Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Rebel Moon (2023)

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#19
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View Posthellmarvel, on 09 decembrie 2023 - 20:18, said:

Kino visuals,
Genul ăsta.
Attached File  Rebel Moon.gif   4.22MB   47 downloads

#20
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Cei de la Netflix au anuntat: Rebel Moon: Part One — A Child of Fire urmeaza sa apara cu câteva ore mai devreme! pe 21 decembrie, la 19:00. PST (sau 10:00 P.M. EST).

Netflix Geeked

Filmul a avut ,,premiera,, joi, 07.12.20230 la BFI IMAX Waterloo, Londra ... urmeaza o prezentare limitata pe 15 decembrie in SUA si Canada etc.

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire Exclusive Clip (2023)
IGN Movie Traillers

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SFvqX1d6CZo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Stimabili de la Netflix anunta premiera pt:
,,Apare vineri, la ora 05:00 EET,,

Alti stimabili au inceput sa bage spoiller plus Movie reviews si ratings la greu ... ii bagam in ... spoiler:
Spoiler

Altfel:
Daemon Hatfield de la IGN, vedeta Sofia Boutella și regizorul Zack Snyder în timp ce discută personajele, povestea, temele, turneul ce înconjoară premiera lui Rebel Moon: Partea 1...
Urmăriți BTS exclusivist al distribuției și echipajului în timpul realizării filmului, BTS of the World Tour Streaming numai pe Netflix pe 12/21 la 19:00 PT.
(cronometru in player)

Zack Snyder & Sofia Boutella Countdown to the Netflix Rebel Moon Premiere

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7_Cbz0gPILw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Cum era de asteptat, film prost (sau ma rog, poate fi bun daca n-ati mai vazut vreun film in viata voastra). Era cit p-aci sa-i dau nota de trecere
Spoiler
Nici nu stiu de ce a vrut Snyder sa-l vinda ca o alternativa la Star Wars, CIND A FURAT CA-N CODRU DIN STAR WARS (si restul din Cei 7 samurai, dar aici fura toti cei care „I'm putting together a team”), ai faze de Obi Wan in cantina, Han Solo pilot cu nava lui cu care scapa toti de acolo, pariu cu stapinul de sclavi sa-l salveze pe unul din ei, mai e si aia cu imitatiile de săbii laser, Hitlerica e o copie proasta de Darth Vader, si mai are si un „master” caruia îi da raportul si care-i spune ce sa faca.

Snyder zice ca asta e doar varianta PG pentru Netflix, si ca filmul adevarat e rated R si e fundamental diferit de chestia asta. Bă, nu stiu, mie mi-a placut JS'sJL, aștept varianta asta.

#23
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Poanta de pe internet:
– Written, produced, directed, photographed and edited by Zack Snyder. Is it ANYTHING Snyder can't do?
– Yeah, all of the above.

Cam rautacioasa (la vreo trei de-acolo Snyder e chiar bun) dar înțeleg unde bate. Zicea altcineva ca pe linga filmul asta Chronicles of Riddick e o capodopera. N-am văzut Riddick ăsta, poate cineva confirma?

#24
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Doamne ce ghiveci tocmai am terminat.
Nici nu știu ce să zic, cowboy, avatari, ronini, un talmeș-balmeș de m-a făcut să pierd două ore juma' din viață degeaba. :(

#25
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,382
  • Înscris: 03.03.2016
Am vazut un trailer postat de netflix in care o nava ateriza pe pamant, in toste orasele, inclusiv bucuresti la ateneu, am intrat sa vad despre ce e vorba, shaorma cu de toate

Edited by Anonymous1986, 23 December 2023 - 20:58.


#26
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004
Chiar că este un ghiveci total.
Cum dracu sa faci o asemenea clona după SW la care adaugi cate puțin din alte filme SF?
Cât de idiot sa fii?🤭
Aaaa și ăla alb este cel mai slab din curtea școlii.😂😂
Ce panaramă de film.
In partea a doua dacă mai apare cred că o să caute Steaua Morții.🤭

LE
Ia să vedeți că-l reasamblează pe ăla și-l face un Vader mai micuț.

Edited by xymzar, 24 December 2023 - 19:49.


#27
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Nu exista film de cinematograf pe Netflix, la toate le lipsește acel ceva care să le facă să fie mari. Clar problema este la scenariu, agenda progresistă infecta.

#28
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010

View Postxymzar, on 24 decembrie 2023 - 19:37, said:

Chiar că este un ghiveci total.
Cum dracu sa faci o asemenea clona după SW la care adaugi cate puțin din alte filme SF?

Initial, Snyder a incercat sa-l plaseze Disney drept o poveste din Universul Star Wars dar a fost respins. Posted Image Posted Image
Stiam informatia asta, mi s-a ridicat un stegulet de averizare dar l-am ignorat. Nefericita decizie.
Scenariu prost, plin de clisee, interpretare proasta c-un topping de agenda woke deasupra.

Dpmdv Jiu-Jitsu este mai reusit decat filmul din acest topic. Posted Image

#29
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Voi chiar aveati impresia ca o sa vedeti ceva ca lumea pe netflix? Stiu, e Craciun, Santa, Mos Gerila alea alea dar chiar credeati ca livreaza ceva propagandistii aia?

View PostMondeo, on 23 august 2023 - 09:01, said:

asta e o "saorma cu de toate", hehe... bineinteles totul va fi acompaniat de mult sex de toate felurile, oricine cu oricine in orice orificiu posibil sau mai greu accesibil si de multe minoritati existente si non-existente si la sfarsit va arbora victorios steagul mandru...
v-am prevenit din august dar voi nu, batman, batman...

#30
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004
Ma tot macina unde am mai vazut campul ala de grau sau ce era din finalul filmuluiPosted Image .
Mi-am adus aminte. Gladiatorul.

Edited by xymzar, 25 December 2023 - 10:22.


#31
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
cred ca au ratat doar Miami Bici...

#32
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
Mda, si aveam sperante mari dupa incetarea grevei scenaristilor si actorilor.My bad... :)

#33
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Au producătorii de la Hollywood depozite cat casa poporului cu scenarii trase pe dreapta.


#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Merge perfect filmul cata vreme ai ciocolata, pufuleti, bere neagra si napolitane.

#35
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Băbăeți, prepare your anguses for the Snyder Cut.

Circa are o ora in plus, e plin de sex și gore, SI E DESPRE BELLISARIUS, nu despre asta care nu va place vouă. Pentru mine nu contează ca mai vine i data in toamna Snyder sa dea examenul, si ăsta de-acuma a fost un examen, PE CARE L-A PICAT. Dar o sa fiu curios atuncea, citi dintre voi o să-și schimbe placa.

A fost recent cazul cu Zegler in Hunger Games, toti se pregateau sa-i dea la buci, cînd, SURPRISE!, filmul nu era despre ea. Au rămas ăia cu înjurăturile in gît "am fost păcăliți" "ba, noi acuma ce facem, mai înjuram filmul, acuma ca aia e in rol secundar?"

#36
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013

View PostPietreNeispirescu, on 25 decembrie 2023 - 12:22, said:

Au producătorii de la Hollywood depozite cat casa poporului cu scenarii trase pe dreapta.
Daaa...Ar putea trai din grasime ani buni, fara sa mai produca nimic.Daca mai baga si AI in priza, suntem fii ploii. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate