Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Orange Yoxo - prima aplicatie digitala care iti permite sa iti configurezi abonamentul asa cum iti doresti

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8854 replies to this topic

#8695
TerryY

TerryY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 26.01.2023
oricare are roaming daca cumperi internet.

#8696
NaCKa04

NaCKa04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.06.2023

Vizualizare mesajecsclusiv4u, pe 22 martie 2024 - 09:01, a scris:

Salut este un abonament la yoxo care sa îl pot folosi și în roaming

Eu il am pe cel de 19 RON iar cand am nevoie de roaming cumpar extraoptiune cu internet + roaming. Acum este varianta de extraoptiune la 32 RON cu 160GB internet national din care 7.06GB internet in roaming SEE, minute si sms nelimitat in SEE

#8697
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,287
  • Înscris: 24.11.2002

Vizualizare mesajecsclusiv4u, pe 22 martie 2024 - 09:01, a scris:

Salut este un abonament la yoxo care sa îl pot folosi și în roaming
Cred ca lipsesc cateva semne de punctuatie, dar daca era si un "?", atunci arunca un ochi pe : https://www.yoxo.ro/...nte/#yoxo-160gb
Cu anumite limite, bineinteles!

Edited by vestale, 22 March 2024 - 09:46.


#8698
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,002
  • Înscris: 24.04.2013
Pentru roaming ocazional cred ca e mai bine optiunea <https://www.yoxo.ro/...in-roaming-see/>, nu abonamentul, de 160GB. Costa 32LEI si vine peste abonamentul pe care il ai (chiar si peste cel de 9LEI), dar platesti doar daca ai nevoie si o poti activa cand ai nevoie, nu neaparat din timp si nu neaparat ‘aliniata’ dpdv perioada cu cele 30 de zile ale abonamentului (exceptie abonamentele ramase pe oferta veche, unde optiunea se termina odata cu cele 30 de zile ale unei perioade).

#8699
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,287
  • Înscris: 24.11.2002
Trecerea de la un tip de abonamene la altul se face usor si gratuit din interfata aplicatiei.
Si eu am folosit aceea optiune de 32 lei cand data de facturare se suprapunea peste vacanta in Europa. Am preferat sa iau o singura optiune valabila 30 de zile din momentul activarii, in detrimentul activarii pentru 2 luni a abonamentului ce venea cu roamingul inclus. In mod normal am optiunea de 19lei, cat stau doar in Romania.

#8700
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
Cum pot selecta numărul pentru care să se aplice gratuitatea pentru luna următoare, în urma primirii bonusului de o lună gratis? Eu pe contul Yoxo am trei numere active, dar cu abonamente diferite,
am activat bonusul pentru următoarea perioadă de facturare dar n-am nicio idee la care număr se va aplica. E ceva ce-mi scapă?

La două numere facturarea se face în aceeași zi a lunii, iar la al treilea la o zi distanță.

Edited by marselcj, 22 March 2024 - 13:29.


#8701
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015
Intră la "Invită un prieten" pentru fiecare nr. și vezi dacă apare vreun bonus la unul dintre ele. Unde e afișat "Bonus o lună gratis" și "Activează" lângă, pentru nr-ul respectiv se poate activa.

De asemenea, bonusul nu e aplicabil pentru toate numerele, doar pentru cel al cărui cod l-ai folosit.

Edited by Cosmin_Andrei, 22 March 2024 - 13:43.


#8702
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
Într-adevăr, bonusul este valabil doar pe un singur număr, acum am observat. Din fericire e numărul pentru care și vreau să-l activez. 🙂
Mulțumesc pentru clarificări.

#8703
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 05.12.2016

Vizualizare mesajecsclusiv4u, pe 22 martie 2024 - 09:01, a scris:

Salut este un abonament la yoxo care sa îl pot folosi și în roaming

*pe care

#8704
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 29.10.2007
Totuși dacă nevoia de roaming nu se suprapune cu data de facturare cel mai avantajos e sa treci la 39ron cu 8.6gb apoi după plimbare revii la abonamentul anterior (dacă ai și cod de reducere e moka din partea ORG)

(am emoții sigur se ia cineva de cum scriu)

#8705
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

Vizualizare mesajaltair_xms, pe 22 martie 2024 - 16:41, a scris:

dacă nevoia de roaming nu se suprapune cu data de facturare cel mai avantajos e sa treci la 39ron

.......... doar daca ai ramas pe abonamentul vechi Yoxo (cel care iti da banii inapoi pe net-ul neconsumat).
Daca ai trecut pe unul din abonamentele noi, extraoptiunile au ciclu de viata separat de ciclul de facturare, o extraoptiune nu expira "fortat" la sfarsitul ciclului de facturare, ci continua sa traiasca si in urmatorul ciclu de facturare (asa cum a detaliat colegul sags putin mai sus).

Edited by darkangel2, 22 March 2024 - 16:59.


#8706
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@vestale ,@diva_hipsterova nu toți putem fi doctori , profesori sau parlamentari ,mai trebuie și uni că mine sa mature străzile și să strângă după voi ,intrați în operație sa coaseți un deget și voi tăiați toată mâna. Vă mulțumesc totuși că ați înțeles ce am vrut sa spun despre abonamentul yoxo.Promit să învăț cat mai mult.
Oare o fi scris corect

@vestale
Ieri, 16:45
Poate o fi in undeva in roaming. ;)
Pe curier nu il intereseaza ce adresa ai trecuta pe cartea identitate, el iti livreaza SIM-ul la adresa care o treci in formular. De pe varf munte sau din orice colt din Delta ai maxim 30km pana la cea mai apropiat localitate unde ajunge si curierul

Edited by ecsclusiv4u, 22 March 2024 - 23:04.


#8707
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,910
  • Înscris: 07.08.2008

Vizualizare mesajModemuri3G, pe 19 martie 2024 - 13:53, a scris:

salutare, sunt in continuare probleme cu codurile yoxo ?
Cred ca de ieri functioneaza iar codurile, am primit un bonus.

#8708
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,652
  • Înscris: 14.10.2004
Salut,
probabil ca exista informatia asta undeva dar nu dau de ea.
Daca activez Optiunea 160GB peste abonamentul actual (cel de 39 lei vechi cu bani napoi) internetul in roaming din optiune se adauga la cel pe care il am deja in abonament?
Adica voi avea 8,6 GB din abonamentul curent + 7,06GB din optiunea 160GB activata?

Multumesc

#8709
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 05.03.2009
Super tare.... Acum am descoperit că la Yoxo pentru apeluri internaționale trebuie să cumperi minute, chiar dacă ai abonamentul maxim....
Penibil...

#8710
johannbis

johannbis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2008

 xymzar, on 24 martie 2024 - 08:26, said:

Salut,
probabil ca exista informatia asta undeva dar nu dau de ea.
Daca activez Optiunea 160GB peste abonamentul actual (cel de 39 lei vechi cu bani napoi) internetul in roaming din optiune se adauga la cel pe care il am deja in abonament?
Adica voi avea 8,6 GB din abonamentul curent + 7,06GB din optiunea 160GB activata?

Multumesc

Peste abonamentul vechi, cel cu banii inapoi nu poți adăuga opțiuni disponibile abonamentelor noi. Poți în schimb adăuga opțiuni asociate vechilor abonamente (20, 60 și 100 GB) și DA, se adaugă cantitățile de net disponibil in roaming. Poți cumpăra chiar mai multe opțiuni și toate se adaugă la cantitatea finală.

#8711
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,652
  • Înscris: 14.10.2004
Am inteles.
Multumesc pentru edificare.
Vad ca este 25 lei 5.52GB..
Cam scump fata de alte variante dar e bine ca am posibilitatea sa-mi cumpar cat am nevoie.

OT
Tot pe Digi ma bazez daca nu-mi ajunge ce am in YOXO.

Attached Files

  • Attached File  YOXO.jpg   141.02K   31 downloads


#8712
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

Vizualizare mesajkye77, pe 24 martie 2024 - 08:50, a scris:

Super tare.... Acum am descoperit că la Yoxo pentru apeluri internaționale trebuie să cumperi minute, chiar dacă ai abonamentul maxim....
Penibil...
Penibil  Super tare e sa ai ”abonamentul maxim” si sa nu citesti ce resurse are incluse, inainte de a-l activa...

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate