Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Daciile electrice iau foc?

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
139 replies to this topic

#127
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View PostmihaiC1, on 10 aprilie 2023 - 16:44, said:

Presurile ale care le folosea bunicuta ? Nu mai sunt demult.
Ca sunt baieti de onoare si te cheama in service ca se poate sa ai o problema! Ei isi permit sa cheme si 10 milioane de masini in service ca sunt cam goale, tu cu o dacie te rogi la Doamne Doamne. sa te programeze in service !!
Se vede ca nu esti sofer Posted Image! E in jargonul soferilor si nu a conducatorilor auto Posted Image
Par cam pline cu alea 1 mil de masini ce au mari sanse sa ia foc, cu alea de te omora airbagul or fi terminat?
Interesant cum stii cum e cu service-ul la dacii, ca eu nici daca dau cu banul nu nimeresc cum e.
E in jargon sa nu stii sa vorbesti corect? Stiu soferi de tir fara problema asta.
Tot mai bine decat in toyote cu pedale ce se blocheaza, airbaguri ce iti rup gatul si apoi iau foc din senin, foarte sigure masini, cam de ultimul drum asa de sigure.

Acum compari o masina din clasa medie doar ca sa para buna in fata uneia din clasa mini? Chiar asa fara argumente ai ramas? Posted Image

Edited by _-livio-_, 10 April 2023 - 17:31.


#128
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu mai hraniti trollul va rog. Raportati-l si gata. O sa aibe grija moderatorii de el.

#129
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Deci sa ajuns ca o discutie in romaneste si multi habar nu au pe ce bomba stau.
@livio sa stii "cat dai atat face"! Springul te omoara mult mair repede si nu compara 10 000 masini cu 100 000 000...

Edited by mihaiC1, 10 April 2023 - 18:03.


#130
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
Corect, cine ar fi stiut ca toyotele hibrid au probleme cu luat foc la intamplare?
Nu stiu ce sa zic, o Corolla nu e dublu la pret fata de o dacie? Si cu toate astea ia foc mai des.

Edited by _-livio-_, 10 April 2023 - 18:01.


#131
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Din pacate nu iau foc asa cum vrei tu !Corolla HEV ma costat 23 000 euro in 2020 si are tehnologie testata de peste 23 ani ! Springul EV ce tehnologie testata are ?! Din fericire te anunt ca am cam 90 k km si nici o mica problema la bateria mare !se incarca- descarca nu se incinge exact ca in prima zi .
Si pt. cultura ta stiu HEV Toyota generatia 2 de peste 14 ani si peste 300 k km care functioneaza la 85 % din capacitatea bateriei si este normal, la Dacia daca nu ia foc/ defecteaza in 120 k km e bine !

#132
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
De ce as vrea sa ia foc vreo masina pe lumea asta?
Nu-i pasa nimanui cat ai dat pe fier, cat timp aia de la Toyota cheama inapoi 1 milion de masini ca iau foc e irelevanta experienta ta, adica, naiba, fix aia care le-au facut au zis ca e problema si cred ca aia stiu mai bine decat tine care ai vazut 2 masini.

Edited by _-livio-_, 10 April 2023 - 18:36.


#133
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Tu crezi multe dar prefer sa ma cheme daca am o posibila problema decat sa ma milogesc cu 10 probleme si prima ar fi sa ia foc masina Vezi ca e fake news din partea grupului vag si au gasit si fraerii sa ii creada Posted Image la fel ca cel ca ii cade roata Posted Image

Edited by mihaiC1, 10 April 2023 - 18:44.


#134
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
A, deci e ok sa ia foc cat timp te cheama ei, noroc ca ti-au dat extinctor, n-au zis si sa-l tii aproape?

Nu prea e fake news si nici nu sunt la prima problema cu luat foc in mers, la generatia precedenta se aprindeau butoanele de deschis geamurile, au fost si acolo niste milioane de masini rechemate.

Asa ca aia cu spring pot sta linistiti, au sanse mult mai mari aia cu Toyota sa se transforme in torte.

Edited by _-livio-_, 10 April 2023 - 18:50.


#135
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
da, ia foc daca stai suficient cu lupa in soare pe ea.
in special alea de uber care mulg cu tzaraita DC-urile pe cupoane de la renovatio
am auzit chiar ca se zvarcolesc in chinuri si scot niste sunete nenaturale..

Edited by zeroice, 10 April 2023 - 20:55.


#136
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Să înțeleg că diesel vs benzina s-a transformat în hibride Toyota vs Dacia spring?

#137
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
Nici gand, cat timp nu esti colegul de mai sus ce avea ceva de demonstrat si i-a “explodat” in fata.

Edited by _-livio-_, 11 April 2023 - 11:51.


#138
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Ce intrebare. Daca iau foc Daciile electrice.
Poate ca acum, de pasti, sa ia putina lumina.Posted Image

#139
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View Postpin_73, on 12 aprilie 2023 - 22:32, said:

Cat poti fi de prost sa te plangi ca nu poti sa mergi cu Spring-ul in Grecia? La cate basini ai in cap nici nu incapi in masina (daca se poate numi masina dupa tine). Incearca mai bine sa te duci cu un Fiat 500. Iti platesc eu chiria si vezi daca te descurci.
lasa-l si tu, nu-l mai activa, abia am scapat de el.

#140
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Avand in vedere ca topicul a devenit un fel de circ sinistru in care marea majoritatea a participantilor se comporta ca la gradinita, inchidem circul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate