Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Când ați început să vă faceți vacanțele pe litoral în străinătate?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023

View Postutopium, on 05 iulie 2023 - 11:20, said:

Au fost ceva atentate acum ceva ani in zona Luxor sau la piramide (nu mai stiu care), probabil de aia ... acum nu cred ca mai e cazul de armata, dar tot e un drum mult prea lung de facut din Hurghada/Sharm El Sheikh.

Da cam asa ceva dar.. Voiam sa fac Egipt si Israel , la cat costa APA si mancarea acolo am zis pass , mai bine pe plajele grcesti cu berea de acasa Posted Image Oricum amenintari sunt .

#74
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View Postiladi, on 05 iulie 2023 - 13:32, said:

Genul care da coltul la 6 luni de la iesirea la pensie.
Tot ce se poate. Da' nu tre' sa ies la pensie. :D
Plus ca deja am chestii planificate daca chiar trebuie sa nu mai muncesc. Stat degeaba nu-i pe lista. La soare cu atat mai putin, prefer frigul.

#75
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Eu in "concediul ăl mare" am și o plasă cu cărți în porkbagaj... să nu mă plictisesc de prea mult stat :)

#76
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.05.2023
Din 2007.
Litoralul romanesc, cu mici exceptii, e de nefrecventat in ce ma priveste.
Plajele concesionate si, mai apoi, ocupate abuziv in totalitate, cocalareala si manelismul dus la extrem, japca nerusinata, preturile fara vreo acoperire in calitate, servicii prestate in sila si cu unic scop de a-l jupui pe turist, m-au facut sa caut destinatii in afara tarii. Mai intai Bulgaria, apoi Grecia, Italia, mai nou (ultimii 2 ani) Turcia.
Tanda pe Manda, cu o minima planificare, un sejur pe litoralul oricareia din tarile enumerate ma costa aceiasi bani pe care i-as plati la Eforie Nord sau Olimp, ca sa dau numai 2 exemple.
Ma mai duc la Sulina, cand si cand, pentru plaja de acolo si pentru pescuit (la oblete, in bazinul mic Posted Image ).
Anul asta am altceva planificat in vacanta, carevasazica spun pas litoralului.

#77
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
Intr-adevar,litoralul romanesc nu merita mai mult, si ca durata zic eu 2-3 zile sunt suficiente, pe o plaja cat mai pustie si cu cortul, o baie in mare, un rasarit de soare, putin bronz si cam atat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate