Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Instalare Win98SE pe un IBM ThinkPad R32 cu USB bootabil

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
DrD3ViL

DrD3ViL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.05.2007
Din cate stiu eu, am instalat versiunea SE, si am deja un driver pentru USB insa nu am apucat sa il instalez

Multumesc de sfat, am mai vazut pe undeva aceasta metoda, insa imi era teama sa nu il stric iar

Maine o sa incerc si revin cu un update 🫡

#20
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 08.12.2009
Pentru Windows Protection Error este un patch aici:
https://github.com/J...otics/patcher9x

#21
DrD3ViL

DrD3ViL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.05.2007
Pana la urma am dezinstalat tot ce nu trebuia din device manager si am reusit sa intru pe normal.
La urmatorul boot a inceput sa instaleze singur din nou tot ce dezinstalasem, dar a bootat ok pana la urma

M-am jucat putin cu el, totul bine si frumos, am reusit sa instalez cateva drivere, dar este foarte buguit. Gen imediat dupa boot, devine foarte lent pana ingheata de tot

Oare sa fie iar ceva corupt sau sa fie un built mai naspa?

#22
DrD3ViL

DrD3ViL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.05.2007
@sags, Am uitat sa iti multumesc.
Ai fost mult prea de ajutor.

P.S : Am reusit sa ii mai scot cateva drivere si le dau cancel la startup.
Problema mare(ca mereu trebuie sa fie cate una), ca nu merge absolut nici un joc in DOS.
Daca dau restart in MS-DOS, pur si simplu fontul se largeste de 3 ori dar nu se intampla nimic atunci cand rulez cate un .exe
In rest, totul bine si frumos, cat de cat

#23
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,957
  • Înscris: 24.04.2013

View PostDrD3ViL, on 22 august 2023 - 16:28, said:

… scot cateva drivere si le dau cancel la startup. …
Vezi ce device-uri sunt in cauza si dezactiveaza-le din Device manager. Asa nu ar trebui sa le mai detecteze si sa te tot bata la cap cu instalat drivere pentru ele.

Cu jocurile in MS DOS chiar nu imi dau seama ce poate fi. Insa MS DOS, rulat in mod real (nu ‘Command prompt’ sub Windows) practic nu vine cu drivere pentru hardware, fiecare joc trebuie sa se descurce singur daca vrea mai mult decat baza bazei. Uneori procesorul prea rapid comparat cu ce era la vremea cand au fost scrise poate fi o mare problema, si de obicei asta rezulta in terminare abrupta chiar de la lansare cu o eroare ‘divide by zero’.

#24
DrD3ViL

DrD3ViL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 28.05.2007
Le dezactivez mereu din device manager si la restart apare cu aceeasi problema
In paralel, am instalat pe un alt laptop un Win XP SP2 si merg jocurile DOS fara probleme 😤

#25
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
Jocurile alea sunt scopul actiunii? Merg oriunde cu emulator.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate