Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Profesionalism instalare a la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 Raduceanu, on 17 august 2023 - 16:52, said:


Dl Ceasca, au sunat luni ca vin, au dar sms marti ca vin, din raspuns sa inteleg ca lucrati la aceasta firma?
Nu lucrez la RDS dar la cat de fanul lor sunt, nu este exclus ca in viitor sa ma angajez. Posted Image

Repet, mi-a venit SMS, a doua zi nu m-am dus la locatie pana nu m-a sunat unul din cei 2 oameni din echipa de instalare sa-mi spuna ca sunt pe drum.

A fost in intervalul mentionat de SMS dar cam pe finalul lui.

#20
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012

 strongsss, on 17 august 2023 - 16:18, said:

alternativa e  internet prin fibra de la Orange  care dupa ce a preluat Telekon  ar trebui sa fie peste tot...

Da, ai dreptate, ar trebui sa fie peste tot. Problema e ca sint orase unde internetul fix de la Orange e inexistent.

Edited by petrepescarul, 17 August 2023 - 17:07.


#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cata sarma de cupru au schimbat cu fibra cei de la Orange? In mod sigur nu cata fibra a bagat RDS, chiar peste tot, inclusiv in cele mai rurale sate care nu au avut niciun operator cablat pana atunci, inclusiv Miestiul meu. Asfaltul in 2018 si RDS in 2021 au pus Miestiul pe harta (Cungrea, Olt). Posted Image

#22
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

 Neaceasca85, on 17 august 2023 - 17:02, said:

Nu lucrez la RDS dar la cat de fanul lor sunt, nu este exclus ca in viitor sa ma angajez. Posted Image

Repet, mi-a venit SMS, a doua zi nu m-am dus la locatie pana nu m-a sunat unul din cei 2 oameni din echipa de instalare sa-mi spuna ca sunt pe drum.

A fost in intervalul mentionat de SMS dar cam pe finalul lui.

E documentat pe undeva ca vine echipa doar daca te suna dupa programarea telefonica si SMS?

Si apoi cum de operatorul de la call center a zis ca clientul a cerut reprogramare la ora 10:45 in ziua instalarii? Poate cumva echipa de instalare s-a gandit sa dea o tura cu gondola dupa pranz asa ca au facut ei "reprogramari" cu de la sine putere?

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e documentat, dar am mers la sigur. I-am amanat o singura data, ma sunasera pentru programare si a ramas sa ii sun eu cand imi puneau cei de la CEZ contorul de curent, ca locatia nu avusese niciodata curent. Am sunat eu, m-au programat, a venit SMS dar am plecat doar cand m-a sunat echipa de instalare. Au ajuns in ultima ora din cele spuse in SMS.

Edited by Neaceasca85, 17 August 2023 - 17:33.


#24
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

 Neaceasca85, on 17 august 2023 - 17:06, said:

Cata sarma de cupru au schimbat cu fibra cei de la Orange?

au inceput sa schimbe peste tot. si cableaza inclusiv blocuri unde n-au clienti. la mine la bloc au bagat sapatamana trecuta fibra, desi n-au nici un client.
la tara, ori schimba pe fibra, ori renunta la infrastructura pe cupru cu totul. clientilor le dau fix-mobil (ceea ce e naspa rau de tot), adio cupru.

Edited by strongsss, 17 August 2023 - 17:36.


#25
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014

 Neaceasca85, on 17 august 2023 - 17:32, said:

Nu e documentat, dar am mers la sigur. I-am amanat o singura data, ma sunasera pentru programare si a ramas sa ii sun eu cand imi puneau cei de la CEZ contorul de curent, ca locatia nu avusese niciodata curent. Am sunat eu, m-au programat, a venit SMS dar am plecat doar cand m-a sunat echipa de instalare. Au ajuns in ultima ora din cele spuse in SMS.

Na, la tine a fost așa, la OP nu a fost. și? e vina lui că nu s-au prezentat doreii?

#26
obosit

obosit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 31.12.2018
Probabil ai dat peste niste ciupalaci. Acum ceva timp am avut si eu de-a face cu indivizi din astia - am cerut cablu in a doua camera si voiau sa dea gaura in mijlocul zidului. :)

#27
Daikon

Daikon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.03.2022
Cred că respectă programarea dacă sunt oamenii lor, dar mai sunt și terți, iar ăia mai dau și skip Când nu au chef de treabă

#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 Raduceanu, on 17 august 2023 - 16:31, said:

că venim între orele 15:00 și 18:00 e la mișto?
Da... daca erau seriosi ziceau "in curand" :)

#29
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

 Daikon, on 17 august 2023 - 21:21, said:

Cred că respectă programarea dacă sunt oamenii lor, dar mai sunt și terți, iar ăia mai dau și skip Când nu au chef de treabă
Din ce stiu eu, Digi nu lucreaza cu terti. I-au dat teapa, pur si simplu.

#30
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
Astia de la Digi sunt "profesionisti" pana la sfarsit si la toate nivelurile.
La sesizarea ID 3017177817 din 17.08 bine inteles ca nu raspunde nimeni.
Asta e, clientul a luat teapa cu programarea instalarii prin neprezentarea echipeu, de ce sa investigam noi de ce nu s-a prezentat echipa, sa incercam sa ne cerem scuze, sa oferim o compensatie pentru neplacerile cauzate si sa incercam sa pastram un potential client nou...? Asta probabil ar fi facut-o o firma straina dar astia sunt capital romanesc cu management romanesc, ce sa le ceri?

Saptamana trecuta m-a sunat o duduie ca vine "maine" echipa. I-am cerut dovada ca se prezinta si nu dau iar teapa dar ea a zis ca face doar "programari telefonice".
Evident ca nu am acceptat programarea si nu m-am mai riscat cu un drum pana la Sinaia degeaba.
Oare ar fi trebuit sa spun "da" la programare si sa le dau si eu o teapa, eventual de cateva ori la rand?

#31
aloram

aloram

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.04.2015

 strongsss, on 17 august 2023 - 16:18, said:

alternativa e  internet prin fibra de la Orange  care dupa ce a preluat Telekon  ar trebui sa fie peste tot. vezi ca si Vodafone ofera servicii de internet fix, dar nu sunt prea interesati de extinderea lor

fibra Orange e o glumă bună! de 10 ani am încercat să mă conectez la ei, nu sunt în stare să tragă cablu (la un bloc cu 180 de apartamente), toate celalte blocuri din jur sunt conectate, cam de 10 ani și culmea au și birou principal Orange la parterul blocului meu. Păi dacă tu nu poți să te conectezi în 10 ani cu 10, 30 m de cablu, ce ești? Vizavi de bloc e și fosta clădire Telekom, deci mai mult ca sigur că și de acolo ar fi putut să aibă conexiuni!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate