Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Monede cu potential 20-30X !

  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Ma tot gandeam cam care ar fi monedele care vor aduce 20-30x in urmatorul bullrun. Ca daca ma iau doar dupa youtuberi nu sunt convins ca aia n-or fi platiti sa urle despre anumite monede. Si cum 2023 teoretic e anul reducerilor ini crypto m-am gandit ca ar fi bine sa vedem pe ce punem ochii sa cumparam.
Din ce m-am uitat pe grafice urmatoarele mi s-au parut interesante:
  • COMP (Compound)
  • CTSI (Cartesi)
  • NMR (Numeraire)
  • VET (Vechain)
  • FARM (Harvest Finance) - asta e cu sanse mai mici dar daca atrage atentia in vreun fel are sanse sa aduca 100x
  • AAVE
  • ERN (Ethernity)
Voi ce ati adauga in lista?

#2
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,957
  • Înscris: 24.04.2013

View Postmaladetz, on 01 mai 2023 - 09:22, said:

… Din ce m-am uitat pe grafice …
Posted Image

Performantele anterioare ale unui instrument financiar nu garanteaza performantele viitoare ale acestuia’ iti pune ceva? Valabil pentru orice fel de investitii, cu atat mai mult la crypto unde cuvantul de ordine este specularea momentului si e suficient ca o persoana mai cu influenta sa ragaie ceva pe Tweeter (inlocuiti cu orice ‘săuşial media’ vreti) si moneda se prabuseste instant…

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nici nu trebuie sa râgâie cineva... "criptomonedele" de tip pacanele sunt luate la pump & dump ori de către speculatori ori de către echipele care le-au creat. Shit-urile întra în dump fără a fi legate de vreo știre... speculatorii decid când o arunca la gunoi deci nu va aruncați cu sume mari în asa ceva deoarece este greu de anticipat momentul dump-ului (ca să scoți tu înainte de declanșarea lui) - de asta li se spune păcanele ca e ca la păcatele (programat)!.
Da, poți sa încerci pe mai multe shit-uri și sa ai noroc pe unul... sunt si vor fi mereu astfel de cazuri dar este noroc pur (a se vedea Pepe), ca la Loto!
Părerea mea e ca în 2025 va fi o nebunie pe asa zisele proiecte cu AI în coada... evident ca nu au nicio treaba cu AI dar prinde bine la mulțime cu aceasta menționare a inteligentei artificiale. In bull market-ul trecut erau toți cu metaverse și nft.

Nu știu ce faceți voi dar eu rămân cu 80% in portofoliu pe BTC și ETH... aprox. 15% pe altele din top 50 (care au rezistat și în trecut) si restul adica o mica parte în pacanele (cu sume gen 20-30$ sau chiar sub 20$ fiecare).

Edited by rz, 01 May 2023 - 16:32.


#4
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Pe ce pui aia 15%?

#5
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
A zis, din top 50

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Clasicele din top 50 sau pana în 100 (unele au căzut mai mult).
LTC, BCH, XRP, XLM, LINK, DOT, MATIC, ADA... de anul trecut MANA, SAND, ENJ, FIL si putin VET iar mai nou Arbitrum!

Edited by rz, 01 May 2023 - 16:38.


#7
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postsirgoofy, on 01 mai 2023 - 16:25, said:

A zis, din top 50
Ba chiar nu va înțeleg pe ăștia ca tine, tu joci rol de avocat sau esti troll? Daca ai ceva opinii cu privire la topic expune-le altfel nu înțeleg rostul postării tale, te plictisești?

View Postrz, on 01 mai 2023 - 16:26, said:

Clasicele din top 50 sau pana în 100 (unele au căzut mai mult).
LTC, BCH, XRP, XLM, LINK, DOT, MATIC, ADA... de anul trecut MANA, SAND, ENJ, FIL si putin VET iar mai nou Arbitrum!
Arbitrum a apărut de curând, mi-a atras atenția însă am senzația că va mai scădea, mai aștept la ăla :)
BCH are ceva ani de când nu a mai făcut cine știe ce salturi și cred că e din cauza că l-au "feliat"

Edited by maladetz, 01 May 2023 - 17:35.


#8
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nu inteleg multitudinea de rapoarte de aici. Asa topic, asa replici.

#9
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
mda, si postul meu chiar era la obiect. moderare varza.

Edited by smoke, 01 May 2023 - 17:45.


#10
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am dat exemple concrete mai sus... mai sunt câteva dar trebuie sa ma uit prin portofele (vreo 8 la numar) sau aplicatii/exchange-uri.

Pacanele am pe HotDoge, Starlink, Shinja, Fone, Sweat, DFI, CPRX, Uhive, NFT (criptomoneda) si inca câteva - nici nu știu pe unde le mai tin.
Fone e ok ca nu am băgat mai mult de 10$ deoarece sunt din minat virtual (in cloud)... pe nici una nu aștept 100X am pus deja sell ordere la sume gen 400$ sau 500$.
Acum 2 ani am prins chiar 800$ pe un pump&dump organizat la Electroneum... am pus mai sus deoarece aveam de gând sa îl mai păstrez dar a fost bine și cu 800$

BCH a avut valori mici și în bearmarket-ul trecut și uite ca a făcut vârf la 1.8K în 2021... am luat tot BCH-ul sub 100$ deci e mai mult decât ok un exit la 1K (in 2025 sau când o fi) adică 10X cel puțin.

Edited by rz, 01 May 2023 - 17:52.


#11
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
BCH in 2017 a ajuns la aproape 3k, daca il lasau "necastrat" probabil ar fi ajuns si la 8k....

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Absolut!
Asa a fost sa fie insa tot s-a dus la 1.8K in 2021... mai mult de 10X a facut (nu mai știu cât a fost minim).
În 2025/26 și dacă se duce la doar la 1K și tot e ok, avand in vedere ca s-a putut cumpără o perioada sub 100$

Edited by rz, 01 May 2023 - 18:18.


#13
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
XRP este cea mai perversa schema pump&dump dintre toate!
tipul din spatele xrp este practic geniu. Periodic tot anunta "parteneriate" cu diverse companii mari care evident nu se concretizeaza niciodata,dar dupa anunt pretul xrp creste usor, tipul vinde usor pana scade xrp si tot asa, a scos miliarde de $.
Multi amarati americani au investit in xrp pe baza zvonurilor si au ramas cu banii blocati pentru ca ei cumpara doar cand pretul e mare si vand in disperare cand pretul e mic

Edited by krtyna, 01 May 2023 - 18:35.


#14
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Acum vreo luna peste tot urla lumea ca XRP va lua locul BTC si va domina piata crypto datorita parteneriatelor cu bancile americane urmand ca toate bancile la nivel global sa-l foloseasca, parea un vis frumos si vis se pare ca a ramas :)

#15
Paul001

Paul001

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2022
DOT, MANA, GLMR, Reef, BSW.

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
De azi PEPE... din prima zi de listare pe CryptoCom!.
Urmeaza a fi listat si pe Binance deci timp de cateva saptamani va fi o nebunie generalizata pe acest PEPE... absolut nimeni nu stie (in afara de ''organizatori'') cand se va face dump-ul urias deci prudenta maxima si fara sume mari in asa ceva.
Daca il arunca in jos (probabil in cateva saptamani) nu inseamna ca va fi si abandonat... practic se colecteaza sume uriase dupa dump-uri si apoi se reia spectacolul (nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in 2024/2025 cu acest PEPE).
Inca odata recomand prudenta maxima... daca jucati, jucati cu sume foarte mici si marcati profitul la un eventual 20X (sau 30X) iar apoi reintrati doar cu profitul obtinut - asta pentru a nu pierde absolut nimic cu aceasta pacanea.
In niciun caz nu intrati in asa ceva cu mai mult de 5% dintr-un venit lunar sau altceva!
Te apuca si rasul sa vezi ca asta de mai jos a ajuns deja in top 100... in timp ce aia mai seriosi din cripto nu mai stiu ce sa faca cu proiectul lor pentru a ajunge sus.
Eu am pus 20$ in PEPE si zic pas... poate inca 20$ in Binance si vad apoi ce urmeaza

Attached Files


Edited by rz, 05 May 2023 - 16:44.


#17
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Daca baga si Musk un tweet despre Pepe sa vezi cum o ia razna si ajunge in top10. Vad ca e deja valabil si pe Binance, e dump inceput, astept sa se duca ceva mai jos si bag si eu ceva maruntis :)

Edited by maladetz, 05 May 2023 - 20:59.


#18
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Asta se duce spre top 10 si fara Musk... nu stiu insa cat va tine dar am auzit ca o balena a bagat cateva milioane de $ in el deci nebunia va fi maxima in urmatoarea perioada.
In fine... am luat de inca 20$ de data asta in Binance (am primit de aceeasi bani mai mult decat in CryptoCom ca a fost si un mic dump) si cam atat deocamdata.
Strategia mea e sa vand atunci cand fac 200/300$ profit si apoi sa las in joc doar profitul... retrag vreo 50$ si pot sa spun ca nu am pierdut aia 40$ bagati in PEPE,
Vedem ce va fi ca sigur va fi nebunie in piata cu caricatura asta de broscoi

P.S. Am vrut sa pun un Sell Order la trade dar Binance nu ma lasa sa castig mai mult de 100$ cu acesti 20$... periculos rau Pepe, daca exchange-ul pune astfel de limite.
Nu e bai caci l-am pus oricum la pastrare, ''sub urmarire zilnica''

Attached Files


Edited by rz, 05 May 2023 - 21:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate