Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Tv vechi cu tub(fara cablu tv) = programe tv

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Deci 4 operatori pana acum Posted Image Sunt cabluri adaptoare de la tvbox, minipc ca au iesire AV si HDMI la euroscart . Varianta cu abonamentul era nr. 2 Posted Image

View Postdorin_2k, on 18 iunie 2023 - 21:39, said:

El are doar internet la serviciu.
Și vrea să pună un TV CRT pt programele românești.
Ce tot cu sfaturile astea ca să facă nus ce alt abonament
Voi credeți că unde lucrează ii vor pune cablu tv? Nu.
Caută o soluție pt acel TV CRT să afișeze ceva canale românești fara alte taxe lunare suplimentare.




Dacă aveți vreo unul OrangeTV sau Vodafone TV ați putea folosi cumva pe un mini pc sau tv box aceste aplicații.
Dar tot ar trebui sa aveți video Out pe euroscart.

In ziua de azi nu se mai trag cabluri coaxiale separat pt CaTv ci ai in custodie un Receiver Tv pe net codat si controlat de distribuitor.

#38
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
In ziua de azi la serviciu ai un cablu CAT 5 într-un router WIFI și atat. Nu știi nici care e providerul.
Cel puțin așa e la mine. Avem 3 furnizori de net și nici nu știu care și unde e.
Am wifi cam peste tot și în unele birouri e cate un router și câteva mufe de internet cablate. Nu știu care e furnizorul in fiecare birou.
Un furnizor local știu sigur că e, dar ăla trage o ligatoriu 2 cabluri: UTP și coaxial. Dar la noi de doar UTP.
Daca asa e și la el ... nu are sigur semnal CATV

#39
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Eu am fibra optica de peste 7 ani in casa si la firma, pana si casa de la tzara au tras fibra acum 4 ani.. ar cam fi cazul sa faca upgrade gratuit operatorii. La mine in oras au ingropat toate cablurile si sigur nu au cabluri UTP in pamant. Cine plateste facturile stie ce operator este si nu e nici un secret.. cum am zis e varianta 2 cu receiverul si abonament Posted Image

#40
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004
De mult n-am mai vazut atatea raspunsuri pe din-afara subiectului de la insi care cred ei ca se pricep...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate