Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Profesionalism instalare a la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
Avem un apartment la Sinaia in coproprietate si de ceva vreme a aparut o cutie Digi pe scara, doar un cablu de afara intra in ea.

Pentru mai mult de 1 an de cand a aparut cutia Digi refuza sa faca contract pentru ca nu este blocul cablat. Dna de la casieria din Sinaia a fost draguta, a verificat si zice "nu exista niciun contract la dvs pe scara". Pai cum sa existe daca voi nu stiti in ce ati investit si nu stiti de ce este cutia aia pe scara?

In cele din urma un agent a reusit sa faca verificari si ne-a facut contract, pentru noi e a treia locatie Digi.

Luni au dat telefon si au anuntat instalare pentru miercuri, 16.august.
Marti au trimis SMS de confirmare, m-am prezentat la locatie de marti seara, te pui pe drumuri ca sa iti pui cablu de la Digi.

Iar miercuri nu s-a prezentat nimeni sa faca instalarea, nici in intervalul convenit, nici in afara acestuia... Bine-nteles ca nu a dat nimeni niciun telefon ca sa anunte sau sa motiveze vreo schimbare.

Am zis sa fac o reclamatie la telefon joi, prima data nu m-a auzit operatorul, apoi am dat de un nesimtit.
Cica "dvs ati cerut marti la 10:45 reprogramare", eu: "nu, nu am cerut", el: "doar clientul poate sa ceara, ati sunat si mai devreme!"

Deci el zicea ca am sunat eu joi sa fac reclamatie deci asta inseamna ca as fi anulat instalarea de miercuri!

Am intrat in cont si am zis sa le dau ceva pe scris, se pare ca la telefon la gigi raspund doar "jmeckeri". Am trimis reclamatia.

Acum mai pe dupa amiaza ma suna o duduie ca vin maine la instalare la Sinaia, eu deja nemaifiind acolo.
"Pai si daca imi dati iar teapa? Hai sa lamurim ce s-a intamplat ieri, cine a anulat programarea?" Duduia raspunde: "nu exista anulare/reprogramare in sistem"!

Adica asa de jmecker a fost primul operator call center, a dat-o pe mine cand de fapt nu e nicio anulare?

"Duduie, cine plateste deplasarea aditionala?", ea: "noi nu!"
Eu: "facem programare doar dupa ne lamurim ce s-a intamplat ieri..."


Ce sa zic, probabil li s-a urcat la cap lipsa de competitie...

Stie cineva daca echipele de instalare sunt ale Gigi sau sunt terti?
Cum ii monitorizeaza daca isi fac treaba?
Se poate afla daca exista respectiva cerere de reprogramare si cine a facut-o sau doar operatorul a spus-o doar ca sa-l faca pe client sa se simta vinovat?


Nu am mai studiat ofertele, care ar fi alternativele la gigi cablu la ora actuala...?

#2
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.03.2022
Fac instalãri cu angajații firmei. Așa e când s-au vãzut stãpâni pe țarã. Fac ce vor când vor.

#3
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001

View PostRaduceanu, on 17 august 2023 - 15:43, said:

Nu am mai studiat ofertele, care ar fi alternativele la gigi cablu la ora actuala...?

Dacă gigi e câh, încercă la Digi.Posted Image

#4
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,032
  • Înscris: 30.11.2021
Te faci frate cu Dracu pana treci podul.
Asa si cu tine, nu puteai sa astepti sa faca instalarea si apoi sa faci sesizare.

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Am instalat si eu in afara orasului in care stau, Slatina, am instalat la tara la Miesti, dar sunt doar 37 km si am plecat de acasa in momentul in care echipa de instalare m-a sunat ca vin sa monteze efectiv fibra, asa ar trebui sa faci si tu, astepti telefonul, le spui cat faci de unde pleci spre Sinaia si ii suni iar cand ajungi acolo.

#6
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
alternativa e  internet prin fibra de la Orange  care dupa ce a preluat Telekon  ar trebui sa fie peste tot. vezi ca si Vodafone ofera servicii de internet fix, dar nu sunt prea interesati de extinderea lor

Edited by strongsss, 17 August 2023 - 16:21.


#7
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Am vrut eu sa fac la Orange in Pitesti, dar nu aveau locatia cablata. Trebuie verificat la ei inainte. Am fost la Digi, am facut contractul, am stabilit ca ziua urmatoare sa vina si asa au facut. M-au sunat inainte pentru confirmare (cerusem acest lucru). Cred ca depinde de angajatii din zona in care vrei sa faci.

Edited by ffaannee, 17 August 2023 - 16:24.


#8
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postbadmania98, on 17 august 2023 - 16:10, said:


Dacă gigi e câh, încercă la Digi.Posted Image

Cred ca ai inteles gresit, e vorba de o atitudine câh exact la digi.

View PostMindArchitect, on 17 august 2023 - 16:13, said:

Te faci frate cu Dracu pana treci podul.
Asa si cu tine, nu puteai sa astepti sa faca instalarea si apoi sa faci sesizare.

Și la cam a câta programare nu ar mai fi dat țeapă?

View PostNeaceasca85, on 17 august 2023 - 16:16, said:

Am instalat si eu in afara orasului in care stau, Slatina, am instalat la tara la Miesti, dar sunt doar 37 km si am plecat de acasa in momentul in care echipa de instalare m-a sunat ca vin sa monteze efectiv fibra, asa ar trebui sa faci si tu, astepti telefonul, le spui cat faci de unde pleci spre Sinaia si ii suni iar cand ajungi acolo.

Deci programarea aia trimisă inclusiv prin SMS că venim între orele 15:00 și 18:00 e la mișto?

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View PostRaduceanu, on 17 august 2023 - 15:43, said:

Avem un apartment la Sinaia in coproprietate si de ceva vreme a aparut o cutie Digi pe scara, doar un cablu de afara intra in ea.

Pentru mai mult de 1 an de cand a aparut cutia Digi refuza sa faca contract pentru ca nu este blocul cablat. Dna de la casieria din Sinaia a fost draguta, a verificat si zice "nu exista niciun contract la dvs pe scara". Pai cum sa existe daca voi nu stiti in ce ati investit si nu stiti de ce este cutia aia pe scara?
Poveste vehce!
Desi exista cutia nu exista contracte.
Cutia aia este "de decor" pana ajunge semnal pe ea.

#10
Userul_80

Userul_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.06.2022
Azi faci contract si maine cablat? in Romania?

#11
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostUserul_80, on 17 august 2023 - 16:33, said:

Azi faci contract si maine cablat? in Romania?
contractul are o luna deja, e vorba de programat pentru instalare de azi pentru maine si lipsa la apel

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View PostRaduceanu, on 17 august 2023 - 16:31, said:

Și la cam a câta programare nu ar mai fi dat țeapă?
La a cincea.
Ne auzim la Craciun.

#13
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostMarianG, on 17 august 2023 - 16:33, said:

Poveste vehce!
Desi exista cutia nu exista contracte.
Cutia aia este "de decor" pana ajunge semnal pe ea.

uitasem, dna de la casieria Sinaia zicea ca nu au semnat locatarii acordul de cablare dar cutia era deja in scara blocului

#14
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View PostUserul_80, on 17 august 2023 - 16:33, said:

Azi faci contract si maine cablat? in Romania?
Daca au toata infrastructura pana acolo la cutia din scara blocului de ce nu ?

#15
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostMarianG, on 17 august 2023 - 16:37, said:

Daca au toata infrastructura pana acolo la cutia din scara blocului de ce nu ?

La Sinaia poate nu au echipa, se accepta o programare peste N zile. Dar sa te duci pana acolo atunci cand zic ei ca pot sa vina si sa nu vina, asta nu este in regula.
Si sa mai zica si cu tupeu ca clientul a cerut reprogramare...

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e la misto dar daca nu te suna, inseamna ca nu vin. Parca au respectat acel SMS aici.

Nu ai rude sau cunostinte in locatie? Eu la tara am rude. Posted Image

#17
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostNeaceasca85, on 17 august 2023 - 16:48, said:

Nu e la misto dar daca nu te suna, inseamna ca nu vin. Parca au respectat acel SMS aici.

Nu ai rude sau cunostinte in locatie? Eu la tara am rude. Posted Image

Dl Ceasca, au sunat luni ca vin, au dar sms marti ca vin, din raspuns sa inteleg ca lucrati la aceasta firma?

#18
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,032
  • Înscris: 30.11.2021
Amuza logica de la RDS.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate