Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Despre copiat in scoala/liceu/facultate

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
Jimbo91

Jimbo91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 22.06.2023
Dar voi credeti ca profesorii nu stiau ca se copiaza ? Cei care stateau la catedra in timpul testului, stiau clar ca se copiaza.

Mie imi placea sa copiez la profesorii care se plimbau printre banci...cei care nu te lasau sa copiezi. Si mi se parea interesant sa copiezi fara sa fii prins....de fapt, mi se parea interesant sa copiezi cautand metode cat mai istete. Cea mai desteapta metoda, a fost la o profesoara care se plimba printre banci. Acum, ea avea loc sa se plimbe nu doar printre randurile din mijloc, dar, si pe randul de la fereastra (intre banci si fereastra) si pe randul cu zidul (intre banci si zid) ...Asa ca, ce-am facut eu ?

Am tras un pic bancile, mai spre zid (stateam pe randul cu zidul), dar nu prea mult, suficient cat sa o descurajez sa intre pe acel rand. Ca doar nu se strecura printre banci :)....vedea si ea ca n-are loc.

Mie mi se parea amuzant ce facea...pentru ca o urmaream, eram curios daca functioneaza, daca se strecoara printre randuri, daca trage bancile...cine stie. In momentul in care a ajuns la randul dintre zid si banci, a incercat sa intre, probabil ca nu a apreciat corect distanta, sau, probabil ca am tras eu bancile mult prea strategic, ideea era sa o descurajez, ca altfel puteam sa lipesc bancile de zid - aici exista posibilitatea sa ne spuna sa tragem bancile mai spre mijloc, in acelasi timp semnalam ca vrem sa copiem.

Nu a reusit sa intre :)...a facut cale intoarsa.

Na, 16 ani....cica eram copii :)

#92
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View Postlucianburjuiul, on 23 august 2023 - 11:06, said:


Vorbim de droguri de sinteza...
...dar viteza si riscul de a deveni letale sunt net inferioare drogurilor de acum.

că dacă băgai vodcă cu xanax nu tot acolo ajungi!!!
știi tu f.bine că nu doar țiței e pe lumea asta. ci și farmaciste! :P

PS: aș aprecia că era destul de facil, în acele vremuri, să prepari cocktailuri la prețuri modice și fără frică!

#93
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 12.06.2010
Nu ma ducea capul sa le amestec. O betie era suficienta. De fapt mai multe betii erau suficiente. Daca ne apucam sa jucam bridge nu mai ieseam din camera 3-4 zile/nopti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate