Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Rebel Moon (2023)

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
Kloojson

Kloojson

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.12.2022
Dacă vrei să laşi comentarii, trebuie să te osteneşti, un pic, trebuie să treci de la optimismul inițial la durerea aproape chinuitoare de la final pentru a vedea această primă parte.
Bine că l-au conectat la aparate, că-i mai administrează câte o perfuzie cu sclipici, așa ne putem pune speranțe în varianta lui Snyder și în continuarea poveștii iritante.
Devine din ce în ce mai concretă banala zicere: Snyder, m-ai prostit o dată, o poți face și cu tăietura ta, și cu partea a 2-a, sunt inseparabile, asta dacă vrem să vorbim despre întreg.
De ce este moda asta de a prezenta părțile și nu întregul? (retoric și fără referire la aspectele financiare)

#38
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 25 decembrie 2023 - 16:16, said:

Circa are o ora in plus, e plin de sex și gore ...
Posted Image Posted Image

,,...The Rebel Moon: Part One – A Child of Fire director's cut va fi efectiv un film complet diferit.
Creat și regizat de Zack Snyder, Rebel Moon a fost lansat în cinematografe selectate pe 15 decembrie, înainte de a fi lansat pe Netflix o săptămână mai târziu. O opera spațială prezentată odată ca un film Star Wars cu rating R, a fost ulterior împărțită în două părți și transformată într-o productie cu un rating PG-13. A director's cut va fi lansat la o dată nedeterminată în viitor, zvonurile spunând-o chiar înainte de Partea a doua: Part Two: The Scargiver...''

Zack Snyder says Rebel Moon director’s cut is almost like a different movie
Zack Snyder says that the upcoming R-rated Rebel Moon director’s cut is almost like an entirely
SURSA: joblo.com/rebel-moon-directors-cut-zack-snyder

,,t’s not an "extended cut" of this movie. It’s almost like a different movie. It’s almost a different universe that [the R-rated cut] lives in than this movie. The reason for that is because it’s such a philosophical thing to shoot a director’s cut of a movie before you finish this version. All of my director’s cuts existed as a response to the things that were demanded of me to take out of the theatrical version, right? With [Rebel Moon], that demand was never really made.
We knew it would be a PG-13 movie. In my heart of hearts, I’d always wanted it to be rated R, but you realize this sort of scale and cost of a movie like this, "Well, it’s not 100% responsible to have that be the demand." [They were] like, "What if we said do whatever you want over here? Do the PG-13 version and then go nuts [with the other cut]. We don’t care." That was a thing I’ve never experienced before. [It will be a] really crazy experience for fans, because it’s the fully realized weirdo, heavy metal, bizzaro-land movie''


Pana atunci (19 aprilie 2024) ...
Rebel Moon - Part Two: The Scargiver | Official Teaser | Netflix

(REBEL MOON - PART TWO: THE SCARGIVER continues the epic saga of Kora and the surviving warriors as they prepare to sacrifice everything, fighting alongside the brave people of Veldt, to defend a once peaceful village, a newfound homeland for those who have lost their own in the fight against the Motherworld. On the eve of their battle the warriors must face the truths of their own pasts, each revealing why they fight. As the full force of the Realm bears down on the burgeoning rebellion, unbreakable bonds are forged, heroes emerge, and legends are made.)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cf16jEmvJUY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Nu cred ca vreun actor o sa fie nominalizat la vreun trofeu ori sa fie oferit vreun premiu pt film.


#40
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
Raman in continuare mirat de faptul ca, in general, filmele au inceput sa fie mai lungi de 2 ore.Nu mai zic de calitatea lor (care e invers proportionala cu lungimea).De ce?Se incearca de catre producatori o compensare?Cred ca ar fi un titlu bun de topic... :)

#41
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View Postcalincosma, on 26 decembrie 2023 - 09:13, said:

Cred ca ar fi un titlu bun de topic...
Ia si deschide-l tu (pe Dezbateri cinefile), cu toate ca abordarea e gresita. Standardul de o ora jumate pentru filme (cit poti sta fara sa te duci la WC) nu mai e valabil din anii '50 (dar nici inainte nu era ceva obligatoriu, vezi Pe Aripile Vîntului, Ben Hur).

Pe de alta parte ar trebui reinstituit (si chiar facut standard, adica sa nu mai fie permisa depasirea lui), pentru ca timpul spectatorilor e totusi ceva valoros, de care-si cam bat joc cineastii. Intr-o ora jumate se pot spune extrem de multe lucruri, daca esti bun in meseria ta, depasirea lui e doar un „artificiu creativ” prin care regizorii iși dau importanta (si cica dau greutate filmului, poate la propriu, ca Nolan ăla, cu 90 de kile de pelicula pentru un film).

#42
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,588
  • Înscris: 10.04.2009
vazut zilele trecute... nici nu stiu ce am privit... o ciorba cu de toate :lol:

iar la final ala e "resuscitat" si inviat... am crezut ca ma uit la Fast & Furious... pe acolo se mai practica, cu Han si Gisele :)

#43
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
am citit una tare pe topicul netflix, cica un fel de star wars cu tarani...hhahhahahahahahahahhah, geniala:)

#44
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
Daaa...As fi gata-gata sa fac pariu ca urmatoarea parte a lu' rebel moon (the scavenger sau cum i-o zice), va fi si mai lung si mA
ai slabutz , insa nu stiu exact in ce proportie (aritmetic sau geometric)... :)

#45
iris

iris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.12.2001
Dupa ce am vazut si ceva secvente din partea a doua ... cred ca asisteam la Cei sapte samurai ... in spatiu :)

#46
andreistamate

andreistamate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.01.2016
Filmul e de văzut, dar nu e de admirat!

Edited by andreistamate, 26 December 2023 - 16:12.


#47
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Posthellmarvel, on 25 decembrie 2023 - 16:16, said:

Băbăeți, prepare your anguses for the Snyder Cut.

Circa are o ora in plus, e plin de sex și gore,

Angus si Gore sunt un fel de Dorei gay sau cum?

#48
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View Postoverseas, on 26 decembrie 2023 - 23:00, said:

Angus si Gore sunt un fel de Dorei gay sau cum?
Nu, ăia-s Angus si Dingus, de la receptie. Snyder Cut si Gore îs agentii pidosnificatori (care schimba pi dos perceptia asupra filmului). Asteptam sa apara, ca sa vedem rezultatele.

#49
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 17.07.2018
O dejecție de film.
Am rezistat 15 minute , cu cinci minute mai mult decât ar fi meritat.
După ,am comutat pe Youtube unde am văzut l-am văzut disecat total. Am ras cu lacrimi la unele faze.
Încerc sa îmi dau seama, oare cât sifoneaza "regizorul" asta din 80 de milioane de dolari, ca atât a costat porcăria.

#50
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013

View Postg1102, on 27 decembrie 2023 - 08:53, said:

Încerc sa îmi dau seama, oare cât sifoneaza "regizorul" asta din 80 de milioane de dolari, ca atât a costat porcăria.
Banii producatorilor exista si trebuie doar folositi.Pentru ca e foarte usor sa hranesti cu cipsuri cohortele de spalati pe creier crescuti  doar cu junkuri supraevaluate de un marketing dedicat.Daca n-ar fi malefic, ar fi doar genial... :)

Edited by calincosma, 27 December 2023 - 09:46.


#51
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
E un băiat pe YouTube care zice că filmul e ok, are și un interviu cu Snyder. E roman băiatul.

#52
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
Da, nu contest.N-am zis ca baietii ar fi imuni la brain washing.Plus ca mai poate face si un banutz cinstit :)

#53
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 17.07.2018

View PostPietreNeispirescu, on 27 decembrie 2023 - 11:42, said:

E un băiat pe YouTube care zice că filmul e ok, are și un interviu cu Snyder. E roman băiatul.

Dacă are și un interviu cu Snyder și zice ca filmul e ok , e clar ca minte , fiindcă dacă filmul ar fi praf ,nu ar mai avea interviu cu Snyder ,nu?

#54
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
https://youtu.be/s87...xhftI2FT6e3QEe6

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

arisel

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate