Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Bariere in relatie

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.07.2022
dar tie ce iti place la el?

#20
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Draga mea, acest baiat nu vede aceasta relatie ca pe ceva serios.E asa ceva cu care sa si umple timpul sau sa nu l ia prietenii la misto ca n-are iubita.
Cum ai zis de siguranta ,inseamna daca nici ai lui nu sunt interesati de persoana sunt niste posibilitati :
1.stiu ca pe fiul lor nu l intereseaza relatii(din floare in floare)
2.sunt persoane reci care resping posibilitatea unui nou membru(gelozia lor)
3.ii baga chestii in cap sau chiar nu ii intereseaza si nu cred ca ti-ai dori sa faci parte dintr-o asemenea familie

Daca in 8 luni de zile nu a gasit timp sa te prezinte inseamna ca te vede ca pe o optiune.
E o dovada clara ca nu doreste ceva mai mult sa faci parte din viata lui.Nu pui presiune pe el ,poate e inca baiatul mamei si te sfatuiesc sa nu pierzi niste ani valorosi cu nehotariti.
Sfatul meu daca nimic nu se schimba nu ai de ce sa fi roata cuiva sau doar de umplutura.Esti libera n ai obligatii,lumea e mare.
O sa gasesti pe altul.Nu e nici primul nici ultimul Posted Image

Edited by helen76, 06 September 2023 - 21:12.


#21
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Nu mai incerca nimic. In mesajul tau initial vreo 15 steaguri s-au ridicat. Fugi cat poti, nu pierde timpul. E un fel de dragoste cu sila. Nu vad nici un viitor impreuna.

#22
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Stiu o gramada de relatii care s-au terminat cand a venit intrebarea: "Auzi, dar ce insemn eu pentru tine?".
Poate ar fi vremea sa intrebi...

#23
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
De curiozitate, cand va vedeti de 2-3 ori pe saptamana, ce faceti?

#24
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Vine acel moment dureros, cand orice ar fi, e mai bine sa "rupi pisica".

Cand te saturi de situatia de fapt, ii spui frumos ca are termen pana la data de X sa se hotarasca ce vrea de la tine (ex pana la Craciun), ca timpul trece si tanara nu vei mai fi.
Nu vrei sa te ceara in casatorie, dar vrei mai mult (nu da detalii, lasa-l sa se perpeleasca).

Per total, nu ai real nimic de pierdut pe termen mediu/lung (asta trebuie sa intelegi clar)
- daca e interesat de mai mult, isi va da interesul sa rezolve cumva status-quo-ul existent, deci relatia sa evolueze
- da ca nu, nu va face nimic sau va deveni agresiv, acuzad presiune, graba etc.
In acest iti recomand sa iti vezi de treaba si sa lasi puiul mamei liber, altfel vei suferi ca proasta.

#25
adi2d0

adi2d0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 28.05.2023

View PostDiana45456, on 06 septembrie 2023 - 15:28, said:




Varianta scurta? Fugi si nu privi inapoi! Omul asta nu isi doreste nimic cu tine, ptr ca nu isi doreste nimic de la el Posted Image Fugi!

Edited by althea, 07 September 2023 - 04:38.


#26
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 21.03.2005

View PostCr1spy, on 06 septembrie 2023 - 15:42, said:

Ascunde ceva.
Ascunde o alta relatie

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Ce-ar fi sa va casatoriti si sa constati ca nu va potriviti. Eu zic ca e mai bine ca ai aflat acum .....  Mai tarziu e mai rau.

S-au terminat barbatii pe lumea asta ? De ce nu cauti pe altcineva ?

#28
Diana45456

Diana45456

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.09.2023

View Posthelen76, on 06 septembrie 2023 - 21:01, said:


Cum ai zis de siguranta ,inseamna daca nici ai lui nu sunt interesati de persoana sunt niste posibilitati :
1.stiu ca pe fiul lor nu l intereseaza relatii(din floare in floare)


Da, la asta m-am gandit si eu si i-am spus si acest aspect. Insa ma induce in eroare cu tot ceea ce zice, mi-a zis ca nu este asa, ca el s-a implicat cel mai mult in relatia asta cum nu s-a implicat cu nimeni. Cand a fost vorba sa ne despartim acum o luna, a inceput sa planga, sa zica ca ii este greu, ca si el a gresit. Si toti prietenii lui ii spun ca se implica mult in relatia asta, cum nu s-a implicat vreodata. Ca cica ne vedem foarte des de 2-3 ori pe saptamana. A intrebat cineva ce facem cand ne vedem... In general iesim sa ne plimbam, prin parca, mall, la film etc. Pana acum o luna venea si in weekend sa dorma la mine, insa nu s-a mai intamplat asta.

View PostBogotta, on 07 septembrie 2023 - 06:59, said:

Ce-ar fi sa va casatoriti si sa constati ca nu va potriviti. Eu zic ca e mai bine ca ai aflat acum .....  Mai tarziu e mai rau.

S-au terminat barbatii pe lumea asta ? De ce nu cauti pe altcineva ?

Nu este vorba ca s-au terminat barbatii de pe lume, insa ma oftic asa tare ca am tras atat si am incercat... Pentru nimic... Acum am si un soi de neincredere in mine, tot de la aceasta relatie mi se trage dupa parerea mea. Fiindca am simtit intr-un fel ca nu sunt destul de buna pentru el pentru ceva mai mult.

View PostPunter, on 06 septembrie 2023 - 20:21, said:

dar tie ce iti place la el?
Mi-a placut foarte mult de el ca persoana la inceput, parea o persoana rationala, care isi dorea o familie, copii etc. Facea gesturi frumoase, cand ieseam incercam de fiecare data locuri noi si ne simteam bine, si mi-a dat un sentiment de incredere prin faptul ca mi-a zis ca isi doreste sa ii spun de fiecare data cand am o nemultumire, ca orice se poate rezolva, daca stau si tin in mine mai rau fac. Insa, cu timpul mi am dat seama ca nu este asa, poate l-a luat gura pe dinainte. De fiecare data cand ii spuneam ceva ce nu imi convine, imi spunea ca nu am dreptate, ca ii aduc de fiecare data cate un repros. ca s-a saturat, ca nu imi convine nimic.

#29
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View PostAdm, on 06 septembrie 2023 - 23:19, said:

Vine acel moment dureros, cand orice ar fi, e mai bine sa "rupi pisica".

Cand te saturi de situatia de fapt, ii spui frumos ca are termen pana la data de X sa se hotarasca ce vrea de la tine (ex pana la Craciun), ca timpul trece si tanara nu vei mai fi.
Nu vrei sa te ceara in casatorie, dar vrei mai mult (nu da detalii, lasa-l sa se perpeleasca).

Per total, nu ai real nimic de pierdut pe termen mediu/lung (asta trebuie sa intelegi clar)
- daca e interesat de mai mult, isi va da interesul sa rezolve cumva status-quo-ul existent, deci relatia sa evolueze
- da ca nu, nu va face nimic sau va deveni agresiv, acuzad presiune, graba etc. In acest iti recomand sa iti vezi de treaba si sa lasi puiul mamei liber, altfel vei suferi ca proasta.

nu, ultimatuum-urile in relatii nu functioneaza, ca oamenii nu se schimba de la o luna la alta.
e clar ca tipul nu-si doreste ceva serios daca dupa 8 luni de zile o lasa sa astepte in fata blocului cand se duceti la ai lui si ii spune ca e prea mult sa se vada de 3 ori pe saptamana.

toate semnele sunt acolo, doar oarba sa fie sa nu le vada, e vremea sa-si vada de drum ca doar mai are balta peste.

Edited by takillya, 07 September 2023 - 08:00.


#30
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Ce-ar fi sa va casatoriti si sa constati ca nu va potriviti. Eu zic ca e mai bine ca ai aflat acum .....  Mai tarziu e mai rau.

Vii si  tu la nunta? Poate ne invita si pe noi Posted Image)

@takillya
N ar trebui sa existe ultimaturi in relatie .La cum e tipul asta nu se streseaza prea mult Posted Image)) baiat destept ,are cine sa sufere dupa el

Edited by helen76, 07 September 2023 - 08:04.


#31
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostMELODY, on 07 septembrie 2023 - 01:50, said:


Ascunde o alta relatie
Nu stiu exact ce, dar asta-i parerea mea si vad ca foarte multi au fost de acord cu ea.
Eu am cunoscut odata un tip, ne-am inteles foarte bine. Eu eram genul flower power, n-aveam treaba cu maritisul, cunoscut parintii samd. Eram very happy just being with him.
Si vine intr-o zi cu remarca "la timpul potrivit as vrea sa imi cunosti parintii".
Eu am zis foarte frumos si cu asta basta. Dupa ceva timp m-am trezit cu un telefon de la maica-sa. Am realizat ca ea voia sa ma cunoasca, ii placuse tot ce auzise de la el despre mine si m-a abordat de parca m-ar fi cunoscut de cand lumea.
Mai tarziu am aflat cine era factorul decisiv din toata povestea. Un cuplu din prietenii lui, de care el asculta cu sfintenie (nu intru in amanunte de ce).
Ei ma evaluasera si hotarasera ca sunt prea inteligenta pentru a "ramane cu el pe termen lung". Ei luasera decizia asta in numele amandoura si a mea si a lui.
Si asta a fost tot.

Povestile ciudate totdeauna ascund ceva in background, uneori nici nu-ti da prin minte ce.
Parerea mea ca ar fi bine sa si afli, inainte de a te desparti de el. Sa nu ramai cu regrete, intrebari what if...

Edited by Cr1spy, 07 September 2023 - 08:23.


#32
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View PostDiana45456, on 06 septembrie 2023 - 15:28, said:

Buna Posted Image
Am ales sa scriu aici pentru a cere un sfat si pentru a primi o parerea obiectiva, din exterior. ...

PA!... și ADIO!
în niciun caz: „la revedere!”

#33
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 21.03.2005

View PostCr1spy, on 07 septembrie 2023 - 08:10, said:

...
Ei ma evaluasera si hotarasera ca sunt prea inteligenta pentru a "ramane cu el pe termen lung".
...
Ti-au facut un bine, iti dai seama. Fara sa stie :)

#34
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Posthelen76, on 07 septembrie 2023 - 08:03, said:

Ce-ar fi sa va casatoriti si sa constati ca nu va potriviti. Eu zic ca e mai bine ca ai aflat acum .....  Mai tarziu e mai rau.




Ai repetat fix ce am scris eu . De curiozitate, tu citesti ce se scrie pe aici ? Sau esti ca initiatoarea ? Nu dai atentie la niciun detaliu ?

Un exemplu comic:

https://www.digi24.r...donezia-2494511

#35
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Bogotta
Nu stii de gluma ?  am glumit

#36
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,492
  • Înscris: 21.04.2014
R

View PostDiana45456, on 06 septembrie 2023 - 19:10, said:


Da, la asta m-am gandit si eu. Nu, parintii sunt normali, ii lauda mereu si merge peste tot cu ei, daca ar fi sa-i fie rusine cu cineva, probabil mai degraba i-ar fi cu mine. De insurat, nu este insurat. Are poze cu mine prin casa, prietenii lui ma cunosc etc.


De unde esti atit de sigura, ca ce-ti spune el in legatura cu parintii lui e adevarat? Si ca are poze cu tine prin casa, daca timp de 8 luni te-a lasat sa-l astepti numai in fata blocului si n-ai intrat vreodata in apartamentul lor? :rolleyes:

Niste parinti normali l-ar fi intrebat: "Baiete, pe fata din poze o iubesti? Ai 28 de ani, nu crezi ca-i timpul sa-ti intemeiezi o familie si sa zbori la cuibul tau?".

Nu prea nteleg nici ce motiv ar avea sa-i fie rusine cu tine, din moment ce te-a introdus in cercul lui de prieteni? :habarnam:

Iar in legatura cu faptul ca ai ajuns sa-l trimiti la psiholog dupa citeva luni de cind va cunoasteti, e clar de ce bate in retragere. Nu esti pregatita sa fii intr-o relatie de durata cu el. Nu il placi asa cum e si doresti sa-l schimbi. Pe majoritatea barbatilor ii sperie lucrul asta. :)













Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate