Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Honor 90

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,674
  • Înscris: 28.11.2001
Există Honor Romania...degeaba.Posted Image

#20
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,674
  • Înscris: 28.11.2001
O ofertă cu tabletă inclusă la 550 Euro cu transport. Dar e varianta cu 256GB.

https://www.amazon.c...ast_sto_dp&th=1


Attached File  Captură de ecran 2023-07-27 161030.jpg   307.15K   56 downloads

Edited by badmania98, 27 July 2023 - 15:12.


#21
Giigel01

Giigel01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.03.2021

 AdiFCD, on 24 iulie 2023 - 18:56, said:

Honor 90 - achizitionat de cateva zile la 2899 lei, varianta 12 gb ram plus 512 gb memorie.
Un telefon decent, bateria duce lejer o zi intreaga, ecran si camere surprinzator de bune, filmari pe timp de noapte sau lumina scazuta excelente.
Per total, l-as recomanda oricui in aceasta gama de pret.
Atentie, vine fara husa si incarcator in pachet, are doar folie aplicata.
Un mare minus, cei de la Honor Romania care nici macar nu sunt in stare sa recomande pe pagina oficiala (sau pe mail) de unde putem lua un incarcator de 66 w care sa incarce turbo, incercat cu diverse incarcatoare, inclusiv de 67 w de la xiaomi, are doar quick charge. Exclus comanda din China.
E la misto incarcarea rapida,urmeaza laptop fara incarcator?

 AdiFCD, on 25 iulie 2023 - 10:25, said:

Tocmai ce am trecut la Honor de la un telefon de aprox 1500  - Xiaomi poco x4 pro 5G.
Nu exista termen de comparatie.
In rest, fiecare sa-si aleaga telefonul in functie de ce are nevoie, eu unul nu am nevoie de incarcare wireless sau stereo Posted Image
Cu lipsa suportului (de orice fel), da, inceputul nu e bun...
Nu mergeau aplicatiile?

 lex2010, on 26 iulie 2023 - 15:48, said:

Ne plangem de Honor, dar Google insusi nu da doi bani pe Romania. Pixel-urile nu se vand, oficial, in RO... deci ce asteptari sa ai de la producatorii chinezi?
Romanul vrea numa iphone si galaxy ultra

#22
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

 Giigel01, on 30 iulie 2023 - 18:32, said:

Nu mergeau aplicatiile?

Merg toate aplicatiile excelent. Honor nu mai apartine de Huawei de ceva vreme. daca la asta te refereai.

#23
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 11.08.2007
Pana la urma merita sau nu? Vad ca iese la 2340 lei la emag.
Momentan am Galaxy A52s, oare merita schimbarea?

#24
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,131
  • Înscris: 30.08.2006
Evident ca nu merita. Mai bine un Xiaomi Poco F5 care e mai ieftin si mai rapid.

#25
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,256
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Momentan am Galaxy A52s, oare merita schimbarea?
stai in banca ta, nu e asa mare diferenta. Daca il dadeau cu 1500 lei poate poate... e totusi un midrange
plus ca a52s e mai bun ca honor asta, stie sa reziste si la apa, camerele mai ok, e un pic mai mic, nu paleta, bateria tine bine, iar diferenta de procesor e atat de mica ca probabil honor e cu 10% mai rapid pe hartie, in viata de zi cu zi nu e nici o diferenta.
Daca vrei sa faci o schimbare majora cauta o primotie la un s22-s23 si acolo e altceva. Si cate accesorii de a52s se gasesc pe piata... huse, sticle, bling bling, si cate de honor 90.
Sezi bland.

Edited by unpuisor, 31 July 2023 - 17:24.


#26
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 11.08.2007
Acum ce sa zic, pe mine ma atras faptul ca este mai mare...daca faceau A52s de 6.8" ar fi fost perfect pentru mine.
Depinde de preferintele fiecaruia, eu prefer ecran mare....dar daca in rest nu merita, atunci raman cu A52s.

#27
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

 unpuisor, on 31 iulie 2023 - 17:23, said:


Huse si folii gasesti cate vrei pt honor. Vezi si alte siteuri in afara de emag Mai e nevoie de altceva?
Problema e la incarcator Posted Image)

Iar comparatia Honor 90 cu acel Samsung mi se pare o gluma atat de proasta, dar ma abtin de la alte comentarii avand in vedere vechimea dvs pe forum.

#28
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,256
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Huse si folii gasesti cate vrei pt honor. Vezi si alte siteuri in afara de emag Mai e nevoie de altceva?
pai a52s e un telefon vandut intr-un numar f mare, daca te duci la un chiosc de huse oriunde sigur gasesti, de honor 90, trebuie online.

iti mai dau cateva motive pt care honor e sub samsung.
A52 are IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 min) Honor nu.
la A52 poti sa mai pui un sim de memorie daca vrei, la Honor nu.
A52 Gorilla Glass 5 la Honor ceva chinezarie no name.
la A52 chiar daca are "doar" 64 megapixeli senzorul e aproape triplu ca marime decat la Honor unde sunt inghesuiti 200 megapixeli si nu are nici stabilizator. si la samsung e si mai deschisa apertura.
Camera wide la samsung e mai wide decat la Honor 123 vs 112 grade.
A52 are si jack de 3.5 mm, care e un plus pt unii mai amarati care nu isi permit casti wireless.
In antutu diferenta de scor e 563K vs 534K pt Honor adica ceva aproape inexistent.
Singurele chestii unde Honor este peste ar fi ecranul, si nu e asa imensa diferenta si ca are fast charge. Dar din experienta mea iti zic ca scurteaza viata bateriei.
bateria mai mare e compensata de ecranul mai mare care suge mai multa energie.
Si tot din experienta personala, Honor nu se da pe spate cu update-urile.
Pretul corect pt Honor 90 ar fi fost 1500/1800 lei. 128/256. Ca e mid range nu flagship.

Edited by unpuisor, 01 August 2023 - 14:16.


#29
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Credeam ca am depasit vremurile in care dupa gandirea multora Nokia nu avea rival, apoi a urmat Samsung - telefon fara egal
La  aprox. acelasi pret puteam lua un S22 - dar citeste comentariile de pe siteul eMag aici
Sa nu mai vorbim de pret, baterie si memorie interna.

In alta ordine de idei, pt Honor 90 recomand aceasta husa, raport calitate pret excelent.

#30
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,674
  • Înscris: 28.11.2001
Nu este un topic despre ”versus”. Cui nu-i place nu cumpără. Cu siguranță se găsesc cumpărători și pentru acest model. De acord cu faptul că Honor nu oferă multe actualizări produselor lor.

Edited by badmania98, 01 August 2023 - 19:41.


#31
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,256
  • Înscris: 28.04.2003
eu doar am intrat pe gsmarena si am citit specificatiile. nu e mare lucru sa te uti la specificatii si sa compari 2 telefoane. ai acolo comparator, le pune unul langa altul e super simplu.
Plus ca nu am zis ca Honor 90 e un telefon rau, doar raportul pret/calitate e aiurea. Costa cat un telefon premium desi e midranger.

#32
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,131
  • Înscris: 30.08.2006
imi plac pozele facute cu Honor 90. Nu sunt deloc rele. HDR-ul functioneaza perfect. Cine vrea poze frumoase direct din camera foto are o optiune de luat in seama. Am vazut ca si softul se misca fluent
https://www.gsmarena...87p4.php#image1

#33
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,209
  • Înscris: 17.01.2012

 unpuisor, on 01 august 2023 - 14:13, said:

A52 are si jack de 3.5 mm, care e un plus pt unii mai amarati care nu isi permit casti wireless.

nu numai pt asta...
io am o boxă activă, care redă excelent și e foarte bună pt curtea mea; are totuși o vechime, astfel că nu are conectivitate wireless
deci conectez telefonul prin jack și am tot ce-mi oferă internetul
...
știu, există și device-uri care se atașează boxei și fac legătura prin bluetooth cu telefonul, dar de ce să mai țin o priză ocupată? :o
unde mai pui că tre să te-nvârți în 10 metri, să nu se piardă semnalul...

#34
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 30.06.2023
Salut

Si eu sunt interesat de acest model, cei care il aveti, pana in prezent, ce puteti spune, fata de lucrurile initiale?
Am gasit la cineva, sigilat la 1,900 lei desi pe emag este 2,400 lei.

Ma intereseaza ma mult Camera daca isi faca treaba, in diferite situatii dar si Soft-ul in general, tinand cont care are 12GB.

Multumesc anticiap

ps. am un Honor Magic 5 Lite si chair sunt multumit de Brand, fiind primul meu Honor, pe care vreau sa-l vand pentru a lua 90-ul

#35
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,256
  • Înscris: 28.04.2003

la banii aia te orientezi spre altceva mai deosebit... un mi 12 care e flagship, un poco f5 sau desi mai vechi insa se tine bine un s20 fe care si asta e flagship.

Edited by unpuisor, 22 August 2023 - 11:16.


#36
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 30.06.2023
pt unpuisor - da, m-am uitat putin si peste Poco F5, eu vroiam ceva cu 200 Mpx findca am o mica afacere si am nevoie de o calitate mai mare a pozelor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate