Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Orange Yoxo - prima aplicatie digitala care iti permite sa iti configurezi abonamentul asa cum iti doresti

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8846 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posta_d_y, on 25 martie 2020 - 15:31, said:

Eu am cateva intrebari pentru Helper

1) prin acest ab, se poate face plata si pentru  netflix?

2) se aloca puncte thank you?


In rest mi se pare o solutie buna. Mai ales ca pentru netul neconsumat, se reduce si factura
Nu se aloca puncte OTY. Abonamentul este administrat din aplicația dedicata, nu și din My Orange, deci probabil cade și faza cu netflix.

#20
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Eu cred ca ar trebui implementate urmatoarele lucruri:

posibilitatea de a face plata netflix prin factura emisia
posibilitatea de gratie mai mare. Nu 48 de ore. Daca la abonamentele normale, ai gratie 14 zile, macar la acestea sa fie la jumate. Sa zic, un 5 zile sau 7 zile ( vodafone are aceasta pasuire la pre-pay)
facilitatii prin plata cu un card /cont Orange Money ( pentru abonamente obisnuite se ofera -10% discount)
si ceva beneficii pentru cei care pe viitor vor avea serviciul activ mai multe luni. La pre pay se ofera bonusarea Phone Credit,
Cam atat imi vine in minte.

Edited by a_d_y, 25 March 2020 - 16:20.


#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
E un abonament făinuț dacă ești singur, fără alte bătăi de cap. Cum eu am pe cont trei abonamente, nu mă prea încîntă să-mi fie luați banii automat pentru unu', dar pe celelalte două să trebuiască să le plătesc online, ca de obicei. Și nu, nu vreau direct debit pentru toate, deși în principiu nu aș avea ceva împotrivă... da' nu-mi place mie!:)
Pe de cealaltă parte, simpatică treaba cu banii înapoi pentru netu' neconsumat. Dar e de văzut și cu cît plătește Orange-u' „returul” ăsta de net...:)

#22
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Banii înapoi pe netul neconsumat doar când închizi abonamentul, nu luna de luna.

#23
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postwantsome, on 25 martie 2020 - 17:10, said:

Banii înapoi pe netul neconsumat doar când închizi abonamentul, nu luna de luna.
Pe site scrie altceva:

Quote

Dacă nu consumi tot netul din abonament, la final de lună îți dăm banii înapoi pe ce nu ai consumat, sub formă de reducere pe următoarea factură sau direct pe card, dacă alegi să închizi abonamentul.
https://www.orange.ro/yoxo/

#24
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
My bad. Faina treaba.

#25
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006

View Post-TINO-, on 25 martie 2020 - 15:33, said:

Nu am observat. Zice undeva câți lei valorează 1GB neconsumat? Nu cred că am depășit vreodată 5GB lunar. Posted Image

dintr-un calcul simplu 1GB = 0.25 lei

#26
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006

View Posta_d_y, on 25 martie 2020 - 16:19, said:

Eu cred ca ar trebui implementate urmatoarele lucruri:

posibilitatea de a face plata netflix prin factura emisia
posibilitatea de gratie mai mare. Nu 48 de ore. Daca la abonamentele normale, ai gratie 14 zile, macar la acestea sa fie la jumate. Sa zic, un 5 zile sau 7 zile ( vodafone are aceasta pasuire la pre-pay)
facilitatii prin plata cu un card /cont Orange Money ( pentru abonamente obisnuite se ofera -10% discount)
si ceva beneficii pentru cei care pe viitor vor avea serviciul activ mai multe luni. La pre pay se ofera bonusarea Phone Credit,
Cam atat imi vine in minte.
+ posibilitatea de a porta un nr din alta retea.

#27
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017

View Postl_dan, on 25 martie 2020 - 18:10, said:

+ posibilitatea de a porta un nr din alta retea.

Asta ma doare si pe mine.

#28
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 07.02.2011
1 - spunea cineva mai sus de factura.
Care este procedura de facturare?
Am vazut ca se plateste la inceputul lunii, deci practic cumperi mereu serviciul oferit.
2 - nu prea se intelege cum e cu roamingul.
Cat timp se poate folosi? Adica nu sa suni din tara, ci cand esti plecat in calatorii (cand va fi cazul).
Mai e valabila chestia cu consumul rezonabil si 4 luni de la roaming prepay, care de fapt erau 2,5 dupa ce te lasa sa platesti si a 3-a luna?

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din help-ul de pe site aflam ca:

Ce se întâmplă cu numărul meu dacă închid abonamentul?
După închiderea abonamentului, numărul de telefon este păstrat în carantină pentru 90 de zile.  Dacă nu soliciți reactivarea lui în această perioadă, numărul de telefon se va realoca altui client.


Trebuie sa clarifice aici treaba, din ce se intelege, daca renunti la abonamentul asta, automat pierzi si numarul de telefon. Ar trebui vazut cum se poate trece pe PrePay.

#30
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
eu nu inteleg cum e cu serviciile premium

de exemplu taxa de pod e aprox 3 euro, cumperi optiune de 5 euro, folosesti 3 cu cei ramasi (2) ce se intampla ? din ce inteleg eu se pierd in luna urmatoare,

2 treceri nu poti plati pentru ca e nevoie de 6 euro

#31
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
30 de lei costa apeluri nelimitate si 20 de gb...nu e rau dar sunt variante la concurenta mult mai bune.

De ce sa aleg acest Yoxo ?

#32
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Nimeni nu a observat ca avem tarife in lei la Orange Posted Image  .

@Orange_helper : Aplicatia Yoxo suporta si downloadul unui eSIM pentru telefoanele care suporta. Adica downloadez aplicatia, aleg abonamentul si am acces instant la retea prin downloadarea automata a unui profil eSIM ?

Edited by Catean, 25 March 2020 - 20:25.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCatean, on 25 martie 2020 - 20:23, said:

Aplicatia Yoxo suporta si downloadul unui eSIM pentru telefoanele care suporta. Adica downloadez aplicatia, aleg abonamentul si am acces instant la retea prin downloadarea automata a unui profil eSIM ?

Am pus si eu ideea asta in comunitate:

pentru clientii cu terminale compatibile eSIM ar reprezenta oportunitatea perfecta pentru a integra in aplicatia Yoxo alegerea directa a unui numar de telefon Orange si activare instantanee, cu trimiterea codului QR prin e-mail

#34
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostMembruAnonim, on 25 martie 2020 - 20:32, said:

Am pus si eu ideea asta in comunitate:

pentru clientii cu terminale compatibile eSIM ar reprezenta oportunitatea perfecta pentru a integra in aplicatia Yoxo alegerea directa a unui numar de telefon Orange si activare instantanee, cu trimiterea codului QR prin e-mail

Nu trebuie trimis codul QR, se poate direct instala profilul din aplicatie.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu atat mai bine. :D

#36
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View Postlucianteo6, on 25 martie 2020 - 20:13, said:

30 de lei costa apeluri nelimitate si 20 de gb...nu e rau dar sunt variante la concurenta mult mai bune.

De ce sa aleg acest Yoxo ?
E cam scump pentru ce oferă în comparație cu abonamentul Orange Me Start 6 care are 24 GB în loc de 20, și are acces în roaming, 2,9 GB în SEE + minute și SMS-uri nelimitate, iar acesta cam nu le are. 👎

Edited by tomaciprian, 25 March 2020 - 20:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate