Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Yellowjackets (2021-)

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Pentru ca n-a deschis nimeni thread pina acum
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/krFohHX8WeU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Probabil singurul serial din ultima vreme la care ai ce vedea si discuta.
Si e 100% original (nu remake, nu sequel, nu prequel, nu acelasi bors cu alte ingrediente)

#2
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 15.11.2005
Daca juca și Jon Cryer poate mă uitam și eu...
Pe Charlie stiu că nu au avut cum să îl angajeze.

#3
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 23.05.2003
Mi-a plăcut primul sezon.
Îl aștept cu interes pe al doilea. :)

#4
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

 burebista, on 26 martie 2023 - 15:14, said:

Îl aștept cu interes pe al doilea. :)
A inceput deja, dar pentru cei care n-au vazut inca serialul as zice (dar pe riscul vostru) sa vedeti primul episod din sezonul doi (cel de vinerea asta) si pe urma sa luati sezonul 1 ca pe un prequel (backstory). S02E01 e pur si simplu exceptional, rareori vezi un episod sa valoreze cit un sezon intreg, si daca n-o sa va faca sa vreti sa vedeti serialul, nothing will.

#5
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Ce infectie purulenta de clisee jalnice si un cast provocator de voma si avort spontan...

#6
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

 alexandrualexww2, on 26 martie 2023 - 16:38, said:

Ce infectie purulenta de clisee jalnice si un cast provocator de voma si avort spontan...
Yep, astia traiesc si se misca printre noi.

Distributia e fucking SPOT ON, atit ca talent, cit si la infatisare, atit in liceu cit si la virsta a doua. Ai un grup de fete/femei dupa the ultimate teambuilding, din care n-a scapat nici una sanatoasa la cap (pe linga ce probleme aveau inainte). Or, joaca de Oscar TOATE (cu mentiune Christina Ricci si varianta ei tinara), nu vezi la tot pasul personaje asa de bine definite.

#7
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 15.11.2005
De abia aștept să văd cum câștigă astea un Oscar într-un serial...
Eu inca sper că ăștia trăiesc pe lângă tine și nu pe lângă noi:)
Nu pot să mă uit la serial că nu e genul meu și aș fi total subiectiv.

Edited by Mondeo, 26 March 2023 - 20:38.


#8
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,838
  • Înscris: 25.12.2016
Mizeria tipica de serial din ultima vreme.

Chestii care acum 7-8-10 ani ar fi fost respinse in masa, au ajuns azi sa fie aplaudate pentru ca pur si simplu nu exista alternative, iar turma trebuie sa consume ceva, fie si propaganda in stare pura.

#9
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

 Mondeo, on 26 martie 2023 - 20:37, said:

Nu pot să mă uit la serial că nu e genul meu și aș fi total subiectiv.
De parca dacă-ți ziceam de Emmy-uri (au vreo 7 nominalizări) te făceam cu ceva mai curios. Tu vezi filme dintr-astea in care unele ajung la canibalism in fiecare seara. In cazul asta n-are rost să-ți zic de Alive (1993) făcut după un caz real din '72, ca la ala sigur te plictisești.

Nici nu stiu ăia sau alea ce pierd ca nu te uiți tu.

 Manasu, on 26 martie 2023 - 21:08, said:

Mizeria tipica de serial din ultima vreme.

Chestii care acum 7-8-10 ani ar fi fost respinse in masa, au ajuns azi sa fie aplaudate pentru ca pur si simplu nu exista alternative, iar turma trebuie sa consume ceva, fie si propaganda in stare pura.
Unde si ce propaganda ai văzut tu aici?

#10
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 15.11.2005

 hellmarvel, on 26 martie 2023 - 21:44, said:

De parca dacă-ți ziceam de Emmy-uri (au vreo 7 nominalizări) te făceam cu ceva mai curios. Tu vezi filme dintr-astea in care unele ajung la canibalism in fiecare seara. In cazul asta n-are rost să-ți zic de Alive (1993) făcut după un caz real din '72, ca la ala sigur te plictisești.

Nici nu stiu ăia sau alea ce pierd ca nu te uiți tu.


Stai sa vad daca m-am prins... tu vorbesti de premiile alea care se dau pe numarul de bife? Aici m-ai prins...

#11
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Emmy-urile sint premiile alea care se dau pentru producții de televiziune (cum sint Grammy-urile pentru muzica si Oscarurile pentru filme). Oscarurile nu se dau inca pentru seriale, și nu la asta m-sm referit cînd am zis toate alea joaca de Oscar.
De parca n-ai găsi si la Oscaruri bife.

#12
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Dudes (ca poate nu vorbesc singur aicea), the end of this episoade... face toți banii, pentru ca episodul e meh (mișto totuși si faza cu Taissa). Începe sa ma calce pe nervi ca e acolo un bărbat adult, care chiar fara un picior, nu e bun de nimic. Putea drek să-și cioplească un picior tot ăst timp si sa ajute, la tăiat lemne, coordonat chestii, băgat minți in cap. E deocamdată singura chestie care ma enervează.

#13
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Pacing de cacao la el. 6 (după 2 saptamini de pauza; îmi pare rău ca nu l-am văzut la 1,25x cum fac de obicei) dar, una peste alta e cel mai bun episod din sezonul asta, la concurenta cu ep. 2. Daca Christina Ricci si Juliette Lewis fac rolurile vieții lor aici, Shauna (jucata de gospodina aia care a apărut si in The Last of Us) e cel mai intrigant personaj: desi pare cea mai normală (care a trecut cel mai bine peste trauma) e probabil cea mai dusa cu pluta dintre toate. Si in episodul ăsta se arată de ce.

#14
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Holee fucking crap, așa ceva n-am mai văzut, psihodramă macabra, cu inserturi de comedie care-ți string stomacul. Cred ca e cea mai buna punere in scena a PTSD-ului la femei (ceva ce eu, de exemplu, nu cred la bărbați). Faza cu alea urmarind-o pe Melanie s-o facă friptura e fucking top TV, ma întrebam cum or sa ajungă aici si totul... are sens.

#15
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,277
  • Înscris: 23.05.2003
Buey, da' asta inca n-are subtitrare in romana?

#16
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Nu stiu, nu folosesc (doar pe cele in engleza).

View Posthellmarvel, on 19 mai 2023 - 12:30, said:

Melanie
Am botezat-o, e Natalie.

#17
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
S-a terminat mișto sezonul (+ in sfârșit i-au dat ceva important de făcut masculei ăleia gay de antrenor).

Cred c-aș putea scrie 100 de pagini despre serialul asta pina acuma, dar la fel de bine l-aș putea reduce la doua propozitii: "Surviving is not living" dar si mai important "Forgiveness, what a nice word". Dacă o ține așa, o sa facă lumea sa înțeleagă (ăia care pot înțelege) care a fost treaba cu aztecii care au construit piramide de sacrificat oameni.

Nu stiu ce sa cred despre folosirea bărbaților drept comic relief-uri in serialul asta, probabil e sugarcoating-ul care sa facă înghițirea de concepte grele mai ușoară, dar cred ca e o greșeală.

#18
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Mizerabil !!! Posted Image Posted Image Posted Image  N-am reusit sa vad pana la capat primul episod. Traiasca doctii care-l apreciaza !! Posted Image

Edited by dalu364, 07 July 2023 - 17:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate