Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Unde e motorina mai ieftina in Balcani ?

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Fac o calatorie Romania - Ungaria - Croatia - Bosnia - Serbia - Romania . Unde e motorina mai ieftina va rog si ce statii recomandati pentru fiecare tara in parte. Voi avea la mine doar card revolut, vard visa de rezerva si cash EURO

#2
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Ai aici un site de unde poti afla informatii: https://hu.fuelo.net/?lang=en
Tara ti-o alegi singur.

#3
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017
Am facut tura ta, dar in sens invers, Romania - Serbia - Bosnia - Croatia - Ungaria - Romania.
Am pus de unde am vazut cu ochii, sa nu fie ultima spelunca, nu am avut probleme, revolut peste tot.

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
si eu am fost anul trecut pana in Croatia, nu erau diferente mari de pret.

#5
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Ciudat cum unii cred ca se pot imbogatii dintr-o diferenta de cativa bani/eurocenti la 1l de combustibil.Ce-o sa faca , se abat de la traseu sa alimenteze unde e mai ieftin?

#6
Yhzx23

Yhzx23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 08.11.2022

View Postraducut123, on 10 iulie 2023 - 17:17, said:

Ciudat cum unii cred ca se pot imbogatii dintr-o diferenta de cativa bani/eurocenti la 1l de combustibil.

Daca vrei sa stii ca sunt oameni care printre bagaje mai pun si cate o canistra de motorina sau benzina.

Edited by Yhzx23, 10 July 2023 - 17:56.


#7
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Sau pleaca de acasa cu baxul de apa sau bere....

#8
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Umple o cisterna de motorina agricola si trage-o dupa tine prin Balcani. E eftina, ca-i subventionata.


#9
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

View Postraducut123, on 10 iulie 2023 - 18:53, said:

Sau pleaca de acasa cu baxul de apa sau bere....

eu plec intodeauna cu baxul de hartie igienica. pe bune! fiecare creer cu piticii lui!

#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Acum 25 de ani plecam cu lada de bere în mașină la mare. Acum mi-am reamintit Posted Image că în 2018 am cărat o ladă de bere de abație din Belgia în Franța.

Edited by Digix, 10 July 2023 - 20:48.


#11
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 25.11.2004

View PostDigix, on 10 iulie 2023 - 20:47, said:

Acum 25 de ani plecam cu lada de bere în mașină la mare. Acum mi-am reamintit Posted Image că în 2018 am cărat o ladă de bere de abație din Belgia în Franța.
Acum ceva ani am plimbat un bax de Ursus , uitat in portbagaj, pana in Serbia si inapoi, prin Ungaria. Tocmai incepea criza refugiatilor. Acolo am vazut prima data cateva grupuri care mergeau paralel cu autostrada spre vama cu Ungaria.

Edited by istratei, 10 July 2023 - 21:42.


#12
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Dintre toate tarile din lista cred ca Romania are cea mai ieftina motorina.

Edited by Bucifon, 10 July 2023 - 22:20.


#13
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

View Postcristiany, on 10 iulie 2023 - 15:31, said:

Ai aici un site de unde poti afla informatii: https://hu.fuelo.net/?lang=en
Tara ti-o alegi singur.

Mersi nu stiam de el. Conform acelui site lucrurile stau asa pentru DIESEL:

serbia  183,45 RSD/l ~ 7.72 lei/l
bosnia  2,48   BAM/l ~ 6.25 lei/l
croatia 1,35   €/l   ~ 6.68 lei/l
ungaria 541,4  HUF/l ~ 6.99 lei/l
Romania 6,70   RON/l ~ 6.70 lei/l

View Postraducut123, on 10 iulie 2023 - 17:17, said:

Ciudat cum unii cred ca se pot imbogatii dintr-o diferenta de cativa bani/eurocenti la 1l de combustibil.Ce-o sa faca , se abat de la traseu sa alimenteze unde e mai ieftin?

Pe toate topicurle pe care le deschid fie ca is legendare sau deosebit de proaste, din prima secunda cineva voteaza cu 1 stea indiferent de situatie, si incep tot mai mult sa cred ca tu esti ala.

Cine a zis de imbogatit bre? Ideea e ca daca iesi din Bosnia spre Serbia si ai benzinarie in drum nu mai bine alimentezi la iesire din Bosnia decat la intrare in Serbia ? Nu zice nimeni sa te imbogatesti, dar daca poti circula  50 de km in plus in aceeasi bani de ce sa nu o faci ?

#14
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View Poststrongsss, on 10 iulie 2023 - 20:32, said:

eu plec intodeauna cu baxul de hartie igienica. pe bune! fiecare creer cu piticii lui!
Iti dau dreptate ,in ultima vreme au fost timpuri cacacioase in EuropaPosted Image

#15
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
E o chestie subiectiva, mie imi consuma mai putin cu motorina de 55 decat cu cea de 51 chiar daca e mai scumpa, Rompetrol.

#16
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Eu mai bine as cauta cele mai bune benzinari nu cea mai ieftina motorina .

Am plecat 3 masini in Grecia si inainte de Giurgiu la un amic ii vine lui sa-si faca plinul la un seria 3 , motorina  , in Bulgaria cautam reprezentanta BMW ca s-a aprins un martor in bord si motorul nu mai tragea - mizerie in motorina care a dat peste cap senzorul si a platit cat toata motorina dus/intors .
Cand plec la distanta mare numai combustibil premium pun, benzina 99 sau 100 din statii la drumul mare unde vad mai multe masini , in Tara niciodata de la "partener" sau te miri ce baraca cu 2 pompe .

Am alimentat in Austria , facut plinul si dupa vreo 15 km am oprit intr-o parcare sa ma uit la masina sa vad daca e a mea , nu-mi venea sa cred cum poate merge cu benzina adevarata - la noi cred ca avem cel mai slab calitativ combustibil , in Ungaria iar e foarte calitativ , pana nu testezi nu-ti vine a crede .

Edited by ldpe, 11 July 2023 - 06:58.


#17
misike1

misike1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 07.11.2010

View Postcristiany, on 10 iulie 2023 - 15:31, said:

Ai aici un site de unde poti afla informatii: https://hu.fuelo.net/?lang=en
Tara ti-o alegi singur.
Ce preturi mici sunt la motorina: in Turcia 4.45 lei/l si Macedonia de Nord 5.60 lei/l

#18
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017
Nu uitati sa spalati masina, eu am mai castigat 10 cai doar din asta, parca nu mai era a mea.
Cred ca de vina sunt microparticulele de praf care formeaza o suprafata neregulata in calea aerului, dar dupa ce o spal, are o forma mai aerodinamica si nu mai recunosc masina.
Adevarul e ca ii bag si 1 lopata de jar in rezervor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate