Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Monede cu potential 20-30X !

  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Se pare ca azi a facut pump mare, ia ca bag si eu 20 de lire si stau cu ochii pe el sa vedem ce iese Posted Image
Ciudat e ca suntem in bearmarket si se intampla sa explodeze un shitcoin cum a facut Doge in bull Posted Image

Edited by maladetz, 05 May 2023 - 23:03.


#20
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Evident ca si dump-ul la PEPE a fost pe masura si cred ca asa va fi de acum inainte... se colecteaza de la cei care deja scot de frica si se continua spectacolul.
Seamana mai degraba cu evolutia Shiba Inu... nu se va intampla nimic deosebit in viitorul apropiat (dar se face acumulare) insa vor fi surprize in bull market!.
Acum este si perioada in care PEPE este listat pe tot mai multe exchange-uri/aplicatii

Eu am decis sa acumulez cu sume mici mai multe shit-uri, pe langa PEPE... pacanele evident si sper sa reziste toate macar pana la noul bull market caci atunci va fi interesant ce va fi (50X, 100X, 500X, etc).
Fac aceasta acumulare intr-o aplicatie super faina mai exact IXFI... am instalat-o in iarna dar abia acum am facut primele depozite/schimburi/trade-uri.
In IXFI primesti si puncte pentru diverse task-uri inclusiv pentru pasii facuti (exact ce imi place)... cu respectivele puncte poti sa cumperi tot felul de shitcoin-uri (din cele care sunt in programul Steps/Earn/Redeem).
Eu am luat Shib dar si NEAR cu puncte... evident ca putin deoarece nu se fac multi $ din puncte.
Iar despre PEPE, SHIB, FLOKI, etc... ar fi bine sa nu visati la milioane de $ ca e putin probabil dupa ce un shitcoin devine foarte popular  - mai bine profitati de un pump relativ mare din urmatorul bull market,  ca e ok si cu cateva mii de $ castigati... si nu investiti in pacanele sume mari ci doar sume tip bilete la loterie/pariuri.
Retineti de asemenea ca orice shitcoin poate disparea peste noapte!
Capturile sunt din IXFI

Attached Files


Edited by rz, 08 May 2023 - 14:25.


#21
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Am bagat si eu cate ceva in tot felul de shitcoin-uri, cu Safemoon facusem 10x dar am devenit lacom si am crezut ca se duce mai sus sa fac un 20-30x  :) Mai am inca vreo 6 shitcoinuri care tot la fel s-au dus in cap daca rezista pana in bull run poate isi revin si imi pot recupera banii daca nu asta e....  
E posibil sa vedem in noul bull run shitcoin-uri explodand, nu stiu de ce dar lumea continua sa bage in astfel de chestii care nu au nici o utilitate. Imi aduc aminte de Doge, toti spuneau ca-i inutil, ca are supply nelimitat, erau toate motivele de pe lume sa nu cumperi si uite unde a ajuns :)

#22
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

 rz, on 08 mai 2023 - 14:18, said:

Evident ca si dump-ul la PEPE a fost pe masura si cred ca asa va fi de acum inainte... se colecteaza de la cei care deja scot de frica si se continua spectacolul.
Seamana mai degraba cu evolutia Shiba Inu... nu se va intampla nimic deosebit in viitorul apropiat (dar se face acumulare) insa vor fi surprize in bull market!.
Acum este si perioada in care PEPE este listat pe tot mai multe exchange-uri/aplicatii

Eu am decis sa acumulez cu sume mici mai multe shit-uri, pe langa PEPE... pacanele evident si sper sa reziste toate macar pana la noul bull market caci atunci va fi interesant ce va fi (50X, 100X, 500X, etc).
Fac aceasta acumulare intr-o aplicatie super faina mai exact IXFI... am instalat-o in iarna dar abia acum am facut primele depozite/schimburi/trade-uri.
In IXFI primesti si puncte pentru diverse task-uri inclusiv pentru pasii facuti (exact ce imi place)... cu respectivele puncte poti sa cumperi tot felul de shitcoin-uri (din cele care sunt in programul Steps/Earn/Redeem).
Eu am luat Shib dar si NEAR cu puncte... evident ca putin deoarece nu se fac multi $ din puncte.
Iar despre PEPE, SHIB, FLOKI, etc... ar fi bine sa nu visati la milioane de $ ca e putin probabil dupa ce un shitcoin devine foarte popular  - mai bine profitati de un pump relativ mare din urmatorul bull market,  ca e ok si cu cateva mii de $ castigati... si nu investiti in pacanele sume mari ci doar sume tip bilete la loterie/pariuri.
Retineti de asemenea ca orice shitcoin poate disparea peste noapte!
Capturile sunt din IXFI
Cam gata si cu PEPE, s-a dus la vale Posted Image

Edited by maladetz, 11 May 2023 - 22:55.


#23
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
PEPE s-a dus acum la vale dar e cu bataie lunga din cate se pare... se acumuleaza in prostie pe el si are deja un volum si un marketcap de te doare capul!
Si nu doar pe PEPE se intampla asta... o alta pacanea fara utilitate este CAPO care si el este luat la acumulare dupa dump.

Si eu care credeam ca in 2024/2025 vor exploda doar proiectele cu AI in coada (AI ca sa prinda la multime ca in realitate nu au treaba cu AI) iata ca incepe nebunia si pe MEME-uri si nu ar fi exclus sa tina pana in maxim de bullmarket (probabil 2025)

Apropo de AI... am luat de 5$ un PEPE cu AI ''in coada''!
PEPE AI este listat pe MEXC si tot acolo a aparut si Crazy PEPE deci nebunia este la cote maxime... tot pe MEXC s-a listat si CAPO (CAPO inca nu am luat dar voi lua probabil tot de 5-10$)!
Repet inca odata ca este riscant sa va bagati cu sume din 3-4 cifre in asa ceva... tineti cont ca sunt pacanele (in cazul de fata niste MEME fara utilitate) deci nu cheltuiti pe ele mai mult decat ar fi necesar (pentru un joc la loterie) asta ca sa nu plangeti apoi dupa bani!

Attached Files


Edited by rz, 12 May 2023 - 06:51.


#24
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
PEPE, CAPO, BEN... de ce nu si LADYS Posted Image

Deja listat pe mai multe exchange-uri si sa vezi asa ceva pe Poloniex (foarte respectat in trecut) te duce gandul ca e foame rau de bani...

Attached Files


Edited by rz, 12 May 2023 - 10:16.


#25
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Chiar nu inteleg ce a determinat ca PEPE sa zboare in halul ala, cum fac sa gasesc un nou PEPE sa intru de la inceput? :D

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Trebuie sa le prinzi de la inceput adica inainte de lansare iar asta este foarte greu deoarece sunt sute/mii care apar (ca ciupercile dupa ploaie)... apoi sunt grupuri de telegram care anunta pump&dump habar nu am insa cat de usor si la pret este accesul acolo.
Altfel, trebuie sa ai rabdare si sa te multumesti cu mai putin... asta daca apuci sa faci profit
Sa nu uitam ca pe SHIB inca nu a fost nimic deosebit desi are ceva vechime... cu siguranta ca se va face ceva pump&dump-uri serioase pe el (in noul bull market)
La PEPE posibil sa fie la fel... probabil ca il trag si pe el pe linie moarta si il invie prin 2025 (IDEM si cu alte meme-uri ori asa zise AI-uri)
Este loterie curata de asta tot zic ca nu este ok sa te bagi cu sume mari in asa ceva

P.S. Recent mi-am facut cont pe MEXC si acolo am pus de 5-10$ pe fiecare din lista.
Vreau sa pun si sell order pe fiecare din ele, ca nu se stie peste noapte ce pump&dump se organizeaza... cateva sute de $ daca scot din ele si tot e ok.

Attached Files


Edited by rz, 12 May 2023 - 20:51.


#27
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Gata!
S-a activat Elon Musk... cu primul tweet despre PEPE! Posted Image

Iar PEPE a inceput sa creasca usor... mai jos este grafic PEPE la 12:25 si curs dupa postarea lui Elon Musk, de la 12:34 Posted Image

Attached Files


Edited by rz, 13 May 2023 - 13:59.


#28
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Clara treaba, Pepe va fi noul Doge , probabil Musk a cumparat twitter ca sa se joace cu meme-urile astea :)

#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ramane de vazut cat de mult va fi atras Elon Musk de pacaneaua asta... daca ii acorda atentie (si el dar mai ales speculatorii mari) este posibil sa reziste pana in 2024/2025
Cum am mai spus, cred ca il vor abandona o perioada si il vor reactiva exact atunci cand nu mai spera nimeni sa auda de el... cam asa au facut cu SHIB adica de luni bune nu mai este nimic major pe el dar probabil ca va exploda prin 2025.
Un alt exemplu este Bitcoin SV (aia care ''s-au rupt'' de BCH) acum ajuns (de nicaieri) pe pozitia 45 asta datorita acumularii... speculatorii mari acumuleaza BSV dar nu actioneaza inca cu pump&dump (probabil ca asteapta bull market-ul 2024/2025)

#30
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Daca scade la pretul de la inceput o sa mai cumpar

#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu stiu ce sa zic dar e nebunie curata... a ajuns deja in top 3 ca volum de tranzactionare si se indreapta spre 1 miliard MarketCap!

Attached Files



#32
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Acum am senzatia ca e prea tarziu sa mai intri, vad ca deja a scazut 50% fata de acum o saptamana insa daca Musk se tine de el in urmatorul bull run e posibil sa faca istorie. Eu sper sa mai scada vreo 80% sa cumpar si eu la pret mai bun :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate