cautat prin setari dar nu am gasit ce anume functii ar trebui dezactivate.
Multumesc anticipat daca ma poate ajuta cineva.

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Ori îl cureți ori îl schimbi.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,821
  • Înscris: 30.08.2006
Nu ai ce curata la el. Switch-urile sunt capsate si nu se pot curata.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Switchurile se schimba daca vrei, rotita depinde daca se găsește sau nu. Oricum îl vei schimba cel mai probabil, e defect.

#5
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Daca mai ai garantie, du-l si ti-l vor inlocui.
Altfel, e alegerea ta daca merita sa-ti bati capul cu el. Nu se pune problema de curatat; mouse-ul ala are problema cu al 3-lea buton, ceea ce se cheama switch. De schimbat, il poti schimba cu ceva compatibil (de la chinezi) dar trebuie sa ai notiuni de baza in electronica. Altfel, il duci la un servici si ti-l fac ei dar nu cred ca merita. Suma ceruta din service.. mai pui ceva si iei altul nou.
Daca vrei ceva sa te tina, stai departe de marcile astea laudate.

Edited by auditionstir, 11 October 2023 - 13:33.


#6
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Da' de ce inevitabil apeși pe rotita de scroll? E un obicei defectuos al tău...

Ce zice Microsoft despre mouse marca proprie:



Wheel

Middle-click

You can press the wheel like a button to access more features. In some programs, you can use middle-click for program-specific features. For example, in Internet Explorer 7, you can middle-click a link to open the link in a new tab.

In pagina Microsoft dedicata modelului tau de mouse exista un program care probabil permite configurarea butoanelor. Testeaza-l

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate