Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Sera Hobby

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

View Postdell99, on 04 martie 2023 - 08:55, said:

Paturile inaltate sunt tot de la vidaxl, au si alte culori, mai multe dimensiuni si forme. Eu le-am pus asa pentru ca nu avem canalizare iar 2 ani la rand a plouat si distrus ce plantasem. Practic daca sta apa 2 zile acolo apare mucegai si tot soiul de insecte de care e greu de scapat primavera cand nu e sufficient soare.

Cred ca-mi comand, si eu, vreo doua. Imi plac. Imi place si pretul si se si "asorteaza" cu ceea ce voi mai avea, eu, prin curte. Eu nu am problema ta dar, dupa cum spuneam, vreau sa rezolv o zona, cu pietris, unde nu mai pot face "agricultura" la nivelul solului. Multam!
P.S. Nu inteleg de ce, cand intru pe pagina vidaxl si fac click pe "Mai multe rezultate", nu se intampla nimic Posted Image

View Postbobitzaaa, on 06 martie 2023 - 09:31, said:

Ia uite-o:[...]

UItasem de sera, asta, fatoasa. Imi place dar este din aluminiu ...

View Postvali, on 04 martie 2023 - 08:57, said:

[...] dimensiunile erau 2x3, jos aveam roșii, [...]

Ce inaltime? Sera, adica, nu rosiile Posted Image
Thx.

View PostMindArchitect, on 04 martie 2023 - 12:22, said:

[...]Ca poti cumpara asa ceva si dai cu scoci, eu asa am procedat.

Incerc sa-mi imaginez. Poza, din mintea mea, nu e ok :(

Edited by DIY, 07 March 2023 - 22:07.


#20
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001

View PostDIY, on 07 martie 2023 - 22:09, said:

Ce inaltime? Sera, adica, nu rosiile Posted ImageThx.
am făcut-o cu acoperișul într-o apă, 2.5 sus, 2.0 jos.

#21
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
Eu am pus anul trecut doua sere de policarbonat. Una de 4x4, de la un distribuitor care vinde sere din ucraina(sau rusia, scrie in chirilica pe ea)  si alta de 4x3 de la alt furnizor, care vinde de la polonezi.
Am mancat din ele rosii si ardei super.
Dar, parca ar fi mers  sa treaca asa o idee, de mai multa lumina prin el. Basca, ca ma izoleaza  gardurile vecinilor pe tot spatele si pe una din laterale.
Dar, una peste alta, merita, e ok cu policarb.

#22
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
https://hartley-botanic.com/

     Nu stiu daca ajuta cu ceva,dar...mie astea imi plac. Poate ....undeva....candva....ajuta pe cineva....

#23
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
Pare-se ca youtube stie dupa ce ma tot uit eu fiindca, desi o urmaresc pe tipa asta, de ceva timp, filmul cu serele hobby imi scapase ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TC2eSXw5H4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
O urmăresc de mult timp și eu, e genială!🙂👏

#25
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
In plus, traieste si gradinareste intr-o zona foarte similara, climatic, cu a noastra!
Cam prea ordonate gradinile ei si cam "Americana" pentru nevoile mele dar ... o placere sa le privesti! Si inspiratie pentru varietatea si combiantia plantelor.

Imi mai place mie, un tip, la ale carui youtubes ma uit chiar daca trandafirii sunt cam jos pe lista mea de prioritati. Jason, de la Fraser Valley Rose Farm. Citez un comentariu, al unui subscriber:" Why would I traumatize myself with Netflix horrors and dramas when I can have this for free?" Posted Image Posted Image

#26
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Pentru calmul și liniștea cu care povestește și grădinărește, îmi place să o urmăresc pe Carol Klein. Nu știu dacă ai dat de ea, dar recent am regasit-o și efectiv nu pot opri vizionarea.
     Pe undeva printre videoclipuri are o camelie senzațională, de mi-au rămas privirile agățate acolo în crengi.

  De câțiva ani am și eu o camelie in camera, de la yurta. Nu a crescut defel și-s dezamăgită de ea, pe lângă faptul că nu o pot scoate in grădină, e sensibila la îngheț. De înflorit, ioc.
  Recent am luat una din Lry Mlin , grozavă. Înflorită, cu boboci, deja a crescut vreo 20 cm, doar de când am luat-o acum două luni. Știu că crește încet,dar florile ei sunt superbe. Chiar și după ce cad jos, rezista o săptămână. Cine a pus mâna pe o floare de camelie e surprins de greutatea ei , pe lângă senzația plăcută a petalelor. Greutate pe care vizual as fi apreciat-o pentru floarea de magnolie. Oricum, sper să îmi reziste in grădină.

   Las linkul cu Carol. Mie îmi face o nespusă plăcere să o urmăresc.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6jtAg2vs6eE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#27
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
Ce chestie! Sincer ... exact vocea ei ma impiedica sa urmaresc filmuletele. Imi tot vine sa tusesc, de parca m-as ineca. Raspund, cu intarziere, tocmai fiindca ma incercat, in cateva randuri, s-o urmaresc. Nope. Nu merge.

#28
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Eu m-am obișnuit, probabil după prea multă frenezie de pe alte canale care a început să mă obosească, calmul ei depășește deja în mintea mea tonalitatea vocii, care deja are alte valențe. Dar fiecare are dreptul să simtă altfel, așa că nu trebuie sa ne placa orice place altora. Nu suntem toți la fel și nici nu trebuie sa fim. Însă ,daca putem aduce un lucru bun în viața altcuiva, e bine sa o facem.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate