Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Adio permis

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#217
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007

View Postabac, on 29 octombrie 2023 - 15:09, said:

Eu zic ca de departe Romanii sunt cei mai prosti soferi din lumea a doua. La mare distanta de restul europenilor si nord-americanilor.
Cu rusii ce ai facut? Moldovenii? Ucrainienii?

Conceptul de lumea a doua nu mai e folosit de ceva vreme (dar acolo s-ar incadra Rusia si alte tari relativ dezvoltate dar nedemocratice), iar Romania e in Lumea intai oricum de ceva vreme buna (atat economic, cat si democratic/politic).

#218
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007
Daca raportezi la morti/numarul de masini batem detasat si rusii si urkainienii. Da' daca ne simtim mai bine ca macar Moldovenii sunt mai praf decat noi, sure, why not?

#219
goldieczr

goldieczr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 08.07.2020

View PostTehCube, on 30 octombrie 2023 - 09:50, said:

Daca raportezi la morti/numarul de masini batem detasat si rusii
Sa crezi tu ca batem rusii, tu chiar crezi ca astia raporteaza tot? Haha

#220
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007
O cred, pentru ca ei au multe masini imprastiate pe o suprafata enorma. Probabil e ceva mai nasol procentul in zonele aglomerate, dar la nivel de tara o sa scada destul de mult statistica, astfel incat sa nu pierdem tronul.

#221
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postdtd234, on 24 septembrie 2023 - 09:06, said:

Faci contestatie inainte sa expire alea 15 zile, scrii ca vrei sa vezi dovada omologarii radarului.
Apoi poti conduce pana se da sentinta.
Daca sentinta e in defavoarea ta mai ai timp inca 30 de zile sa predai permisul. nu ai ce pierde decat 20 de lei taxa de timbru.
Eu cand am fost dupa permis erau acolo o gramada in aceeasi situatie.
Se pare ca cam de 1 an de zile au inceput sa scoata legi cretine pe banda rulanta. In curand vor lasa jumate din Romania fara permis, sunt curios cine le va plati salariile acestor paraziti incapabili din moment ce jumate de tara va sta acasa
Asta e din folclorul urban, nu iti va arata nimeni daca e sau nuomologat aparatul radar. Sa vezi ce frumos e cand se va da sentinta si pierzi...exact atunci cand ai nevoie de permis pentru a pleca in concediu. Ca nu stii exact cand se va judeca , nu primesti un termen fix.

#222
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Posttitoo, on 30 octombrie 2023 - 15:47, said:

Asta e din folclorul urban, nu iti va arata nimeni daca e sau nuomologat aparatul radar. Sa vezi ce frumos e cand se va da sentinta si pierzi...exact atunci cand ai nevoie de permis pentru a pleca in concediu. Ca nu stii exact cand se va judeca , nu primesti un termen fix.
Nu mai am cum.Am acceptat soarta,mi-am recunoscut vina,mai am 4 luni de stat pe dreapta.Nasol fara permis,nasol in draci,dar macar am invatat o lectie.Si dupa cum zicea colegul mai sus,sincer mai bine acum fara permis,decat mai incolo,cand cine stie,poate am nevoie mai multa de el.

#223
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007

View PostTehCube, on 30 octombrie 2023 - 09:50, said:

Daca raportezi la morti/numarul de masini batem detasat si rusii si urkainienii.
Daca te uiti la clipuri filmate in trafic, cele mai "hardcore" sunt din Rusia. Sigur, daca nu ai fost acolo sa circuli o vreme, e doar o parere subiectiva. Dar am incredere ca rusii sunt suficient de idioti incat sa ne intreaca :D

Edited by utopium, 30 October 2023 - 16:15.


#224
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Ca sunt buni sau nu sunt buni soferii, conteaza la nervii adunati in trafic, dar ca mor oamenii cel mai multi raportat la populatie in accidente rutiere si suntem pe primul loc, aia cred ca conteaza mai mult. Tabla o mai indrepti, masina o mai schimbi, daca e dauna totala, dar viata inapoi nu o poti aduce.
Vizitati Italia, poate chiar Sicilia, nu mai zic de un Kathamandu, de vreti trafic.

#225
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018

View PostExcelsior01, on 24 septembrie 2023 - 08:53, said:

Sunt pieton 150 de zile,fara drept de redobandire.

Sa ma lamureasca si pe mine cineva, ce inseamna fara drept de redobandire?

#226
goldieczr

goldieczr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 08.07.2020

View Postabac, on 30 octombrie 2023 - 20:37, said:

Sa ma lamureasca si pe mine cineva, ce inseamna fara drept de redobandire?
Nu stiu daca ai intrebat la misto sau nu, dar aia inseamna ca n-are dreptul sa dea examenul de redobandire prin care se reduce perioada de suspendare.

#227
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018
Redobandirea e redobandire, reducerea perioadei de suspendare, e reducerea perioadei de suspendare. Chestii diferite.

Eu fara drept de redobandire inteleg ca nu-l mai vede inapoi.

#228
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postabac, on 30 octombrie 2023 - 21:01, said:

Redobandirea e redobandire, reducerea perioadei de suspendare, e reducerea perioadei de suspendare. Chestii diferite.

Eu fara drept de redobandire inteleg ca nu-l mai vede inapoi.
Nu-l mai vad inapoi pana prin Februarie 2024.Mai exact pana pe 18.02.2024.Pe 19.02.204 am sa-l vad inapoi,in portofel.Asta daca nu am asa mor pana atunci.

View Postabac, on 30 octombrie 2023 - 21:01, said:

Redobandirea e redobandire, reducerea perioadei de suspendare, e reducerea perioadei de suspendare. Chestii diferite.

Eu fara drept de redobandire inteleg ca nu-l mai vede inapoi.
Dai examenul de redobandire,daca esti 'eligibil', si iti reduce perioada de suspendare.

#229
goldieczr

goldieczr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 08.07.2020

View Postabac, on 30 octombrie 2023 - 21:01, said:

Redobandirea e redobandire, reducerea perioadei de suspendare, e reducerea perioadei de suspendare. Chestii diferite.
Eu fara drept de redobandire inteleg ca nu-l mai vede inapoi.
Asa se numeste, 'examen de redobandire' - redobandesti permisul mai devreme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate