Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Totul despre TUNISIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5136 replies to this topic

#5095
slisa20

slisa20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2009

 gabrielgalant1, on 8th September 2009, 23:01, said:

Pleaca cineva pe 30 septembrie in Sousse la hotel MARABOUT ?
da plec eu impreuna cu prietenele mele..hehehe..poate ne gasim pe acolo

#5096
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
Aglomeratie mare la toti trei TO in septembrie .
Deja nici un loc disponibil pana la sfaesitul lunii .

#5097
pampam

pampam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2008

 motanul13, on 16th September 2009, 18:17, said:

Aglomeratie mare la toti trei TO in septembrie .
Deja nici un loc disponibil pana la sfaesitul lunii .
si pe mine ma interesa o excursie pe 30 sept, dar....prea tarziu.
pe 7 oct nu pot, deci cred ca voi pleca pe 14.
Ramane sa ma mai informez si sa aleg hotelul. Ma gandeam la Le Sultan. Ceva sfaturi?

#5098
nutzico

nutzico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.12.2007

 pampam, on 17th September 2009, 13:29, said:

si pe mine ma interesa o excursie pe 30 sept, dar....prea tarziu.
pe 7 oct nu pot, deci cred ca voi pleca pe 14.
Ramane sa ma mai informez si sa aleg hotelul. Ma gandeam la Le Sultan. Ceva sfaturi?

Daca vrei plaja, soare, baie in mare in luna octombrie, cel mai bine e sa alegi in insula Djerba. Am fost acolo de doua ori, de fiecare data in octombrie.

#5099
pampam

pampam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2008

 nutzico, on 18th September 2009, 08:13, said:

Daca vrei plaja, soare, baie in mare in luna octombrie, cel mai bine e sa alegi in insula Djerba. Am fost acolo de doua ori, de fiecare data in octombrie.
Sincer, ma intereseaza mai putin plaja si soare. O sa ma balacesc putin in piscina acoperita. In rest, excursii si relaxare.
Am niste prieteni care au fost, si mi-au povestit de excursia in Sahara. Nu vreau sa o ratez, de fapt pt asta merg in primul rand!!!!!!!!!  Abia astept!!!
Multam de sugestie, oricum!!!!

#5100
nutzico

nutzico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.12.2007
Pentru cei carora va place desertul: vedeti ca agentiile locale din Tunisia organizeaza si excursii de 5 zile in Sahara. Nu stiu care sunt preturile

#5101
AlexDaniel

AlexDaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.06.2009
Am sa plec si eu in Tunisia, dar ceva mai tarziu, prin noiembrie. Sper sa pot sa ma mai balacesc putin. A mai fost cineva prin Hamamet ?
Am auzit de excursii in Sahara, nu voi rata. aaa
si stie cineva pe unde se poate gasi o harta cu Tunisia pentru miomap sau igo 2008 ?
Multumesc!

#5102
adrian234

adrian234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2006
fratilor , daca vreti sa plecati in tunisia atentie, nu va cumparati biletele foarte devreme amagiti de promotiile de 10-12% care oricum vor fi foarte scumpe decat daca le veti cumpara in sistem last minute , iar agentiile in cazul meu TUNISIANA TRAVEL nu vor face rezervarea ,vor prefera sa se foloseasca de banii dumneavoastra putand chiar rata sa va mai gaseasca locuri in hotelul ales de dumneavoastra si vor invoca tot felul de motive(inundatie )in cazul meu si va vor caza intr-un hotel echivalent dar de conditii mult mai proaste ei, in contract fiind acoperiti iar diferenta de pret nu e greu de intuit in buzunarele cui vor intra! Sfatul meu este decat sa alegeti un hotel de 4 stele all alegeti mai bine 5 stele demipensiune si cu toate acestea nu veti avea garantia ca serviciile vor fi la nivel inalt  incercati sa aflati ce hoteluri sunt nou construite, gen RIU MARCO POLO etc ! Ce se merita cu adevarat este excursia in sahara si atentie la bastinasi vor fi ca hienele printre voi sa va stoarca de bani! negociati fara rusine cu ei ,urmaritile privirea sa ii observati cat de hoti sunt ! ultima zi se pierde oricum, plecarea de la hotel este la 4 dimineata, alt lucru prin care sunt acoperiti in contract ! cred ca oricine are ceva cunostinte de engleza poate sa se descurce si singur fara sa apeleze la agentie, rezervare online la hotel si de gasit avion si veti scapa de stres si nervi! pentru a fi inteles mai bine voi detalia intr-o zi aventura mea in Tunisia ! angajatii de la respectiva agentie ii rog sa nu comenteze sau daca vor sa ma contrazica cu ceva sa isi spuna numele adevarat pentru a-i intalni personal sa le trag un sut in c..   cine doreste amanunte le pot da numarul meu de telefon si le voi spune ce sa nu faca pentru ca sa nu aiba o vacanta de cosmar .. respect !!

Edited by florin p, 10 October 2009 - 16:00.


#5103
nicoleta857

nicoleta857

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.10.2009

 florin p, on 10th October 2009, 15:31, said:

fratilor , daca vreti sa plecati in tunisia atentie, nu va cumparati biletele foarte devreme amagiti de promotiile de 10-12% care oricum vor fi foarte scumpe decat daca le veti cumpara in sistem last minute , iar agentiile in cazul meu TUNISIANA TRAVEL nu vor face rezervarea ,vor prefera sa se foloseasca de banii dumneavoastra putand chiar rata sa va mai gaseasca locuri in hotelul ales de dumneavoastra si vor invoca tot felul de motive(inundatie )in cazul meu si va vor caza intr-un hotel echivalent dar de conditii mult mai proaste ei, in contract fiind acoperiti iar diferenta de pret nu e greu de intuit in buzunarele cui vor intra! Sfatul meu este decat sa alegeti un hotel de 4 stele all alegeti mai bine 5 stele demipensiune si cu toate acestea nu veti avea garantia ca serviciile vor fi la nivel inalt  incercati sa aflati ce hoteluri sunt nou construite, gen RIU MARCO POLO etc ! Ce se merita cu adevarat este excursia in sahara si atentie la bastinasi vor fi ca hienele printre voi sa va stoarca de bani! negociati fara rusine cu ei ,urmaritile privirea sa ii observati cat de hoti sunt ! ultima zi se pierde oricum, plecarea de la hotel este la 4 dimineata, alt lucru prin care sunt acoperiti in contract ! cred ca oricine are ceva cunostinte de engleza poate sa se descurce si singur fara sa apeleze la agentie, rezervare online la hotel si de gasit avion si veti scapa de stres si nervi! pentru a fi inteles mai bine voi detalia intr-o zi aventura mea in Tunisia ! angajatii de la respectiva agentie ii rog sa nu comenteze sau daca vor sa ma contrazica cu ceva sa isi spuna numele adevarat pentru a-i intalni personal sa le trag un sut in c..   cine doreste amanunte le pot da numarul meu de telefon si le voi spune ce sa nu faca pentru ca sa nu aiba o vacanta de cosmar .. respect !!


COmplet de acord cu mesajul postat de Florin! OCOLITI aceasta mare agentie Tunisiana Travel si sa nu aveti incredere in angajatii acestei firme... Daca vedeti mesaje POZITIVE.....sunt POSTATE numai de angajatii firme...

#5104
skiritelu

skiritelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.05.2008
Salutare dragilor si dragutelor!!!!!! Am nevoie si eu de trei maini de ajutor sa ma apuc de cautat pe forum(asta ca sa stiu ce sa caut): 1. Ce statiune sa aleg? 2. Ce perioada sa aleg( doar in vacantele scolare)? 3. Cate zile imi recomandati(7 sau 14)?
Bani de CO = cca 1000euro ptr 2adulti+1copil(separat banii de transport); in rest vrem ....mare, soare,relaxare si niscaiva plimbarici.
Ce ziceti? De unde sa incep?

#5105
meroiud

meroiud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.09.2007

 skiritelu, on 27th October 2009, 18:07, said:

Salutare dragilor si dragutelor!!!!!! Am nevoie si eu de trei maini de ajutor sa ma apuc de cautat pe forum(asta ca sa stiu ce sa caut): 1. Ce statiune sa aleg? 2. Ce perioada sa aleg( doar in vacantele scolare)? 3. Cate zile imi recomandati(7 sau 14)?
Bani de CO = cca 1000euro ptr 2adulti+1copil(separat banii de transport); in rest vrem ....mare, soare,relaxare si niscaiva plimbarici.
Ce ziceti? De unde sa incep?

Uita-te pe hotel Orient Palace in  Sousse-Port el Kantaoi , iar ca perioada vacanta de vara . cam din luna mai se poate face baie confortabil in mare si pana in octombrie.

#5106
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005

 pampam, on 17th September 2009, 13:29, said:

si pe mine ma interesa o excursie pe 30 sept, dar....prea tarziu.
pe 7 oct nu pot, deci cred ca voi pleca pe 14.
Ramane sa ma mai informez si sa aleg hotelul. Ma gandeam la Le Sultan. Ceva sfaturi?
Am vizitat hotelul Le Sultan (eu stateam 2 hoteluri mai incolo, la hotel Aziza Beach) si mi s-a parut superb, mai ales pe dinauntru. Am fost in el pentru o scurta vizita cu ghidul. Receptionerii si ceilalti angajati (barbati) erau imbracati in costume de capitan de vas. Asta era prin 2006...
Oricum, Tunisia a fost o experienta de neuitat. Recomand.
Am rascolit si am gasit niste poze:

Attached Files



#5107
nicoleta857

nicoleta857

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.10.2009

 skiritelu, on 27th October 2009, 17:07, said:

Salutare dragilor si dragutelor!!!!!! Am nevoie si eu de trei maini de ajutor sa ma apuc de cautat pe forum(asta ca sa stiu ce sa caut): 1. Ce statiune sa aleg? 2. Ce perioada sa aleg( doar in vacantele scolare)? 3. Cate zile imi recomandati(7 sau 14)?
Bani de CO = cca 1000euro ptr 2adulti+1copil(separat banii de transport); in rest vrem ....mare, soare,relaxare si niscaiva plimbarici.
Ce ziceti? De unde sa incep?


cititi cu mare atentie si NU alegeti tunisiana travel.... http://****.ro/tunis...canta__4506.htm

#5108
nicoleta857

nicoleta857

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.10.2009

 nicoleta857, on 8th November 2009, 16:54, said:

cititi cu mare atentie si NU alegeti tunisiana travel.... http://****.ro/tunis...canta__4506.htm


[url="http://****.ro/tunis...__4506.htmluati aminte....cei care lauda serviciile tunisianei erau doar angajatii firmei....ma-ntreb de ce acum nu mai au nimic de spus.....sa ne lamureasca care-i situatia.....desi pare f clare si veridice informatiile din pagina respectiva....

Edited by nicoleta857, 13 November 2009 - 09:41.


#5109
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 nicoleta857, on 13th November 2009, 09:40, said:

[url="http://****.ro/tunis...__4506.htmluati aminte....cei care lauda serviciile tunisianei erau doar angajatii firmei....ma-ntreb de ce acum nu mai au nimic de spus.....sa ne lamureasca care-i situatia.....desi pare f clare si veridice informatiile din pagina respectiva....
Da rau te-au suparat cei de la Tunisiana. Ce ti-au facut de te-au adus la nivelul asta de suparare ?

#5110
nicoleta857

nicoleta857

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.10.2009

 Imperator, on 13th November 2009, 18:44, said:

Da rau te-au suparat cei de la Tunisiana. Ce ti-au facut de te-au adus la nivelul asta de suparare ?


Simplu dragul meu IMPERATOR...ma numar printre pagubiti....iar tu probabil printre angajatii firmei...

#5111
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 nicoleta857, on 14th November 2009, 12:44, said:

Simplu dragul meu IMPERATOR...ma numar printre pagubiti....iar tu probabil printre angajatii firmei...
You've got a bit of paranoia... Nu sunt angajat si nici nu am calatorit aproape niciodata cu vreo agentie de turism, prefer sa merg pe cont propriu (inclusiv cand am fost in Tunisia). Sunt doar curios de ce esti asa suparata pe viata... nici macar nu ai povestit vreun rand de ce oamenii aia sunt seitani pe pamant, ferim-ar Allah de asa ceva.

#5112
laviniaelena21

laviniaelena21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 04.09.2008

 nicoleta857, on 14th November 2009, 12:44, said:

Simplu dragul meu IMPERATOR...ma numar printre pagubiti....iar tu probabil printre angajatii firmei...
nu crezi ca trebuie sa spui ce s-a intamplat pt a fi luat in serios?? caci acuze putem arunca toti( nu ma intereseaza aceasta agentie: nu am folosit-o nicidata... )
ciao

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate