Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Criza fortei de munca in Romania (si nu numai)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postgushpi, on 07 decembrie 2023 - 14:35, said:



ce să vă fac nenicilor? :o :(
dacă voi n-ați citit, sau ați făcut-o degeaba...
au tot scris alde eminovici, arghezi, kogălniceanu, goga, macedonski etc că neamul nostru e corupt din ADN
dar voi tot sperați :(

„neamul nostru roșcovan, prost, curvar și șarlatan” - vorbă de babă născută-n 1895!!!
(poate că sub formă de zicală, veți ține mai bine minte și-i veți învăța și pe copiii voștri...)
Ai dreptate și m-am lămurit complet, a dispărut orice urma de speranță când am văzut că Eminescu, Caragiale și alții ca ei vorbeau de aceleași probleme legate de corupție în România, asta e daca nu se poate nu se poate:)

#92
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View Postmaladetz, on 06 decembrie 2023 - 15:52, said:

Am sperat că se va schimba ceva dar nu s-a schimbat, am prieteni care au sperat vreo 25 de ani fiind plecați din țară așteptând momentul sa se poată întoarce și nu au mai reușit pentru că situația e la fel de nasoala.

Orice am zice, calitatea vietii in Romania se imbunatateste, dar tot suntem in urma tarilor din vestul europei. daca traiesti destul de mult timp acolo, te obisnuiesti cu un anumit nivel al serviciilor (si salariilor), si cand vii in Romania, compari cu ce e in vest, nu cu cat mai bune sunt acele servicii fata de Romania cu 10-15 ani in trecut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate