Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Laptop baterie buna, portabil

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Anumite aplicații lipsesc de pe Mac iar jocurile lipsesc cu desăvârșire. Nu sunt de acord că nu te mai întorci la Windows.

Apple are o obsesie pentru control și umfla preturile foarte mult. Întradevăr au o autonomie foarte buna pe baterie dar multe restricții și prețuri prohibitive.



#20
amalia_ap

amalia_ap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2007

View PostPapillon_, on 13 aprilie 2023 - 11:26, said:

Am fost si eu tentant dupa experienta cu Legion 5, un laptop foarte bun, performante, constructie, porturi etc dar galagios si greu 2.4Kg + 1KG incarcatorul dar am descoperit Toshiba dynabook 15.6'' Tecra A50-J-130 la recomandarea unui coleg de pe softpedia, nu credeam ca poti avea un laptop performant, silentios, autonomie buna pe baterie, usor cu windows.

La Apple nu o sa gasesti niciodata ceva de calitate la un pret decent. Apple = 40~ 50% marja de profit la toate modelele.

Am citit intregul thread legat de achizitia acelui Dynabook si sunt tentata sa il cumpar. Ai zis ca are autonomie buna pe baterie. Mai exact? Poti sa imi dai niste exemple, te rog? Lucram mult in deplasare si e important acest aspect in achizitie.
Multumesc!

#21
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Pe Toshiba Dynabook scot in jur de 8 ore pe baterie cu browsing, office, cu luminozitatea la 40%, e foarte puternic ecranul se simt cei 470 nits.

Edited by Papillon_, 18 April 2023 - 11:22.


#22
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 02.02.2005
Confirm, bateria tine mult mai mult decat m-as fi asteptat.

View Postparmaboy77, on 13 aprilie 2023 - 19:37, said:

Am gasit asta:

Laptop Apple MacBook Air 13-inch, True Tone, procesor Apple M1 , 8 nuclee CPU si 7 nuclee GPU, 8GB, 256GB, Space Grey, INT KB la emag cu 4750 lei.
Ai mai folosit Apple? Daca nu incearca inainte sa mergi intr-un showroom sa testezi putin.

#23
parmaboy77

parmaboy77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 19.05.2006

View Postpavelescu, on 20 aprilie 2023 - 20:52, said:

Confirm, bateria tine mult mai mult decat m-as fi asteptat.


Ai mai folosit Apple? Daca nu incearca inainte sa mergi intr-un showroom sa testezi putin.


nu , nu am mai incercat. O sa ma duc pana la magazin sa il incerc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate