Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Audiere pe tema OZN in Congresul american

  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#361
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postandreic, on 11 martie 2024 - 23:05, said:

Nu pare sa spuna nimic, ala probabil vede ozn-uri la orice pas... si cand merge pe trotuar Posted Image

Tu ai citit doar reply-ul la comentariu, sau comentariul propriu-zis? Posted Image

Faza interesanta este ca New York Post are acum in lista de Live-uri pe youtube o transmisie care merge nonstop care incearca sa demonstreze cum ca orice observare, fenomen sau marturie sunt false, nu e nimic de vazut, totul e o eroare.

In acelasi timp, paginile de Wikipedia a tuturor celor care au legatura cu cercetarea OZN sunt alterate si modificate continuu de organizatia numita Guerilla Skeptics si alte mici organizatii satelit.

Cam multa strofocare care incearca sa convinga lumea ca ceva ce "nu exista", nu e real, nu, andreic? Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Akq56ZAojcU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 11 March 2024 - 23:22.


#362
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007
Congresul asta are timp liber.. lumea se  zbate in razboaie si ei dezbat "chemtrails"

"🚨#BREAKING: Tennessee Senate has passed a bill based on chemtrails conspiracy theory

📌#Tennessee | #USA

Republican Senator Steve Southerland Has successfully introduced a bill in the Senate The bill highlights concerns regarding the potential for geoengineering experiments conducted by the federal government or its agents within Tennessee's borders. These experiments involve intentionally dispersing chemicals into the atmosphere. The proposed legislation aims to prohibit such activities in the state. This initiative responds to the "chemtrail theory," which posits that the government covertly releases harmful chemicals into the air from aircraft, akin to contrails. According to a research group at Harvard University specializing in climate science and technology, proponents of the theory cite reasons such as sterilization, reduced life expectancy, mind control, and weather manipulation The bill has yet to advance in the House"


https://twitter.com/...BTnrFghBjA&s=19

#363
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Posttfmercedez, on 26 martie 2024 - 08:21, said:

Congresul asta are timp liber.. lumea se  zbate in razboaie si ei dezbat "chemtrails"

Nu stiu daca sesizezi nonsensul pe care l-ai spus. Acuma, stiu ca tu ai zis de chemtrails, insa cred ca la fel gandesti si despre fenomenul OZN, nu? (Bullshit, prostii, etc)

Adica hai sa presupunem ca totul e adevarat, si Pamantul e un fel de ferma / laborator / sau gradina zoologica, in custodia/atentia a uneia (sau a mai multor) civilizatii extraterestre mult mai avansate tehnologic, carora nu le stim intentiile sau implicarea in societatea umana, stim doar ca sunt permanent prezente in spatiul aerian si subacvatic al Pamantului.

Iar aia stau si privesc de sus cum noi ne batem ca bolunzii pe planeta, habar neavand de existenta lor si nici de rolul lor in aparitia sau evolutia omenirii din preistorie pana in prezent.

Noi ne batem ca tampitii pentru niste firimituri de energie, atata cat stim noi sa producem, iar ei dau dovada ca dispun de modalitati de producere a energiei in cantitati uriase, aparent "din nimic", controlul gravitatiei, etc etc etc etc (o gramada de "etc"). Iar aici nu mai e vorba de simple presupuneri, caci o gramada de observatii duc la concluzia asta.

Si tu vii sa-mi spui acuma ca n-avem timp sa ne oprim din dat in cap unul altuia pentru resurse si sa ridicam ochii in sus spre cer, ca suntem prea ocupati sa ne continuam razboaiele pentru firimiturile cu care suntem obisnuiti!

[ https://i.postimg.cc/8cbDWrz2/Hiding-smile-emoticon.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bravo mai, asta e calea pe care ai gasit-o pentru progresul omenirii? Posted Image

Acuma hai sa vedem si o stire interesanta, care evident nu e mediatizata, ca de obicei.

In ciuda tuturor asteptarilor, Parlamentul European are totusi niste tentative, timide momentan, dar e bine ca exista, de a aborda subiectul si de a incerca sa faca populatia si alti colegi parlamentari constienti ca acest fenomen e real.

Se vede ca-s mult mai slab pregatiti decat colegii lor americani, insa totusi intentia conteaza.

Felicitari parlamentarului italian Francisco Guerreiro pentru curaj si pentru efortul depus in acest sens. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E5AUs1hzhc8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 28 March 2024 - 01:35.


#364
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajPhobos, pe 11 martie 2024 - 23:21, a scris:

Cam multa strofocare care incearca sa convinga lumea ca ceva ce "nu exista", nu e real, nu, andreic? Posted image
Iar bagi video-uri anulate ? Posted image Nu intelegi ca nu iese nicio cunoastere bagand cantitate de abureli...

Edited by andreic, 30 March 2024 - 01:11.


#365
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
S-a oprit transmisia live.

Probabil ca au transmis in bucla clipuri din seria asta si posibil si altele:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FKtI91TdRjQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hahaha, acuma m-am uitat si eu la clipul asta. Dumnezeule, ce bullshituri. Cica chestia aia triunghiulara cu 5-6 lumini pe ea "s-a dovedit a fi de fapt rachete de semnalizare". Ala care spune chestia aia e Mick West, un cunoscut debunker, care la absolut orice marturie are o explicatie, in general "balon" (la el cam orice-i balon), rachete de semnalizare (indiferent ca stau pe loc cate juma de ora, dar la el intotdeauna-s rachete) pasari, etc

Edited by Phobos, 28 March 2024 - 08:56.


#366
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Good one Posted image

Attached File  blorry photo_n.jpg   22.63K   13 downloads

#367
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Da, ba, aia care fac energie din nimic si controleaza gravitatia apar cu farfuria la plimbare pe cer, ca-n comediile cu Luis De Funes. Trebuie sa ai gandirea unui copil de 7 ani sa iti imaginezi asa ceva.

#368
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postandreic, on 30 martie 2024 - 01:12, said:


De fapt, s-ar putea sa nu fie prea departe de realitate asta. Posted Image

Unii martori spun ca au vazut nava, si chiar daca erau la o distanta foarte mica, marginile erau neclare, ca si cum spatiul si lumina din jurul ei ar fi distorsionate.

Explicatia n-ar fi atat de incredibila, pentru ca daca ei chiar pot crea un fel de "bula" spatio-temporala aparte in jurul navei, atunci gravitatia, probabil si timpul, modul in care se reflecta lumina, pot fi distorsionate in jurul navei.

Am pus chiar si undeva o traducere a unui comentariu pe youtube, un martor in cazul "Phoenix lights" care povestea ca a vazut acea nava imensa triunghiulara de peste 1 km lungime care a plutit aproape silentios deasupra unul deal pe care se afla el, se auzea doar un zumzet ca de la un "transformator electric" iar in unele locuri imaginea era distorsionata, ca si "aburii de la benzina cand alimentezi masina" - vorbele lui.

View PostRaimondMacelaru, on 30 martie 2024 - 01:39, said:

Da, ba, aia care fac energie din nimic si controleaza gravitatia apar cu farfuria la plimbare pe cer, ca-n comediile cu Luis De Funes. Trebuie sa ai gandirea unui copil de 7 ani sa iti imaginezi asa ceva.

Sigur ca da, ei ar trebui sa stea nemiscati pe tronul din "dreapta Domnului", ala din ceruri, ca nu mai tre` sa se deplaseze nicaieri, nu? Posted Image

Edited by Phobos, 30 March 2024 - 08:19.


#369
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Daca ajungeau pana aici si controlau materia si energia asa, le era usor sa se faca invizibili sau sa nici nu aiba nevoie sa vina asa aproape ca sa analizeze complet tot, sau chiar sa ne simuleze daca vor sa experimenteze. Sau sa evite complet detectia, ca sunt mereu zone si ore cand nu se uita nimeni. Iar daca voiau sa se arate sau nu le pasa daca sunt vazuti, i-am vedea mult mai clar ca acum, nu doar sub forma de umbre vagi pe radar si in povestile unor schizofrenici.

Edited by RaimondMacelaru, 30 March 2024 - 08:31.


#370
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View PostRaimondMacelaru, on 30 martie 2024 - 08:31, said:

Daca ajungeau pana aici si controlau materia si energia asa, le era usor sa se faca invizibili sau sa nici nu aiba nevoie sa vina asa aproape ca sa analizeze complet tot, sau chiar sa ne simuleze daca vor sa experimenteze. Sau sa evite complet detectia, ca sunt mereu zone si ore cand nu se uita nimeni. Iar daca voiau sa se arate sau nu le pasa daca sunt vazuti, i-am vedea mult mai clar ca acum, nu doar sub forma de umbre vagi pe radar si in povestile unor schizofrenici.

Pai chestia e ca ce credem noi ca puteau face sau ce nu, si ce vor sa faca si ce nu, ca vor sa fie vazuti sau nu vor, sunt cam speculatii, caci nu prea avem idee ce se intampla. Nici cei care se ocupa de studierea fenomenului de zeci de ani nu stiu exact ce se intampla, ce vor si ce pot exact sa faca, si ei recunosc.

James Fox, cunoscutul producator de documentare pe tema asta a spus si el, "ma ocup de investigarea acestei probleme de 25 de ani si nu simt ca as fi mai aproape de adevar acum fata de cum eram la inceput. Oricine va spune ca stie exact ce se intampla s-ar putea sa minta, nu stiu daca cineva stie exact ce sunt ei, de unde sunt sau ce vor".

O concluzie insa se contureaza tot mai des, au o tehnologie extrem de avansata, insa nici ea nu e perfecta si mai da rateuri, cel putin asa lasa impresia dupa unele lucruri petrecute.

In plus, nu vorbim despre o singura civilizatie sau specie ci de mai multe, fiecare cu tehnologia lui aparte, insa in general metoda de propulsie e cam aceeasi, se bazeaza pe manipularea gravitatiei. De asta vedem acele manevre incredibile, cu unghiuri de 90 de grade luate brusc, la viteze de zeci de km pe secunda, in care fortele inertiale ar trebui sa distruga si nava si ocupantii, insa ei n-au nici o problema. Probabil pentru ca pentru ei, orice forta gravitationala sau inertiala e anulata in afara de cea care propulseaza nava, deci pentru ei manevrele astea nu se simt in interiorul navei.

Mi se pare si logica explicatia asta. Daca ajungi sa faci astfel de manevre, e clar ca n-ai cum sa ajungi sa le faci doar fabricand materiale din ce in ce mai rezistente, dar fiind supus acelorasti forte inertiale, ci cea mai buna solutie e controlul gravitatiei, evident, astfel ca materialele in sine din care e facuta nava pot fi aceleasi, indiferent de viteza.

De asta probabil ca nici OZN-ul in sine nu trebuie sa fie cine stie ce rezistent, si cu unele tehnologii, poate sa fie doborat, daca stii cum sa faci.

In clipul de mai jos se explica un pic mai in detaliu teoria asta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y6N6V0Ibcr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Unii spuneau ca specia aia gri, "greys" cum sunt denumiti, imaginea extraterestrului clasic, aia de fapt nu sunt o specie naturala ci sunt un fel de drone biologice artificiale, create de altii. Ei sunt in general cei vazuti ca "negativi", implicati in rapiri si experimente pe oameni.

Deh, o fi asa, n-o fi, ramane de vazut. Nu stim sigur.

Edited by Phobos, 30 March 2024 - 09:05.


#371
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Deci de asta mi se pare si ridicol ca noi sa ne dam cu parerea despre "ce pot ei sa faca, sau cum ar trebui sa se comporte ei", cand noi momentan habar n-avem ce e gravitatia exact si cum o putem controla si habar n-avem ce tehnologie au ei si ce poate ea sa faca si ce nu.

Deci noi ne dam cu parerea din paradigma primatei care nu intelege prea multe, dar crede ca stie cam tot.

Pe cand ei, posibil sa fi inteles cum sta treaba cu gravitatia, cu spatiu-timpul, etc, si sa le foloseasca facand manevre pentru noi incredibile.

Edited by Phobos, 30 March 2024 - 09:12.


#372
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Ti-am mai explicat ca manevrele alea nu exista, de fapt si ca le poti demonstra doar avand toate datele, iar optica si sistemele de detectie au goluri, deci poate fi o pasare care face miscari normale, dar care pare ca se misca foarte rapid din cauza perspectivei. Ti-am aratat demonstratia ca acele clipuri facute de pilotul ala recent sunt irelevante.
Nu stie nimeni nimic pentru ca nu se intampla nimic. Cand se va intampla, vei afla, si tu, si Fox ala, stai linistit.

#373
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View PostRaimondMacelaru, on 30 martie 2024 - 09:11, said:

Ti-am mai explicat ca manevrele alea nu exista, de fapt si ca le poti demonstra doar avand toate datele, iar optica si sistemele de detectie au goluri, deci poate fi o pasare care face miscari normale, dar care pare ca se misca foarte rapid din cauza perspectivei. Ti-am aratat demonstratia ca acele clipuri facute de pilotul ala recent sunt irelevante.

Sunt prea multe marturii de la oficiali militari care spun ca manevrele au fost inregistrate de diferite sisteme de urmarire (inregistrari radar, video si observatii directe ale pilotilor).

Este exact cum spunea cineva, hai sa presupunem ca totul e o iluzie si toti pilotii si observatorii militari cu experienta care cred ca au vazut asa ceva se inseala (facand abstractie de inregistrarile electronice care nu mint).

In cazul asta iar avem o problema majora, pentru ca oamenii astia sunt cei mai antrenati si instruiti in a recunoaste si identifica ce se plimba pe cer, iar noi ne-am pus increderea in abilitatile lor. Iar ei se "inseala" intr-o rata mult prea mare de "iluzii" ca sa avem incredere in judecata lor. Ei sunt oamenii care, in caz de un atac major cu rachete din partea rusilor sau chinezilor de exemplu, trebuie sa raspunda.

Deci chiar si daca ar fi numai atata si tot ar trebui tras un semnal de alarma. Dar evident ca nu e asta, caci observatiile lor sunt dublate si triplate de aparatura de observatie militara.

Edited by Phobos, 30 March 2024 - 09:30.


#374
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Ma lasa rece ce spun militarii. Ma intereseaza ce spun fizicienii, cercetatorii (aia seriosi, nu aia prajiti, gen Michio Kaku). Cand era covidul, militarii care erau pusi sa pazeasca pe holurile de spital se plictiseau, iar in vreo 2 zile deja aparusera in locuri diferite, independent, informatia ca rudele mortilor din accidente rutiere si cancere primesc 5k euro daca semneaza ca au murit de covid. Deci, a manca rahat e usor. Mai ales cand nu ai cunostintele necesare.

Militarul e un executant care are rolul sa opereze cu acele instrumente, nu are expertiza. E ca la radiografie, de obicei nu te duci la ala care apasa pe buton sa iti interpreteze rezultatele. El e invatat cum sa te aseze, cum sa foloseasca aparatul. Mai departe, il depasesc multe lucruri.

Asa era sipe vremuri cu vrajitoare, monstri de tot felul. Aia care veneau cu corabia povesteau vrute si nevrute

Edited by RaimondMacelaru, 30 March 2024 - 09:42.


#375
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View PostRaimondMacelaru, on 30 martie 2024 - 09:36, said:

Ma lasa rece ce spun militarii. Ma intereseaza ce spun fizicienii, cercetatorii (aia seriosi, nu aia prajiti, gen Michio Kaku).

Asa, asa. Fizicienii aia seriosi, aia experti, nu?

Cum ar fi...?

[ https://i.postimg.cc/c4GRNL9g/Happy-emoticon-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Lasa-ma sa ghicesc: the one and only...

[ https://i.gifer.com/JKDE.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#376
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Eu vreau mărturia unui extraterestru sechestrat de autoritățile xenofobe.

View PostRaimondMacelaru, on 30 martie 2024 - 08:31, said:

Daca ajungeau pana aici si controlau materia si energia asa, le era usor sa se faca invizibili sau sa nici nu aiba nevoie sa vina asa aproape ca sa analizeze complet tot, sau chiar sa ne simuleze daca vor sa experimenteze. Sau sa evite complet detectia, ca sunt mereu zone si ore cand nu se uita nimeni. Iar daca voiau sa se arate sau nu le pasa daca sunt vazuti, i-am vedea mult mai clar ca acum, nu doar sub forma de umbre vagi pe radar si in povestile unor schizofrenici.
cu asa tehnologie , sistemul nostru solar are o etichetă  "nothing to see"

Poate au nevoie de energie solară, iar pe asta nu o poți capta dacă lumina trece prin tine în totalitate.
Asta tine de fizică, nu de povești.

#377
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Din cate se spune, fenomenul nu mai e vazut demult doar unul ce tine doar de capacitati tehnologice, ci merge mult mai departe.

Nu cred ca ei urmaresc pe Pamant vreo chestie ce tine de energie sau de tehnologie sau de resurse, ci cu totul altceva.

As baga mana in foc ca ei sunt aici pentru noi, noi si Pamantul in sine suntem "resursa".

Edited by Phobos, 30 March 2024 - 23:42.


#378
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Cazul urmator mi se pare destul de relevant.

Un pilot mexican spune ca in timpul unui zbor, in 1975, avionul pe care-l pilota a fost acompaniat de 3 obiecte zburatoare, iar comenzile avionului au fost anulate.

Pilotul a cerut ajutor turnului de control, exista si inregistrari.

Clipurile de mai jos sunt despre acelasi caz, chiar si pilotul povesteste personal intamplarea.

Sunt clipuri mai vechi si mai noi, stiu ca n-o sa stea nimeni sa se uite la toate dar le-am pus ca sa se vada mai clar ca pilotul isi mentine declaratiile si dupa atatia ani.

Din primul clip de 9 minute sau din al doilea de 5 minute se intelege destul de bine povestea.

Ce-o fost asta, andreic? Poveste inventata? Halucinatie? Adevarul? Posted Image

Daca povestea e adevarata, ce au fost acele obiecte? Vorbim de 1975, sa nu uitam.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6_5C_1BU6s4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZWS_0TiIogU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MKuqOgJ-Yrs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PpTufKtFAVg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kd7W1G_TjsY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 02 April 2024 - 09:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate