Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

facultatea de arhitectura Ion Mincu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vladbrack

vladbrack

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.06.2021
Bună, sunt student la Urbanism la Ion Mincu. Îmi place facultate și îmi doresc s-o termin însă întodeauna mi-am dorit să fiu arhitect și de aceea îmi doresc să urmez si facultatea de arhitectură. Din câte știu, în momentul în care ai absolvit facultatea de Urbanism poți să te transferi în anul 3 de Arhitectură. Problema mea este că nu găsesc informații nicăieri, secretarele sunt foarte shady la facultate si nu-ți spune nimeni nimic. M-am uitat pe fișele de transfer din alți ani și am văzut că doar o singură persoană s-a transferat. Întrebările mele sunt următoarele:
1. Cât de greu este să te transferi?
2. Câte locuri sunt pentru studenții transferați?
3. Ce medie trebuie să ai sau în ce constă dosarul de transfer?
Dacă este cineva care știe detalii și poate să mă ajut, m-aș bucura enorm.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
La intrebarile astea iti poate raspunde numai decanul/prodecanii facultatii de arhitectura.

#3
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 pasilla, on 30 iulie 2023 - 23:25, said:

La intrebarile astea iti poate raspunde numai decanul/prodecanii facultatii de arhitectura.
sau cineva de la secretariat

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Pui frumos in scris si depui cu numar de inregistrare la secretariatul universitatii/facultatii.

#5
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,464
  • Înscris: 15.11.2003

 vladbrack, on 30 iulie 2023 - 22:49, said:

1. Cât de greu este să te transferi?
2. Câte locuri sunt pentru studenții transferați?
3. Ce medie trebuie să ai sau în ce constă dosarul de transfer?
Dacă este cineva care știe detalii și poate să mă ajut, m-aș bucura enorm.
Cred ca 1 depinde 100% de o hotarare punctuala, de la caz la caz, deci trebuie sa te porti frumos, extra-frumos cu toata lumea.
La 2 & 3 cred ca raspunsul e foarte evident : ZERO locuri si NU EXISTA DOSAR de transfer in cadrul aceleiasi universitati ptr ca nu-i procedura uzuala.
Adica se face loc la cerere si-n urma unui "interviu" cu doritorul si-a unei "analiza temeinice" se face un referat/memoriu bla bla si se realizeaza actiunea

Incearca in scris dar nu uita sa motivezi frumos cat de patruns esti de spiritul profesiei de arhitect
Intrebarea ta poate ajunge la un pro-decan sau chiar decan ptr ca nu aproba/semneaza secretarele hartiile care ies indiferent de raspuns/subiect

Edited by radu103, 31 July 2023 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate