Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sa ma pregatesc de fuga?

  • This topic is locked This topic is locked
114 replies to this topic

#109
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 10.08.2023

View PostMindArchitect, on 06 septembrie 2023 - 19:14, said:

Discutia este ce se petrece daca vine Trump la guvernare?

Nu vine, stai linistit. Daca nu este condamnat, il otraveste (era sa spun impusca, dar nu mai suntem primitivi, ca pe vremea lu Kennedy) si tot nu vine. In calea razboiului nu te pui, oricat de ambitios si narcisist ai fi. Perioada cat a fost el presedinte nu a inceput niciun razboi si e singura perioada cand nici invitatii NATO nu s-au facut. Si Georgia a simtit invitatia NATO pe pielea ei prin 2008. Daca primesti invitatie in NATO si ai granita cu Rusia, tre sa te tii bine dupa. Deci Trump a fost destul de contraproductiv incat sa nu mai calce pe la Casa Alba.

#110
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

View Postbibolu, on 06 septembrie 2023 - 19:39, said:

bun, a ajuns sa se modifice si titlul topicului sa se faca ca si cum sunt eu nebun, se poate inchide daca s-a luat in ras

Nu cred ca asteptai sa te ia cineva in serios, nu? :lol:

Cred ca si tu, undeva, adanc in sinea ta, stiai ca o sa fii privit ca un troll.

Daca e cazul sa fugim, fugim si singuri cand credem ca e bine. Nu stam pe SP sa discutam optiuni.
Vad ca-s multi care vor sa lupte pt tara, deci ceilalti care pleaca, putem pleca linistiti ca are cine sa apere tara. :lol:

#111
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019

View Postfansat, on 06 septembrie 2023 - 17:49, said:

Daca si ucrainenii ar fi gandit asa, i-am fi avut pe rusi vecini de granita.
Nu-s sigur ca toti ucrainenii care lupta o fac din patriotism sau din cauza ca n-au avut spaga de dat la graniceri.
Sau doar eu vad zeci de handralai la 30-40 ani, cu SUV-uri - si eventual familie - vorbind slava in Bucuresti, la Sinaia sau pe litoral?
Cu ochiul liber par foarte apti pentru combat. Adica nu toti rakeții s-au inrolat in Regimentul Azov.

Edited by __Dan__, 06 September 2023 - 20:24.


#112
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Vezi doar ce vrea ochiul tău să vadă... Vezi oameni aka Ucraineni din toate păturile și categoriile sociale... Dacă este înstărit, nu înseamnă că nu e afectat de război, e ilogic să crezi asta.

Hai în județele de graniță, precum Botoșani, Suceava, Tulcea, SM, MM să te convingi.

Edited by Vlad_22, 06 September 2023 - 20:26.


#113
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019
N-am spus ca majoritatea ucrainenilor care au ajuns aici n-ar fi amarati si de compatimit. Doar ca multi tineri apti de lupta au trecut aici si n-au alergat sa fie impuscati pe front.

#114
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Altă prostie, acum nici de vacanțe nu mai au voie să se bucure, fiindcă sunt în război... Pe scurt, să trăiască în frică, teroare continuă... Evident, vacanțele alea sunt făcute pe "spinarea" altora, normal. Am mai spus, e ușor să nu fii în pielea cuiva și să critici. Nu neg că nu o fi și destui profitori printre Ukr, dar majoritatea sunt oameni normali, ba o parte abia știu engleza ori deloc și au mașini vechi.

View Post__Dan__, on 06 septembrie 2023 - 20:27, said:

N-am spus ca majoritatea ucrainenilor care au ajuns aici n-ar fi amarati si de compatimit. Doar ca multi tineri apti de lupta au trecut aici si n-au alergat sa fie impuscati pe front.
Poți să îi condamni? Câți nu ar face la fel... Toate au un preț, asta este. Se știe că și la graniță, o treci cu prețul corect, chiar dacă ești apt, tânăr.

Edited by Vlad_22, 06 September 2023 - 20:29.


#115
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,986
  • Înscris: 30.11.2021
Pe ucraenieni i-au asteptat romani la vama cu flori.
Pe romani nu stiu daca i-ar astepta unguri sau bulgari cu flori la granita.
Ce s-ar petrece cu sutele de mii de imigranti din nepal si asia din Romania?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate