Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Pisici disparute

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,466
  • Înscris: 13.02.2006
Buna dimineta.
Ceva noutati cu pisica?

#92
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,784
  • Înscris: 15.06.2007
Nimic si nici sperante nu am.
Dar a fost gasit Putin, un motan albastru de rusia, care a devenit vagabond, l-am dat la socrii acuma 5 ani. De doua luni nu mai venise acasa, dar misuna in preajma ei. De cand au luat prostovanul de caine, un cane corso cat un vitel, evita sa mai vina inapoi, asa ca ocazional se mai intersecteaza cu el pe strada.

Am fost ieri la politie la sectia din apropriere, si am fost indrumat spre politia animalelor care este in cadrul altei sectii, dar aia in weekend nu raspund la telefon.  
Toate pisicile pe care le-am avut erau prietenoase cu oamenii in general, motiv pentru care suspectez ca cineva  a luat-o. Nu am dovezi, dar imi banuiesc vecinii: ea lucreaza la vama si pleaca noaptea cu o duba care vine sa o ia. Posibil sa imi fi luat tot ea si celelalte pisici sa le fi abandonat undeva pe camp.

M-am gandit si la camere video sau ceva tag de locatie integrat in colier care sa fie prins la gatul pisicii, dar apare riscul de strangulare daca se baga prin garduri sau alte locuri stramte. Si cineva care ar fura pisica, sigur ar da jos respectivul colier.

Cand m-am mutat aici, vecinii aveau un Husky in curte. Cred ca l-au hranit cu ceva contraindicat, posibil oase de pui si a patit ceva la stomac sau la mațe. Noi eram in renovari cu casa, nu locuiam aici, dar cand am trecut pe aici am auzit cainele cum urla in chinuri, l-au lasat asa sa se chiunuie pana a murit.

Edited by tfmercedez, 28 April 2024 - 11:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate