Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Sa ma pregatesc de fuga?

  • This topic is locked This topic is locked
114 replies to this topic

#37
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:10, said:

Pai asta e tiparul, te identifici, aoleu ce facem, repede in adapostul nuclear din curte, ca doar suntem prepperi Posted Image Posted Image Posted Image


Fals, articolul nu se baga decat pentru lovituri deliberate, nu pentru accidente... nicaieri in lume.
pai tu ai prefera sa mori pentru astia? Eu nu, mai bine ma calca masina decat sa ma duc in razboi sau la puscarie ca nu am vrut sa ma duc in razboi.

Si pe cat o sa punem la pariu ca daca vine ordin de la cineva de sus atunci o sa se considere ca a fost un atac deliberat?

Edited by bibolu, 06 September 2023 - 17:16.


#38
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttclau, on 06 septembrie 2023 - 17:15, said:

A anuntat o reporterita la stiri: cand trec dronele pe deasupra se zguduiesc casele Posted Image)))
Au arme seismice... tare Posted Image

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:16, said:

pai tu ai prefera sa mori pentru astia?
Pentru tara ta ?

Edited by andreic, 06 September 2023 - 17:18.


#39
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,990
  • Înscris: 30.11.2021

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:13, said:

unde a fost marele scut de la Deveselu in situatia asta? unde a fost politia aeriana si NATO in situatia asta? De la prima drona care au aruncat-o la Reni trebuiau ca sa fie pe malul dunarii si ei nu sunt, unde sunt toate astea?
:D Deveselu este defensiv. Politia aeriana intercepteaza aeronavele straine.
Deveseleu intercepteaza rachete balistice.

Cred ca era mai groasa daca se activa aiurea vreo racheta defensiva de la Deveselu ca tot sistemul este interconectat.

#40
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003

View PostMindArchitect, on 06 septembrie 2023 - 17:14, said:

Sa fie clar. V-ati dorit egalitate.
Si femeile sa mearga la armata.

Vom fi egali cand veti scoate un pepene printr-o gaura de golf :D

#41
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019

View Posttclau, on 06 septembrie 2023 - 17:15, said:

A anuntat o reporterita la stiri: cand trec dronele pe deasupra se zguduiesc casele Posted Image)))
Cred ca mai mare e riscul sa ne cada-n cap un MIG/elicopter romanesc...

#42
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:13, said:

Oamenii astia cu frica ar trebui sa se deconecteze de la televiziuni, de la sosoci, de la kremlin fm (gold fm) samd... si sa vezi ce frumoasa e viata Posted Image Media sperie oamenii slabi.
pai la televiziuni nu ma uit, intru pe facebook sau pe stiri pe websiteuri si vad o gramada de stiri alarmiste din astea si nu le dau importanta insa cand vine Iohannis si cu Tilvar si zic ce zic atunci inseamna ca e de ingrijorare. Spre exemplu ieri nu m-am ingrijorat cand Iohannis a zis ca nu trebuie sa ne facem griji etc insa azi a schimbat macazul

#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:18, said:

insa azi a schimbat macazul
Fleosc...

#44
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:16, said:

Au arme seismice... tare Posted Image


Pentru tara ta ?
care tara? Nu am primit nimic de la tara asta, nu am proprietari sau altceva, imi duc traiul de la salar la salar asa ca nu o sa mor in razboaie sau in puscarie ca nu vreau sa ma duc in razboi, prefer sa dea o masina peste mine

#45
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:19, said:

care tara? Nu am primit nimic de la tara asta
Cum adica sa primesti... ai dat ceva ? Ai familie, preteni ?

Edited by andreic, 06 September 2023 - 17:24.


#46
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Baaaai nebunilor!

Stati cuminti, cum sa caraim noi la rusi!? Ce sa le zicem!? Noi suntem un stat de c***e perfide si ultimii oameni vazuti in toata lumea din cauza tiganilor!

Vorbeam cu unu de lucreaza in vamile din toata lumea si mi-a zis ca pasaportul romanesc e o gluma proasta, motiv de verificari drastice si teste anti drog si ale identitatii si abuzuri, chiar si in tarile din lumea a 7 ea suntem vazuti ca paria si tigani, si INDIENII AU INCEPUT SA NE FACA TIGANI! Ce plm sa caraim noi?!

Ne-au terminat tiganii, nu mai avem imagine, Gelu Duminica sa ti trag la mure cu prune.

Asa ca, un stat jalnic, nu poate ridica tonul, ganditi-va ca a cazut si in Polonia un deseu de racheta sau drona, unde a si murit cineva si nu sa intamplat nimic.

Mai cititi si ce e articolul 5  :)))) in caz de ceva ne trimit astia arme si 5000 de soldati =))))) .

#47
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View PostMindArchitect, on 06 septembrie 2023 - 17:17, said:

Posted Image Deveselu este defensiv. Politia aeriana intercepteaza aeronavele straine.
Deveseleu intercepteaza rachete balistice.

Cred ca era mai groasa daca se activa aiurea vreo racheta defensiva de la Deveselu ca tot sistemul este interconectat.
de Deveselu ziceau cum ca ar intercepta tot ce intra pe teritoriul tarii si vedem ce s-a intamplat

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:21, said:

Cum adica sa primesti... ai dat ceva ? Ai familie, preteni ?
nu am dat si nici nu vreau cand e vorba de ce se intampla in tara asta, am familie plecata din tara deci doar eu mai sunt pe aici

#48
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,990
  • Înscris: 30.11.2021
Sa va zic sincer, nu strica ceva pregatire psihiologica.
Articolul 5 se activeaza in caz de invazie. Nu ca pica o drona, bucati de drona sau zboara vreo racheta aiurea.

Panica? Cred ca cei care doreau sa emigreze au emigrat de mult.
Romanul se panicheaza dar nu se panicheaza.
Adica? Si daca s-ar panica, ce or face astia care au mai ramas prin tara? Se ingramadesc sa cumpere ulei, zahar, hartie igienica si cam atat, vreo tigaie la oferta ca daca vine rusul cu kalaj... o tigaie daia calumea de teflon de la Tefal, va zic, nu le fac promo mascat, tigaia aia opreste Kalajul.

#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:22, said:

de Deveselu ziceau cum ca ar intercepta tot ce intra pe teritoriul tarii si vedem ce s-a intamplat
Nu zice nimeni asa ceva (ma rog daca nu e prost), nu mai baga minciuni si dezinformari. Deveselu e doar pentru balistice intercontinentale.
Dronele se repereaza din Awacs si sunt destule pe cer...

#50
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,848
  • Înscris: 17.08.2022
Daca azi, cand nu este nimic periculos la orizont,se vorbeste de fuga.....

Ce va fi de va incepe un razboi?

Desigur ca diaspora se va intoarce in masa....

#51
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View Postalexandrualexww2, on 06 septembrie 2023 - 17:21, said:

Baaaai nebunilor!

Stati cuminti, cum sa caraim noi la rusi!? Ce sa le zicem!? Noi suntem un stat de c***e perfide si ultimii oameni vazuti in toata lumea din cauza tiganilor!

Vorbeam cu unu de lucreaza in vamile din toata lumea si mi-a zis ca pasaportul romanesc e o gluma proasta, motiv de verificari drastice si teste anti drog si ale identitatii si abuzuri, chiar si in tarile din lumea a 7 ea suntem vazuti ca paria si tigani, si INDIENII AU INCEPUT SA NE FACA TIGANI! Ce plm sa caraim noi?!

Ne-au terminat tiganii, nu mai avem imagine, Gelu Duminica sa ti trag la mure cu prune.

Asa ca, un stat jalnic, nu poate ridica tonul, ganditi-va ca a cazut si in Polonia un deseu de racheta sau drona, unde a si murit cineva si nu sa intamplat nimic.

Mai cititi si ce e articolul 5  Posted Image))) in caz de ceva ne trimit astia arme si 5000 de soldati =))))) .
exact ce am zis si eu cu articolul 5, nu o sa moara americanu si francezu pentru romani

#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postvio69c, on 06 septembrie 2023 - 17:26, said:

Desigur ca diaspora se va intoarce in masa....
Esti glumet Posted Image Cand il aud pe Arafat imediat vin.

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:28, said:

exact ce am zis si eu cu articolul 5, nu o sa moara americanu si francezu pentru romani
Iar dezinformezi...

Edited by andreic, 06 September 2023 - 17:29.


#53
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023

View PostMindArchitect, on 06 septembrie 2023 - 17:25, said:

Sa va zic sincer, nu strica ceva pregatire psihiologica.
Articolul 5 se activeaza in caz de invazie. Nu ca pica o drona, bucati de drona sau zboara vreo racheta aiurea.

Panica? Cred ca cei care doreau sa emigreze au emigrat de mult.
Romanul se panicheaza dar nu se panicheaza.
Adica? Si daca s-ar panica, ce or face astia care au mai ramas prin tara? Se ingramadesc sa cumpere ulei, zahar, hartie igienica si cam atat, vreo tigaie la oferta ca daca vine rusul cu kalaj... o tigaie daia calumea de teflon de la Tefal, va zic, nu le fac promo mascat, tigaia aia opreste Kalajul.
pai degeaba se activeaza articolul 5 cand e invazie si cand au pus piciorul pe pamant romanesc, asta este o invazie ce s-a intamplat a teritoriului romanesc

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:26, said:

Nu zice nimeni asa ceva (ma rog daca nu e prost), nu mai baga minciuni si dezinformari. Deveselu e doar pentru balistice intercontinentale.
Dronele se repereaza din Awacs si sunt destule pe cer...
pai asa se zicea in massmedia, eu nu zic de la mine ci din stirile date la vremea respectiva si cand s-a inceput sarada asta

View Postandreic, on 06 septembrie 2023 - 17:29, said:

Esti glumet Posted Image Cand il aud pe Arafat imediat vin.


Iar dezinformezi...
daca tu asa crezi ca o sa moara aia pentru Romania, te inseli. Deja ne-au bagat ca nu avem infrastructura si ca o sa fie greu sa ajunga in partea asta, deci practic au zis ca o sa ne descurcam pana vin ei cand cine stie ce o sa fie pana vin. Nu este nicio dezinformare

#54
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,990
  • Înscris: 30.11.2021

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 17:25, said:

de Deveselu ziceau cum ca ar intercepta tot ce intra pe teritoriul tarii si vedem ce s-a intamplat
Scutul ala teoretic se activeaza el automat.
Nu hoaraste un operator roman daca sa apese butonul. Rachetele sunt strict defensive.

MAPN are radare si tehnica sa poata intercepta dronele astea.
Doar ca la fel de adevarat cum nu s-ar grabi sa intercepteze o drona sau un avion rusesc... asa nu se grabesc sa intercepteze drone.
Ca si Ucraina tot cauta sa atraga comunitatea internationala in razboi.

Bine, la fel de adevarat MAPN nu inspira incredere nimanui dar radarele si tehnica au fost cumparate sau donate de la Americani, alte state straine.
Oricum sunt americani cu sateliti pe Ucraina.

Iohanis sa taca din gura, noi zicem ok, este si asta o pregatire psihologica, hai sa ne gandim sincer, daca ar invada Rusia.
Sansele pentru o reactie rapida din partea americanilor sunt 0, ca nu ar trimite nucleare sa declanseze WW3.
Deci ar trebui ca Romania sa se descurce singura si cu ceva trupe straine de prin Franta, America, Anglia.

Razboiul s-ar muta in Romania, armata romana ar duce greul cu suport aerian de pe mare, de prin tarile aliate aerian.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate