Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Advanced Weapons of Ghana

* * * * - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VZOlBGhT1ss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B21DoFCVLuM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tehnologia wakandiana loveste din nou. Nu credeam ca voi mai intalni ceva asemanator cu celebrul program spatial congolez, dar se pare ca avem niste prototipuri militare ghaneze de toata frumusetea. Blindate, elicoptere, drone terestre, exoskeletons si alte alea

Al 2-lea link e mai interesant, l-am urmarit dupa ce am postat, are detalii despre cine e in spatele chestiilor astora

Edited by RaimondMacelaru, 23 September 2023 - 21:47.


#2
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Al doilea videoclip a fost mai scurt, din fericire.

#3
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1JABdS-HN5A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by VOC, 23 September 2023 - 21:57.


#4
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Parca sunt "laserele de la Magurele"....

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Nu din Ghana provenea si dansul acela cu sicrie, de ne-a terorizat in 2020?

#6
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Aproape sigur, ca seamana mult fizionomia, gestica alora din clip si tot fastul manifestarilor.

#7
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,630
  • Înscris: 13.03.2005
Da, dansul cu sicrie, "coffin dance" provine din Ghana.

#8
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Asta e doar o alta gluma sa mai rad pana cand ii aud pe astia cu "egalitatea intre rase"

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,544
  • Înscris: 16.03.2007
si nea nicu nu zicea ca are laseru ala jmeker care topeste tancuri?

rusii n-au facut la fel cu tancul indestructibil si avionul invizibil?

iran acum cativa ani defila cu tevi PVC pe post de lansatoare de rachete. ia uite-i aici pe aia din fortele speciale incercand sa sparga o vaza: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OxZtAxZMDmU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Foarte amuzant totul.Cand i-am vazut pe roboticii aia cat de tare se chinuiau sa mearga m-am cracanat de ras.Multa prosteala pe lumea asta.Oare sa fie asta si tabara lor de antrenamente? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f6LWNQqs7TE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 27.05.2010
Cred ca cineva s-a uitat prea mult la Iron Man, prin Ghana. Am reusit sa ma uit doar pana la lesinatii aia in costume de fer vechi. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum e sa umbli prin caldura aia cu tablele alea pe tine. Probabil ca soldatii aia cu pusca in mana, din spatele lor, erau acolo sa-i "incurajeze" sa mearga mai departe.

In curand o sa-l vedem pe Soigu in Ghana, sa cumpere armament din ala bun. Sa vezi atunci ofensiva rusa, se mai opresc baietii la Lisabona.

Edited by kyrre, 24 September 2023 - 12:12.


#12
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Trebuie sa aduc o erata. Programul spatial de care vorbeam era de fapt zambian, nu congolez. Antrenau aspirantii bagandu-i in butoaie si dandu-le drumu din varful dealului, sa simuleze zborurile spatiale. Mai aveau si antrenament in leagane de-alea cu cauciuc pentru sezut. Erau numiti afronauti si erau tot sub comanda unui personaj de-asta providential, ca soldatii din clipurile de sus, gen vraci-profet-general-antreprenor si mare sfatos caterincos.

Poate le da cineva o viza la oamenii astia, sa nu mai conduca armate de tancuri de lemn, sa se duca in LA, ca ultima vreme acolo numai camioane fara motor, aparate minune de diagnosticat, bani digitali de carton, cred ca ar face treaba mai multa unde se arunca in escroci cu miliardele de dolari decat la mare foame si saracie prin Africa.

Edited by RaimondMacelaru, 24 September 2023 - 13:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate