Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

As vrea sa imi fac o asigurare de viata, dar nu prea ma pricep.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMooF2010, on 06 mai 2023 - 08:13, said:

glumesti nu? Ultima oara deabea costugiul am acoperit cu banii de la stat.
nu. Pentru un pensionar, în București, am angajat o firmă de pompe funebre doar cu talonul de pensie al decedatului. S-au ocupat de tot, mai puțin locul de veci și șpaga la popă.
Coșciug, colivă, cozonaci, batiste și toate prostiile astea. Inclusiv taxa de înmormântare la biserică.
Popa a vrut extra că a cântat pe nas.

Edited by DaculScoril0, 07 May 2023 - 12:02.


#20
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012
Confirm ce ai scris, pentru Buzău și pentru Brașov, 2022, respectiv acum două luni. Nea celălalt scrie din ziarele din 1940.

#21
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postvrajitoruldinoz, on 07 mai 2023 - 00:29, said:

O asigurare la termen de 200 lei lunar, pe 30 de ani, ar trebui sa ofere apropae de 1 milion de E pentru cineva tinar.
Poate nu mai sunt eu la curent cu preturile, dar nu cred sa primeasca nici 500k euro acoperire la 500 euro prima anuala.
Altfel complet de acord cu ce ai scris.

#22
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
E posibil sa ai dreptate, nu am mai verificat, dar pe acolo, e o suma semnificativă. Aici se vorbește de bani de sicriu și sute de E contribuții.

Edited by vrajitoruldinoz, 07 May 2023 - 22:54.


#23
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005
aveti idee cam care sunt cele mai avantajoase banci unde pot face asigurare de viata?

Beneficiar este angajatorul, pt a-si recupera suma investita in mine (cursuri) in caz ca dau coltul.
Suma este 8500 lei, perioada 4 ani.
Doresc un fel de euroins al asigurarilor de viata :)

multumesc!

#24
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012
Euroins cauți, euroins primești. Este păcat să nu faci ceva ca lumea...deși, la cât de tembeli sunt românii când vine vorba de astfel de instrumente...

#25
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
Să-ți facă angajatorul, atunci.

#26
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005
@popicoo, ce inseamna sa fac ceva "ca lumea"?

Am sunat la ING, au zis de la call center ca ei n au mai auzit ca beneficiarul unei asigurari de viata sa fie o persoana juridica si prin urmare nu ma pot ajuta.
la NN, ar trebui sa platesc lunar 170 lei. Adica aproape 10 mii de lei in 5 ani!

#27
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postdreamtime, on 23 mai 2023 - 20:50, said:

@popicoo, ce inseamna sa fac ceva "ca lumea"?

Am sunat la ING, au zis de la call center ca ei n au mai auzit ca beneficiarul unei asigurari de viata sa fie o persoana juridica si prin urmare nu ma pot ajuta.
la NN, ar trebui sa platesc lunar 170 lei. Adica aproape 10 mii de lei in 5 ani!
Vad ca te preocupa in continuare subiectul. Nici eu nu am mai auzit de asa ceva. Ti-a cerut angajatorul asta? In ce context? Ce se intampla daca nu faci asigurarea?
Poate este doar un tertip ca sa iti spuna ca nu vor sa iti plateasca cursul de 1600 euro. Poate trebuie sa il platesti tu.

#28
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012
Man, du-te și discută cu un consultant cu vechime, la o filială! Eu am făcut așa ceva în trecut, pentru un director de la o societate din zona Petrol-Gaze. L-au pus director, i-au dat salariu baban, l-au căpătuit cu atribuții serioase, iar printre beneficii, care ajutau și compania, a fost această asigurare de viață. Și nu a fost una mică, că l-am trimis la control medical și la unghiile de la degete...A fost una dintre cele mai tari polițe, dar și cu control medical la greu, acceptat conform ofertei de către underwrintingul companiei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate